Češi začali znovu
objevovat Maďarsko

Češi začali znovu
objevovat Maďarsko

19. 1. 2015

Lázeňská města, Budapešť a jezero Balaton. To jsou turisticky nepopulárnější místa v Maďarsku, kam se zase začínají Češi po letech vracet. Loni jich přijelo do této země o 10,5 procenta více než v roce 2013. Češi strávili celkem 620 000 nocí v maďarských hromadných ubytovacích zařízeních. Počet přenocování neustále roste a za posledních deset let se ztrojnásobil.

Podle maďarského obchodního rady Istvána Kolozsváriho patří Češi vedle Němců, Rakušanů a Slováků k nejčastějším návštěvníkům Maďarska. Region objevují znovu, v 90. letech po pádu železné opony mířili častěji na západ. Nyní se zájem o země ve střední Evropě vrací. 

České turisty lákají lázeňské pobyty a poznávací zájezdy. Vrací se i na Balaton, kam často jezdili za dob minulého režimu. Podle Kolozsváriho se to kolem největšího maďarského jezera hodně změnilo. V regionu vyrostly nové hotely, změnila se infrastruktura. Lidé k Balatonu jezdí například za cykloturistikou. 

Podle rady české turisty do Maďarska láká kvalita za přijatelnou cenu. Atraktivní je i tradiční maďarská gastronomie. Za památkami jezdí čeští turisté do Maďarska zejména do Budapešti. Podle Kolozsváriho je ale zajímavý i Debrecín a východní část Maďarska, ve které jsou lázně a národní park Hortobáď. Rozvoji turistiky přispěl i přímý letecký spoj mezi Prahou a lokalitou Hévíz, kde je jeden z nejznámějších termálních pramenů. 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
Do Maďarska jezdím pravidelně každý rok do termálních lázní.Nejvíc se mě líbily lázně v Miškolci, které jsou ve vápencových jeskyních.Ale také lázně v Gyoru či jiných městech jsou nádherná.A tak i letos tam vyjedu na pár dnů pro relax.
Jana Šenbergerová
Maďarskem jsme před léty jen projížděli a jednu noc spali v kempu. Bylo tam hezky.
Eva Balúchová
Budapešť je nádherná.Jezdili jsme tam často k rodině. Letos jsem od dcer dostala na vánoce poukaz na dvoudenní pobyt v Budapešti.Jedeme z rodiny dámská jízda,dcery,já a vnučka.
Zoja Sedláčková
Na Balatonu a v Budapešti jsme byli v roce 2012. Budapešť je hezké město, určitě stojí za návštěvu.