Bláhová duše, životnost motýlí

Bláhová duše, životnost motýlí

26. 1. 2015

Tma do snu padá
jak mlha na vlasy,
smutek se vkrádá,
proč asi, proč asi,
bělavou sítí
spánek tvůj opředu,
zahradou žití
smysly tvé provedu.

Jak ranní rosa
bohatství nehledám,
tiše a bosa
na práh tvůj usedám,
slepě a hluše
přimknu se na chvíli,
bláhová duše,
životnost motýlí.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
I já bych si koupila a nejen jednu knhu veršů.Tak jen do toho
Ingrid Hřebíčková
Zuzaniny básně by si určitě koupilo víc než 50 lidí. Míša je opisuje a já jí je beru a čtu si je taky. Obě už podle názvu poznáme, když píše Zuzka. Pane Raško, prosím, neváhejte. Zuzko, já Míše ty tvoje básničky kradu. Jsem totiž zlodějka tvých básní :))). Tak, prosím, piš dál...
Hana Rypáčková
Jsem pro všemi deseti....
Soňa Prachfeldová
Dnes jsem dostala 60 odstínů a moc se těším, až zalezeme s děvčaty do koutka v klubu a budeme si číst. Redakce má dobrý nápad, podpořím.
Lidmila Nejedlá
Určitě se zapojím a až vyhraju ve sportce, tak to zatáhnu celé. Zuzko, fakt.
Alena Vávrová
Pokud by Zuzce vyšla sbírka básní, a že by si to její verše zasloužily, také bych nezaváhala a koupila bych si ji.
Zoja Sedláčková
Určitě bych také byla pro vydání, ale hlavní je, co si o tom myslí Zuzka.
Jana Šenbergerová
Myslím si totéž, co Jiří. Zuzčina poezie může zasáhnout všechny věkové kategorie. A nenechme se mýlit, že lidé verše nečtou. Je to jako s těmi vdolky.
Radovan Cakl
Honzo, jestli se Tvůj nápad uskuteční, tak určitě jeden výtisk objednáme. Platba on-line na vyzvání. Opravdu je hřích to psát do "našeho" íčkového šuplíku.
Jiří Libánský
Já jsem přesvědčený, že kdyby se s touto skvělou poezií seznámila širší veřejnost, byl by dostatek nejen čtenářů, ale i vydavatelů
Marie Magdalena Klosová
Já prostě CHCI mít Zuzčiny básně pohromadě!Jestli je nevydáme,budu nucena si je/se Zuzčiným svolením/okopírovat.Ta poezie si to zaslouží.Díky za tento skvělý nápad.mm
Jana Šenbergerová
Mně se ten nápad líbí!
Jan Raška
Dámy (páni zde zatím nejsou), a co takto:v případě, že se sejde dostatek zájemců si sbírku Zuzaniných básní koupit, pomůže naše redakce s jejím vydáním. Necháme udělat kalkulaci, kolik by stál náklad určitého počtu knih a kolik by pak mohl jeden výtisk stát. Odhaduji, že kdyby si jeden výtisk koupilo 50 lidí dejme tomu za 150 Kč, byla by kniha na světě. Takto by se dalo pomoci na svět i dalším knihám, třeba i další společné sbírce jako bylo Šedesát odstínů lásky, knize pohádek,...apod. Co vy na to?
Hana Rypáčková
Taky si myslím, že bys měla básně vydat...Ukázala jsi je někomu? Vždyť je můžeš vydat vlastním nákladem a třeba i získat grand.Naše mladá /maminka mimča Valerie/ je malířka a vydala tak už několik knih, i své básně.
Lidmila Nejedlá
Zuzko...rozesmutnila jsi mne svou básní...Vyvážila jsi včerejší veselí o Africe. A tak to má být. Život je tak rozmanitý...
Jana Šenbergerová
Zuzko, já mohu jen konstatovat, že už jsi dávno zastínila mé oblíbené básníky.
Hana Šimková
Je zajímavé Zuzanko, že tě neomylně poznávám už podle názvu básně. Kdy vydáš už tu svoji sbírku básní.?
Libuše Křapová
Zuzko, no prostě :-)))
Eva Mužíková
Zuzko, Tebe je a tom archivu škoda:))))) Super, super
Marie Magdalena Klosová
Zuzi,Ty nemůžeš jinak... mm