Speciální konopnou lékárnu
mohou vyzkoušet i Zlíňané

Speciální konopnou lékárnu
mohou vyzkoušet i Zlíňané

19. 1. 2015

Na kožní problémy či neduhy pohybového aparátu mohou s trochou nadsázky obyvatelé Zlína zapomenout. Pomohou jim totiž odborníci v nově otevřené Konopné lékárně. Ta je úzce specializovaná právě na produkty z léčivého konopí. Lékárnu lidé najdou na ulici Bartošova.

Konopná lékárna v centru na ulici Bartošova 5532 je specializovaná výhradně na prodej tuzemských prostředků z léčivého konopí. Ve své nabídce má produkty z konopí s nízkou povolenou hladinou THC do 0,3 %. Prostředky si zachovávají veškeré léčivé účinky konopí, zejména díky látce kanabidiolu (CBD). „Lidé mají možnost zjistit, jaké má konopí účinky v té nejlepší formě,“ míní zakladatel ryze českých lékáren z Carun Pharmacy Jiří Stabla. O konopné prostředky je velký zájem jak mezi nemocnými, seniory, tak i mladými lidmi.

Konopná lékárna je místem, kde lidé dostanou nejen nezbytné informace o konopí a jeho léčivých účincích, ale produkty si mohou vyzkoušet takříkajíc na vlastní kůži. „Vedle konopné kosmetiky prezentované tělovým olejem, krémem na obličej, mýdlem, ústní vodou či intimním gelem jsou v lékárně k mání také potravinářské produkty, do kterých patří konopné semínko, konopný olej, těstoviny či sirup a víno,“ říká Jiří Stabla. Nechybí ani uznávaná konopná mast – doporučovaná na různé bolesti, při léčbě kožních potíží, jako jsou lupénka, akné, opruzeniny, opary, ale i na odřeniny, popáleniny, bodnutí hmyzem či odstranění bércových vředů. Česká mast Carun navíc obdržela 2. místo v kategorii Nejlepší nový přírodní produkt, které značka získala na londýnském veletrhu přírodních a organických produktů (Natural & Organic Products Europe). Nově je v nabídce i konopná mast pro děti.

Velký výběr produktů z konopí s léčivým výtažkem

V konopné lékárně lidé naleznou rozsáhlé spektrum těch nejkvalitnějších konopných produktů určených k prevenci chorob i takových, jež jsou odborníky doporučované na zmírnění příznaků nemocí. Produkty totiž obsahují na rozdíl od jiných na trhu konopný výtažek. Ten se například řadí mezi účinný, levný a šetrný lék na zmírnění příznaků rakoviny. Vysoký potenciál má při léčbě cukrovky a na úrazy a popáleniny. Konopí nemá nežádoucí účinky jako farmaceutické léky. Právě takové účinné produkty v lékárně naleznete. Produkty z konopné lékárny pomohou například s kožními onemocněními jako atopickým ekzémem či lupénkou, pomohou i hendikepovaným s proleženinami. Prostředky z léčivého konopí, jako doplňky stravy, jsou vhodné i pro sportovce či maminky s dětmi a další vyznavače zdravého životního stylu a výrobků z konopí.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.