Foto

Jarní procházka

9. 3. 2015

Již od rána hezky, z ranní mlhy vystupuje sluníčko, které se rozhodlo, že se nenechá odbýt zimou, ta je letos taková nijaká, jako by nevěděla, co vlastně chce. To já bych si  hned vědělo rady, frfňá si do zlatých vousů slunce, jen kdyby mně už udělala místo a sama odešla spát někam k Severnímu pólu. Ona zatím nedělá nic, ani nesněží ani nemrzne, ale úplně se vzdát svého trůnu taky nechce. Asi tu chce zůstat do konce svého volebního období.

Tak ji budu zatím trochu škorpit, ať mají lidé legraci. Ráno jsem vstalo zase o trochu dříve než včera, pročesalo si zlaté vlasy, aby se rozbřesklo. Pak jsem probudilo spící ptáky a ti hned začali svůj ranní konzert. Je to ale takové "páté přes deváté", křičí všichni najednou, jsou asi bez dirigenta. Rosa si také pospíšila, aby vše umyla svým hedvábným závojem. Toto všechno probudilo trávu ještě spící zimním spánkem. Lekla se a honem,honem vystrčila hlavičky ven. Políbilo jsem ji, aby se rychle vytáhla.

Mezi jejími stonky si hned udělali dálnice mravenci, chrobáčci a další žoužel, která vyrazila za svou každodenní prací. Nad tím vším se tyčí až do modrého nebe statné duby a buky i rozevláté břízy. Tu a tam jsou vážné smrky a borovice, které tomu dodávají důstojnost. Vrby se sklánějí k hladině rybníka, aby viděly, zda nemají rozcuchané koruny. Čiperné veverky běhají po stromech nahoru a dolů s bleskovou rychlostí, ale na oříšek se nechají rády nalákat. Zkrátka, všichni mají plné ruce práce, aby mohli v plné kráse přivítat první návštěvníky Zahrady. Však lidé už se trousí, někteří s pytlíky zbytků pečiva a přilepšují tak kachnám a labutím, čekajících u krmítek.

Zahrada ožila smíchem dětí, hlasy maminek, tatínků, dědečků a babiček. Kluci i holčičky si užívají prolézaček na dětském hřišti, ostatní posedávají na lavičkách a sdělují si, jak je v té naší Zahradě krásně. A mají pravdu, Zámecká zahrada v Teplicích je stará , zámecký pán Aldrigen ji založil " po anglickém způsobu "asi před třemi sty léty. A myslím, že se mu to povedlo. Však některé stromy si ho ještě pamatují.

Procházka Zámeckou zahradou je ten nejlepší relax po úmorném dni, tady je pohoda a klid. Přijeďte se přesvědčit a můžete se vykoupat i v našich lázních, které jsou nejstarší v Čechách.

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Ráda jsem se „zúčastnila“ jarní procházky s prohlídkou zahrady. Děkuji za doprovod.
Alena Tollarová
Lázeňské město s krásně rozkvetlou zahradou, musí tam být pěkné procházky.
Vanda Blaškovič
Krásná procházka, malinko jsem zaspala ale vše nakonec stihla. Děkuji paní Zdenko.
Jana Šenbergerová
Poetická procházka, hezké fotografie. Tyto Teplice neznám.
Libor Farský
Zdeničko, to je kouzelný článek. Jsem nadšený !
Zuzana Pivcová
Vaši procházku obdivuji, nejen skutečně podle místa výšlapu, ale i z hlediska poetického, jazykově bohatého vylíčení.
Alena Várošová
Byla jsem tam dávno v botanické zahradě,krásné.Dnes nemohu posuzovat,ale tenkrát to bylo dost zdevastované město,myslím domy a plné cigánů.
Naděžda Špásová
Moc hezké fotky. Do Teplic se taky chystáme, bydlíme v Ústí, tak to nemáme daleko a až všechno pokvete, určitě se na lázeňský park pojedeme podívat. Máte ale na koukání i moc hezkou botanickou zahradu. Když v ní všechno kvete, je to paráda.
Marie Magdalena Klosová
Moc pěkné povídání,skoro pohádkové,o městě,které ještě neznám!!!A to je škoda,protože podle Vašich fotek soudím,že je tam krásně!A ty fotografie - všechna čest.Děkuji.
Radovan Cakl
Paní Zdenko, hezké vyprávění i fotky. A když k tomu vykoukne sluníčko, je lépe vidět, jak je u nás krásně.
Hana Rypáčková
Pěkná procházka Teplicemi, které neznám...Opravdu je všude hezky.
Růžena Antlová
Jarní procházka a k tomu moc pěkné fotky probouzející se přírody paráda !