Nejsilnější zážitek: 
Můj konec roku 2014

Nejsilnější zážitek:
Můj konec roku 2014

2. 1. 2015

Dělám si zásoby asi měsíc předem. Konec starého roku musí být krásný. Kupuji si to, co si celý rok odtrhuji od úst a těším se. Na co? No přece na to, že si navařím, napeču, obložím se tím, budu ukusovat a dívat se na televizi, ať už tam budou dávat cokoliv. Z několika kanálů snad něco najdu. Pejskovi také přilepším. No prostě suprový konec roku.

Dělám tedy vše podle plánu a na Silvestra ráno mám hotovo. Pejskovi dám do misky hromadu masa. Snědl to velmi rychle, ale okolo poledne mi to vrací na koberec. Co to dělám? Na Silvestra přeci sobě i pejskovi ubližuji. Jdeme tedy na delší procházku, abychom vytrávili. Vracíme se brzy. Pejsek kulhá. Přebytek soli, kterou nasolují ulice, aby konečně napadnuvší sníh zmizel, mu uvízl v tlapičce.

No co, tak se podíváme, co nám dává televize. Jedna pohádka (viděla jsem ji asi třikrát), druhou pro změnu pětkrát a další programy jakbysmet. Jenom když opakují úryvky starých Silvestrů s panem Menšíkem, na to se můžu dívat pořád. Jo postesknu si, zatím se druhý takový už nenarodil a podle toho také Silvestry vypadají.

Jednu stanici jsem si vyhlídla a říkám si, že ji zůstanu věrná, abych nemusela přepínat. Připravuji si chlebíčky a jednohubky a jdeme s pejskem opět zkusit procházku. Vybírám mu místa, kde sníh ještě leží a není solí zničený. Sníh se mu opravdu líbí a za chvíli dovádění vypadá jako sněhuláček. Radostně se vracíme domů. Svléknu sebe i pejska (má také kabátek), otevřu si lahev vína, abych ten nový rok měla čím přivítat.

Už to však začíná. Rána jako z děla, že mi málem vysklila okno. Lidé se začínají bavit po svém, bez ohledu ,jestli se to líbí ostatním .Pejsek má v očích zděšení, hrozně štěká a vyčítavě se na mně dívá, proč ta jeho panička nedokáže ten rámus zastavit. Vysvětluji mu, že to není v mých silách, ale on to chudák nechápe.

Konejším psa a místy se přes jeho žalobný štěkot a rány zvenčí, snažím zachytit něco ze silvestrovského programu v televizi. Chci se konečně trochu pobavit. Silvestrovský program uvádí Kateřina Brožová a Marek Vašut. Je to strašné zklamání. Oba mají k humoru strašně daleko. Na Kateřinu je alespoň hezký pohled a krásně zpívá. Nadutý arogantní Marek nic moc. Po každé rádoby vtipné scénce vyrazí na nás reklama. Za chvíli to přestávám rozeznávat a raději přepnu jinam.

V půl desáte bych šla raději spát. Nejde to! Někdo se usilovně snaží dělat venku takový rámus, že se usnout nedá. Nevím, co mám dělat a tak se zavírám s pejskem v koupelně. Vystrašený pes je už na konci svých sil a já také.

Nevím, jak jsme to oba vydrželi až do jedné hodiny ranní, kdy konečně rámus přestal. Na přivítání nového roku kašlu a vrhám se do postele. Psík se ke mně přitiskne a konečně máme pokoj. I když jsem tě nijak důstojně nepřivítala Nový roku, jsem opravdu ráda, že jsi konečně přišel.

P.S. Je pravda, že by se člověk neměl spoléhat na pobavení televizí, ale v určitém věku už není zbytí. To ale není na Silvestru to nejhorší, ale poraďte mi (jestli se toho dožiju), kam se schovat před Silvestrem příštím. Zatím vám všem přeji co nejkrásnější rok 2015.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šimková
Děkuji všem za hezké příspěvky a za účast s mým pejskem. N obrázku mám asi bišonka a to byl pejsem, který mi ve dvou letech umřel na neznámou chorobu. Teď mám malého jorkšírka
Marie Magdalena Klosová
Oblíbili jsme si s mým milým pobavit se na Silvestra dobrým filmem v Minikině kavárna.Už 3 krát nás nezklamali!!! Letos to byla báječná inteligentní francouzská komedie "Co jsme komu udělali".bylo to už ve 3 odpoledne,před tím dobrý oběd,v kavárně /této minikinové/kafíčko se zákuskem.Následně,už doma,dobré vínko,tentokráte vzpomínka na dovolenou,tedy Chateauneuf du Pape a něco k zakousnutí.V TV jen prověřené,např.Všechnopárty.A letos absolutně nekonvenčně - přípitek v posteli !!! Na závěr nadšené pozorování ohňostrojů pouličních zpoza zavřeného okna.O půl jedné nás pohltily peřiny.Bylo to letos milé.Krásný nový rok.mm
Hana Rypáčková
Moc hezky napsané, od srdce.U nás v ulici se někdo "opozdil"a o půlnoci byly salvy dělbuchů.Probudilo mě to na rozdíl od toho našeho hluchoty.Doufám, že se někdo další nezpozdí o dva dny.
Eva Mužíková
Hani, nehledě na moji reakci, musím napsat, že jste Váš zážitek dokázala podat velice hezky, A snad proto, že jsem byla " na stejné lodi", mne zaujal tím více, děkuji za Bertíka i za sebe...
Eva Mužíková
To že se oslavuje příchod nového roku o půlnoci rachejtlema a pod bych pochopila. Počítala bych s tím a udělala vše, abychom to přečkali. Ale nechápu a doslova mne s..., proč se střílí ještě dnes, t.j.: 2. ledna během dne i večer. Z poklidné procházky, kterou musí Bert absolvovat na krátkém vodítku, se díky jedné nečekané ráně se z něj stává rozklepaný chudák, nereagující na nic. PROČ... myslím si, že ani úřady s tím nejsou schopny nic dělat. To musí být zkrátka v lidech..
Zoja Sedláčková
Tak u nás byl až do půlnoci klid. Pak dva ohňostroje asi po dvaceti minutách a dost. Ale je to opravdu "díra". My , na Silvestra chodíme na tradiční výšlap, večer prožíváme jako každý jiný . Jen o půlnoci se sejdeme před domem s nejbližšími sousedy a připijeme si, podíváme se na rachejtle, letos byly docela hezké. Máme čtyři kočičky a vyplašená byla jen jedna. Tu jsem v jednu dolovala z pod kuchyňské linky.
Vladka Steinová
Dobrý den, pani Hano, asi jste svým příspěvkem promluvila tak nějak za všechny. V TV nebylo na co se dívat, pejskové jsou ten den myslím chudáci a tady u nás v Praze 4 to bouchalo do 02.30 hod. Bylo to tak dobré na rozbolení hlavy. Máme to za sebou a tak zase 31.12.2015 se budeme těšit!
Lidmila Nejedlá
Paní Hano, cítím s vámi a vaším pejskem. Prožíváme to všichni, kdo máme pejsky. Teď už se těšte na klid a tu krásnou hudbu jara až se vrátí ptáci.
Olga Štolbová
Milá Hani, moje Silvestry jsou hodně podobné ttomu Tvému, jen moji kočku Míšu nemusím venčit, pustím ji na zahrádku, ale v tomhle počasí udělá tři krůčky ven a znechuceně se vrací. I u nás petardy ze všech stran, nejde se nikam schovat. Už ani na klíně Mišulka nevydržela a tak jen azyl pod pohovkou , ale také nic moc. Díky za hezké povídání. ***
Soňa Prachfeldová
U nás také proběhl Silvestr poměrně klidně, Mili dostala preventivně na uklidnění, dívala jsem se na Váš profil paní Hanko, máte krásného pejska, maltézáček? Mám takovou domažlickou směsku, trochu podobná a je taky moc hezká.
Zuzana Pivcová
V Bohnicích, kde jsem byla u sestry, byl kupodivu dost klid a kočky si klidně pochrupovaly. Zato já jsem měla horečku a už jsem nemohla pomalu do půlnoci vydržet. Pokud jsme viděly něco z televize, tak jedině Retro na ČT24, to mě celkem baví.
Eva Balúchová
Na venkov,jak tady radil nějaký odborník,se taky neschovávejte.Průběh letošního silvestrovského odpoledne a noci mě přinutil přemýšlet co s tím.Snad jedině nařízení městského úřadu používat rachejtle hodinu po půlnoci a dost!Zkusím to.
Hana Rypáčková
Kamarád v Kanadě a ještě k tomu na venkově má dokonalý klid.Žádné rachejtle se neprodávají volně, mají je, ale slouží k signalizaci....Je to trochu z ruky. Na horách bývávalo dobře, ale to už tam nehoralé přitáhli.Nejprve byl binec na sněhu po Němcích a už jsme všichni in.