Můj nejsilnější zážitek roku:
nejkrásnější dárek - kniha

Můj nejsilnější zážitek roku:
nejkrásnější dárek - kniha

22. 12. 2014

Vrátím-li se ve vzpomínkách k vánočním svátkům, vidím stromeček ozdobený zlacenými ořechy a v papírcích zakončenými třásněmi, vlastnoručně zabalené kostičky cukru nebo bonbóny karamelky. Papírky byly různobarevné a vypadaly na stromečku moc hezky.

Na nitce visely perníkové figurky a želé věnečky. Až později se přidávaly čokoládové figurky, tak jako obyčejné svíčky nahradily svíčky elektrické. Nakonec se zavěsily opět vlastnoručně vyrobené papírové řetězy z hladkých aršíků pestrých barev, které se kupovaly v papírnictví. Moc se mi ty barevné hladké stránky líbily, a skoro mi bylo líto, stříhat z nich proužky na barevné řetězy. Ale i ty stromečku velice slušely. Tak jako ozdobná špička či korálková vánoční hvězda, které se pravidelně střídaly. Kouzelnou atmosféru dokreslovaly vůně vanilky, prskavek, svíček, lásky, štěstí a radosti z kouzelných dárků.

Mým nejkrásnějším vánočním dárkem byla (a stále je) kniha. O jedněch vánocích dokonce 11 knížek najednou. Já knihy velmi milovala (miluji) a čtení bylo (je) mojí nejmilejší zálibou. Takže moje radost tehdy neznala mezí. Dodnes si všechny názvy těch knížek pamatuji a stále je opatruji jako vzácný klenot svého mládí.

Nedokázala jsem se s nimi rozloučit ani na chvíli, ale ochotně jsem každému, kdo měl zájem, z nich předčítala. Knihy jsou prostě láska, co musím mít. A společně s ní byla touha napsat vlastní pohádky pro děti. Ačkoliv do příchodu Vánoc ještě nějaký čas uplyne, jeden nádherný knižní dárek jsem si už rozbalila počátkem roku 2014 a sním i splněné přání. Moje knížka pohádek pro nejmenší, Pohádky pro Adélku, byly vydány letos v lednu. Ale myslím, že pod letošním stromečkem nebudou pohádky chybět, přestože od jejich vydání uplynul téměř celý rok.

O tomto nejsilnějším zážitku a jejich cestě za čtenářem jsem již psala v článcích Jak si splnit sen, Konec cesty za snem, Vernisáž fotografií: Křest mé knihy pohádek.

Neméně krásným dárkem, byla (je) cesta nočním osvětleným městem na půlnoční do kostela s Ježíškem v jesličkách, a kde zpívané koledy doprovázely varhany. Kouzelný čas pohody a klidu přeji vám všem.

Budiž pochválen vánoční čas.

 

Co jste zajímavého zažili v letošním roce? Byli jste svědky nějaké vtipné příhody? Prožili jste nějaké osudové setkání či situaci? Popište váš nejsilnější zážitek roku 2014 formou příběhu či jiného literárního útvaru. Autor nejlepšího soutěžního příspěvku získá mobilní telefon. Více informací najdete zde.Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Paní Marie Magdaleno, děkuji a přeji Vám, aby i Váš sen došel naplnění.
Marie Magdalena Klosová
Závidím,samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu,tu vlastní knížečku.I já mám takový sen.Zrovna dnes jsem o tom přemýšlela ...a najednou narazím na Vaše vyznání.No není to zvláštní?Já Vám děkuji za naději a gratuluji !!!mm
Libuše Křapová
Paní Dano, na podzim jsem vaši vernisáž nějak přehlédla, honem jsem nakoukla. Vaše knížka pohádek musí být nádherná a vědět, že mám někde vlastnoručně napsanou knihu, hmmm.... :-))
Alena Tollarová
To musí být opravdu silný zážitek, držet v ruce vytištěnou vlastnoručně napsanou knihu. Já jsem taky četla pořád a všechno, seděla jsem na bříze a četla. Milovala jsem Klovanýska a později Pět holek na krku. A jak to se čtením vypadá v rodině dnes, se můžete podívat na mém profilu do galerie fotky pro radost. Bez komentáře.
Dana Kolářová
Děkuji, paní Jano za přání, které opětuji a přeji hezké sváteční dny.
Olga Štolbová
Dani, jako bys byla u nás doma. Také jsme se sestrou balily kostky cukru do papírků s třásničkami a stříhaly proužky barevného papíru na řetězy. A knihy mě také provázejí Vánocemi celý život. Jednou jsem dostala devět knih a byly to jedny z nejkrásnějších Vánoc. Bez knih by byl živit pustý, jen ty oči aby sloužily. Krásně popsaná vzpomínka, díky...***.
Soňa Prachfeldová
Je to moc hezké vzpomínání. Knihy u nás také nemohou chybět pod stromečkem. Jako dítě a už i dospívající, jsem milovala stulit se do křesla o vánocích s novou knihou ,nábožně jíst pomeranč a bylo to krásné.
Jana Šenbergerová
Krásné vyznání. Dobře rozumím, protože ani já si svůj život bez knih nedovedu představit. Dostala jsem jich spousty. Z dětství mi nejvíce utkvěl Syn pluku, Nové příhody starého džina a Hrdina Nik. I coby dospělou mě nejvíce oslovuje sci-fi a také duchovní literatura. Přeji hodně krásných zážitků s knihami. :-)
Dana Kolářová
Děkuji Zuzano.
Hana Rypáčková
Věřím, že vydání vlastní knihy je splněním svého snu. Hezké vzpomínky. Vzpomínám na ozdoby, které jsme se sestrou vyráběly z alobalových obalů loňských čokoládových figurek.Míša se ocitl na ořechu, autíčko na krabičce od sirek... Dárečky, které jsme dostávaly byly převážně knihy.V mých deseti letech jsme měli chudé Vánoce a dostala jsem knihu z Antikvariátu:EDMONDO DE AMIS SRDCE Moc se mi líbila NIKDO ji ve třídě neznal.Jen paní učitelka mi ji pochválila...Mám ji dodnes moc ráda.
Zuzana Pivcová
Nezaměnitelná Dano, díky za vyznání.