Ledová atletika

Ledová atletika

10. 2. 2015

"Výstava ledových soch", zněl titulek akce, inzerované ve Zpravodaji pro Prahu 8, v němž jsem si listovala při své sobotní návštěvě u sestry. Mimoděk se mi vybavily sochy z písku, které jsem viděla již několikrát. Na Rujaně v lázeňském městečku Binz, na nábřeží Otavy v Písku a dokonce i v obchodním centru v Letňanech.

Sochy z ledu jsem však ještě neviděla. Kde mohou být vystavovány? Je jasné, že ne v uzavřeném prostoru galerie. Momentální počasí to zařídilo báječně. Při teplotě pod nulou i ve dne se výstava konala o víkendu 7. - 8. 2. na střeše nákupního centra Galerie Harfa. V jeho bezprostřední blízkosti stojí největší multifunkční hala O2 Aréna. Ta se stane přesně za měsíc, ve dnech 6. - 8. 3., dějištěm Halového ME v atletice. A právě jemu byla zasvěcena výstava 4. ročníku festivalu ledových soch, nesoucí název Ledová atletika.

Z hrubých ledových kvádrů zhotovili umělečtí sochaři většinou mladší generace sochy našich současných atletických reprezentantů, jimž vévodili takoví jako Barbora Špotáková, Tomáš Dvořák, Jaroslav Bába, Petr Svoboda nebo Zuzana Hejnová. Pozornost budil i oficiální partner Halového ME, populární Millerův Krteček, zde v nadživotní velikosti.

Kdo se nestihl podívat na Harfu o víkendu a má zájem, může tak učinit dodatečně. Sochy tam budou stát tak dlouho, dokud je nezničí obleva.

Půjdete-li se podívat, třeba i s vnuky, nezapomeňte, že hned vedle výstavy soch, rovněž na střeše Galerie, je veřejné kluziště s možností zapůjčení bruslí. Na to já jsem se však dívala už jen smutně z povzdálí.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zoja Sedláčková
Ledové sochy bývají často k vidění v alpských lyžařských střediscích. Pravidelně se festival například pořádá v lednu v městě San Ulrich v Itálii. I ve Francii jsou tyto sochy zimní ozdobou. Ale v Praze bych je také nečekala. Jsem v ní zrovna teď, tak asi zítra zajdu kouknout. Díky Zuzko, za tip.
Soňa Prachfeldová
Je to moc hezké, škoda, že jsou jen dočasně. V Nepomuku jsou častá sympozia umělců, kteří pracují se dřevem a je to úžasné se dívat na jejich tvorbu.
Marie Magdalena Klosová
U nás se tvoří ledové sochy každoročně v Beskydech na Radhošti.Je to ostuda,ještě jsem tam v té době nebyla.
Jana Šenbergerová
To jediné Pražanům závidím, tu spoustu různých možností. Ledové sochy bych ale v Praze nečekala. Je to podobné jako na i60 - také spousta možností. Díky za ně, za všechny.
Hana Rypáčková
Díky za reportáž.Hezké fotky..Snad je obleva neskolí.Nejsou taky od Benše a Dufka?Znám je ze Špindlu a Jilemnice.Na Harfu chodí děti a já tam bruslila jen jednou! Je to tam pro důchodce o život.Školáci tam randí, lepší než v ulicích!
Hana Šorejsová
Též to moc obdivuji, je to vskutku sochařské umění, kluziště známe. Díky !
Eva Balúchová
Zuzko,děkuji za ukázku.Taky jsem ještě ledové sochy neviděla.To je úžasné co lidi umí vyrobit.