Foto

Karetní hra Dobble

18. 2. 2015

Vážení hráči karetních her! Nadávno na i60 proběhl článek o stolních hrách. Já jsem se shodou okolností dostala ke hře, která je dokonalá a kterou vám prostě musím představit!

Jmenuje se Dobble.Neznáte ji? Jedná se o velice jednoduchou karetní hru, která trénuje postřeh. Je pro hráče od 3 do 100 let. Je určena pro 2 a více hráčů, ale klidně si ji můžete hrát i sami. Mne opravdu nadchla!

Jaký je systém? Je 55 kulatých karet a celkem 50 symbolů. Každé 2 karty mají vždy jen jeden stejný symbol. Hledá se tedy stejný symbol na dvou kartách. Kdo ho dříve uvidí na své kartě, pojmenuje ho a svou kartu odloží do středu. A postup se opakuje. Hledá se stejný symbol na své kartě jako je na odložené středové kartě. Nehraje se postupně dokola, ale hraje prostě ten hráč, kdo uvidí stený symbol. Takže jeden hráč hraje třeba několikrát, dokud ho někdo jiný nepřeruší.Vyhrává ten, kdo se první zbaví všech karet, to znamená že měl nejlepší postřeh a nejdříve měl možnost odložit kartu.

Možná, že se vám zdá můj výklad složitý, ale je to jednoduché! Na fotografiích jsem udělala názornou ukázku. Karty se rozdají mezi 4 hráče a každý je položí před sebe na stůl. Jedna karta se položí do středu. Vaším úkolem je tedy co nejdříve najít stejný symbol jako je na aktuální středové kartě. Pro názornost jsem napsala lístečky, kde jsou napsány stejné symboly jako na středové kartě.

Mohu vám 100% zaručit, že se budete bavit. Nebudete chtít přestat hrát.

Karty Dobble se prodávají v plechové kulaté krabičce a stojí 349,-Kč. Já jsem je již nesehnala v hračkářství, ale prodávají je i v knihkupectvích v oddělení her. Hra Dobble opravdu velice rychle mizí z pultů.

Pokud chcete udělat nejenom vnoučatům radost, kupte si ji. Zažijete nadšení ze hry a provětráte si mozkové závity. Přece nedovolíte, aby vás například pětiletý capart v této hře porážel jako mne!

Více o této hře se dozvíte na www.dobble.cz

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA