Foto

Karetní hra Dobble

18. 2. 2015

Vážení hráči karetních her! Nadávno na i60 proběhl článek o stolních hrách. Já jsem se shodou okolností dostala ke hře, která je dokonalá a kterou vám prostě musím představit!

Jmenuje se Dobble.Neznáte ji? Jedná se o velice jednoduchou karetní hru, která trénuje postřeh. Je pro hráče od 3 do 100 let. Je určena pro 2 a více hráčů, ale klidně si ji můžete hrát i sami. Mne opravdu nadchla!

Jaký je systém? Je 55 kulatých karet a celkem 50 symbolů. Každé 2 karty mají vždy jen jeden stejný symbol. Hledá se tedy stejný symbol na dvou kartách. Kdo ho dříve uvidí na své kartě, pojmenuje ho a svou kartu odloží do středu. A postup se opakuje. Hledá se stejný symbol na své kartě jako je na odložené středové kartě. Nehraje se postupně dokola, ale hraje prostě ten hráč, kdo uvidí stený symbol. Takže jeden hráč hraje třeba několikrát, dokud ho někdo jiný nepřeruší.Vyhrává ten, kdo se první zbaví všech karet, to znamená že měl nejlepší postřeh a nejdříve měl možnost odložit kartu.

Možná, že se vám zdá můj výklad složitý, ale je to jednoduché! Na fotografiích jsem udělala názornou ukázku. Karty se rozdají mezi 4 hráče a každý je položí před sebe na stůl. Jedna karta se položí do středu. Vaším úkolem je tedy co nejdříve najít stejný symbol jako je na aktuální středové kartě. Pro názornost jsem napsala lístečky, kde jsou napsány stejné symboly jako na středové kartě.

Mohu vám 100% zaručit, že se budete bavit. Nebudete chtít přestat hrát.

Karty Dobble se prodávají v plechové kulaté krabičce a stojí 349,-Kč. Já jsem je již nesehnala v hračkářství, ale prodávají je i v knihkupectvích v oddělení her. Hra Dobble opravdu velice rychle mizí z pultů.

Pokud chcete udělat nejenom vnoučatům radost, kupte si ji. Zažijete nadšení ze hry a provětráte si mozkové závity. Přece nedovolíte, aby vás například pětiletý capart v této hře porážel jako mne!

Více o této hře se dozvíte na www.dobble.cz

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Magdalena Klosová
Václavko,díky za nápad i instrukce.Asi ji začnu shánět.Mám 2 vnoučky a už se těším,jak se budeme bavit.
Zoja Sedláčková
Tak já se s touhle hrou seznámila v lednu na pobytu s Přírodní školou. Hned jsem ji zakoupila a stále ji sebou vozím. je skladná, jednoduchá a když ji hraje víc lidí, tak je to velká legrace.
Vanda Blaškovič
Děvčata a hoši, ani případně nemusíte číst text - je celkem nezáživný - stačí když se podíváte na fotografii dole s vysvětlením a hra vás chytne...
Jana Šenbergerová
Karetní hry mám ráda, s postřehem je to horší. Tvůj výklad jsem pochopila až díky obrázkům, což byl dobrý nápad. Asi se po hře také poohlédnu. :-)