Bazarová seznamka
pro starší a pokročilé

Bazarová seznamka
pro starší a pokročilé

9. 3. 2015

V sekáči už jsem si koupila ledacos. Za prvé mě to baví, protože se tam někdy najdou zajímavé kousky, a za druhé mě k tomu nutí státem vyměřený důchod. Jak se dříve říkalo, každému podle jeho zásluh, tak já jsem zásluhy měla asi mizivé. U nás mají největší zásluhy cikáni, alespoň podle finančního ohodnocení. Ale nebudu odbíhat, protože na toto téma se píše stále, ale úplně k ničemu.

Důchodcům se nabízí už bazarové všechno, včetně jídla. U prošlých a zlevněných potravin se starší lidé sdružují a radují se, že se levně nají. Pak se také pro důchodce vymýšlejí recepty z ničeho, jako když se nám nabízelo jídlo z kuřecích kůžiček a další. Věřte nebo nevěřte, ale raději věřte, ty kůžičky jsem vyzkoušela a bylo mi dva dny tak špatně, že jsem jíst nemohla, čímž jsem vlastně také ušetřila.

Pročpak se sdružují starší opuštění lidé? Protože dají dohromady dva důchody a z toho už se slušně žít dá. Pokud máte důchod jen jeden a dědečka najít né a né, je to bída. Dědečků ubývá. Na jednoho staříka je asi padesát stařenek.

Měly by se opravdu dělat bazarové seznamky, kde by babičky měly vystavit všechny své přednosti, včetně výšky důchodu, umění vařit, spořit atd. a možná by nějakého starce ulovily. Ovšem to by ten stařec musel chtít být uloven. Stává se totiž, protože je jich opravdu málo, že na ně babky dělají nálety. Je pravda, že jenom ty chudší.

Bohatá babka na dědečka kašle. Stejně by chtěl jenom, aby se o něho starala, prala a vařila a ještě by snášela jeho už nepřevychovatelné špatné vlastnosti. Bohaté, dobře živené babky, kterým nic nechybí, se scházejí mezi sebou a dědky pomlouvají, někdy i ty čerstvě zesnulé.

Teď by ale někdo mohl namítnout co takhle láska? Kvete opravdu v každém věku? I to je možné, někdy i zázraky se dějí.

Vy, kterým se podařilo i pokročilém věku zůstat pohromadě, někdy s láskou, někdy už i ze zvyku a s nechutí něco měnit, to ani nečtěte. Vy jste úplně m imo kategorii a dá se vám i trochu závidět. Vy ostatní to berte jako trochu drsný, ale pravdivý humor.

No, už dost! Je někde nějaký dědeček, trochu zachovalý, který by se mnou chtěl spojit důchod? Zn.Vařit umím, pokud mám ovšem z čeho.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Haničko, není zač, jsem ráda a už jsem si v poledne všimla, žes byla na chatu.
Hana Šimková
Alenko díky , už jsem to pochopila.
Alena Vávrová
Aha! Zase ty ikonky vlevo. Já je totiž nemám, to asi záleží na prohlížeči, tak to dělám podle hesla "proč to dělat jednoduše, když to jde dělat složitě" ;-) mrkající
Alena Vávrová
Pro Libora: příspěvek máte na chatu na téma "Otázka dne" - což je na hlav. straně chatu sloupec vpravo, jinak téma chatu je uvedeno i nad příspěvky "chatařů". Pro Hanu: k chatování je třeba být přihlášen, po přihlášení přejít na domov. stránku i60.cz a sjet dolů, kde je okno s názvem CHAT. Po otevření si vybrat, kam chcete přispět, většinou na chat i60.cz. Lze si tam něco načíst a přidat se do diskuze. Vpravo pak lze nahlédnout i na jiné tématické chaty: Vtipy, Citáty, Politika, Otázka dne, atd. Příspěvek se píše do toho okna vpravo. Musíte si tam ale nejprve umístit kursor. Asi nejsem ta správná učitelka, ale také jsem zprvu tápala. :-)) smějící se
Hana Rypáčková
Hani, vlevo jsou ikonky a třetí shora je chat ,jen klepni a vyber si chlíveček.Nejvíc jsme na i60-první shora.
Hana Šimková
Já chatovat neumím, může mi někdo vysvětlit jak se to dělá?
Libor Farský
Já jsem z toho jelen. Dnes jsem přispěl názorem na chatu na téma dne Seznamka na i60.cz. K mému názoru se vzápětí připojily další dvě čtenářky. Já to už ale nemohu najít. Pod chat je úplně něco jiného staršího data. Já fakt asi nepatřím do 21.století. (1 závorka)
Hana Šimková
O)))Je to správný smajlík?
Hana Šimková
Tak to se vám nedivím, že můžete jíst jenom škubánky, které kloužou.A vůbec to není výsměch. Teď se budu vytahovat, ale ve svém věku mám opravdu ještě všechny zuby, dokonce i moudrosti.Zubař vždy žasne. Ale vás je mi líto, určitě to příjemné není.
Libor Farský
Paní Haničko R. Na tom chatu to už zase nemohu nalézt. Teď mě ale zajímá jiná věc. Jak si má člověk pamatovat, že místo ksichtíku smajlíka znamenají 3 obrácené závorky ))) smajlíka veselého a 1 normální závorka smajlíka smutného? A co takhle smajlík se srdíčkem místo úst anebo s vyplazeným jazykem?
Libor Farský
Paní Haničko Š. To se mi ulevilo, moc mě to trápilo. A také Vám děkuji za Váš vtipný příspěvek inzerátem do mé sbírky v diskuzi k mému článku "Second hand poezie v Bazaru dobré nálady". Zařadil jsem si ho do svého archivu. Odpovídat na něj ovšem nemohu, neboť já naopak jsem na tom se svými zuby špatně. A dokonce nemohu ani nalézt zubaře/ku s volnou kapacitou. To fakt vážně.
Hana Rypáčková
Libore :-))) veselý smajlík :-( smutný smajlík My už jsme si poradili na chatu...
Hana Šimková
A že ta bazarová seznamka vlastně funguje. Krásně se seznamujeme. Každý něco napíše a jako bych vás znala.
Hana Šimková
Dobře pane Libore beru to.
Libor Farský
Paní Haničko Šimková. S těmi popelnicemi a kontejnerem to měl být fór. Občas se mi tohle stává. Vymyslím něco "ohromně vtipného", načež pak zjistím, že to přijde vtipné jenom mně samotnému. V e-mailech jsem se proto naučil používat smajlíky, aby bylo poznat, že to nemyslím vážně. Tady to zřejmě nelze. Omlouvám se Vám, pokud jste mne pochopila jinak.
Alena Várošová
Nebojte Hani,dáme vědět.Hezký den.
Hana Šimková
No a kdyby snad byla někde nějaká nevyužitá láska.........
Hana Šimková
Zuzanko sloni mi radost dělají, pošlu ti fotografii.
Hana Šimková
Paní Alenko máte pravdu vyčůraná nejsem, ale takový sponzor by bodl.(CHA, CHA). V yskakovat si opravdu nemůžu už jenom proto, že mám bolavé koleno,ale do popelnice mám ještě daleko.
Zuzana Pivcová
Já to, Haničko, tak myslela. To "ať tak, či tak"mělo znamenat "Ať už je to Tvůj současný život nebo něco, co teprve přijde". Pozdravuj stádečko slonů. :-)
Alena Várošová
Paní Hano i když jsem takovou situaci nezařila,úplně Vás chápu vyjít na celý měsíc s mininálním důchodem.Z toho se moc vyskakovat po zaplacení bytu nedá.Hana to určitě nemyslela z vyčůranosti. a určitě nehledá sponzora. To je moje mínění.
Hana Šimková
Ty popelnice od pana Farského jsou trochu přestřel.
Hana Šimková
Zuzanko, já se tak cítím , to povídání neznamenalo, že se nějak lituji. Možná to byl trochu nešikovný humor.
Hana Šimková
Paní Maruško děkuji a také děkuji těm, kteří tento můj trochu drsný humor pochopili.Všechno hezké opravdu všem!!!
Zuzana Pivcová
Já Ti přeji stav, ve kterém by ses cítila podle sebe nejspokojenější. Ať tak, či tak.
Marie Magdalena Klosová
Já myslím,Hanko,že to nebylo vosí hnízdo.A máte velkou odezvu,to vždy potěší.Vždy je důležitý úhel pohledu.Ten Váš pohled je možná příliš skeptický.Je pravda,že soužití dvou "cizích"lidí na stáří vyžaduje hodně ústupků a tolerance z obou stran,ale pokud tam má co dělat i "ta láska",vše se dá překlenout.I nedostatek peněz.Přeji Vám nějakého milého "dědka"!
Hana Šimková
Nevím, nějak jsem píchla do vosího hnízda a tak to za sebe zakončím. Mějte se lidičkové rádi v každém věku, v chudobě i bohatství ,seznamujte se kde chcete a k tomu vám dopomáhej Bůh.
Hana Šimková
Byla to reakce na pana Farského, což jsem zapomněla poznamenat.
Hana Šimková
Tedy nevím, sice reagujete na někoho jiného, ale když jsou pro Vás peníze na posledním místě, proč lézt do popelnice na biologický odpad? Nějak se nám to zvrhává.
Hana Šimková
Pane Jiří Vám to přeji také. Vždyť píši, že zázraky se dějí.
Hana Šimková
Maruško, Mgdaleno šťastná to žena!!!!!
Libor Farský
Reaguji na slova MMK a LK. Jde také o pořadí životních hodnot. I v životě mém a mé ženy byly peníze až na jednom z posledních míst. Je ovšem pravdou, že jsme probírat popelnice nikdy nemuseli. Což trvá. Navíc jsou dnes již leckde popelnice nahrazovány kontejnery - i na netříděný odpad a nově zaváděny kontejnery na biologický odpad. A z nich by se mi sakra blbě vylézalo!
Hana Rypáčková
Já co znám sólo chlapy, tak doma nesedí, užívají si života až moc.Jsou obletované ,na tancování si nesednou a u stolu jim ženské podstrojují.Jenže tam u stolu sedí tak dva.Na výletech to samé, jsou ozdobou, ale nechtějí se vázat.Pro oběd si dojdou do vyvařovny, Nebo si i uvaří.Když už by rádi posluhovačku, to už je to s nimi špatné. Jak říká Šiklová "Chlapi jsou pořád mladí a pak najednou umřou."
Zuzana Pivcová
Proč by měla být žena vymrzlou čekatelkou ve frontě na muže, pane Richarde? Může to být naopak, smutně na svět hledí, třeba čeká právě tak, i když v teple sedí, i muž, co je bez ženy, občas smutek cítí, připadá si bezcenný, netěší ho žití, položme si otázku, všichni, páni, dámy, čekat radši na lásku nebo zůstat sami?
Hana Šimková
Paní Jarmilko taky bych si raději užívala, ale jak to udělat bez peněz. To můžu jcestovat tak k Volyňce s pejskem.
Hana Šimková
Pane Richarde na druhou jakost frontu stát určitě nebudu. Taková zoufalka fakt nejsem.To fakt budu jíst raději ty kůžičky.
Hana Šimková
Pane Libore nebuďte škrob a přivezte pořádný kus flákoty. To budete koukat, co Vám z toho navařím.(alespň se jednou zase pořádně najím)
Richard Zeman
Čeká frontu na muže, promrzlá až na kost, to se jen jí stát může, zase druhá jakost!
Jarmila Komberec Jakubcová
Článek velmi dobře napsaný který plně vystihuje "seznamování" nás dříve narozených.Přiznám se, že si neumím představit, že bych v bytě měla nějakého dědu co by mě přepínal telku, chtěl pořád abych vařila a vůbec abych mu sloužila.Vážím si své svobody.Mohu si cestovat kam chci. Mohu se scházet s přáteli bez výčitek kam zase jdu.Jsem velmi spokojená.Mám pár kamarádek a všechny si svobodný život moc pochvalují.Celý život jsem se starala o manžela, děti a teprve nyní si užívám.
Růžena Antlová
Opravdu pravdivý drsný humor moc jsem se při čtení pobavila ,ale i zamyslela.
Libuše Křapová
Tohle se mi líbí :-)) Jsem pro Seznamku všemi deseti. Ne proto, že se ušetří, ale pro tu nádheru vztahu. Láska opravdu nedbá na to, kolik vám je let a jestli vám náhodou nevrže v kolenou. Přeji všem, aby jim to taky vyšlo. Jde jen o to, zkusit to, neházet flintu do žita. Vždyť přece důchody budou, ale my nebudeme :-)) Tak ať si ten život užijeme se vším všudy :-))) Hanko, všechno se dá okecat. I ty halušky. Jak psala Zuzana, co tak se zeptat - třeba pana Farského - jestli umí ... no,co doma potřebuješ opravit? Honem, přemýšlej a vymýšlej :-)))))
Jiří Hradecký
Velice vtipné povídání a dost jsme se u toho s přítelkyní nasmáli. I my jsme se seznámili v pozdějším věku na Internetu a jsem přesvědčen, že nám to dobře klape. A jak psala paní Jana, že je "nepřizpůsobivá", tak si myslím, že to lze řešit dvoubytovým vztahem, ale je pravda, že se při tom nic neušetří.
Marie Magdalena Klosová
Na spojené důchody,když jsem si v Seznamce hledala partnera, jsem ani na chvíli nepomyslela.Chtěla jsem mít vedle sebe muže,se vším všudy.Bylo mi 61 let.Ani "babkou "jsem se necítila být.Naštěstí "ten dotyčný"byl na tom podobně.Zamilovali jsme se a prožíváme spolu nádherné roky.Přeji to všem.
Hana Rypáčková
Tato písnička je poučení pro vdavkuchtivé: http://youtu.be/-saMMiea8bI Vnučky tam vystupují, jedna hraje na housle a druhá zpívá. Dědovi říkaly "Dědo, je to trochu neuctivé.."
Lidmila Nejedlá
Alenko, tys to vzala za správný konec. Nauč Hanku halušky a pan Libor už může balit...
Alena Várošová
Pane Libore,dělám je z mákem,nebo taky jenom knedle k uzenému masu a zelí.Zrovna dnes jsem dělala ze syrových brambor halušky s brynzou a uzeným ,aby měli vnuci na výběr i se zelím mnou našlapaným..Nedovedu si představit uvařené bramborové noky s brynzou.Brynzu nastavím zakyslou smetanou a dělám jich zadělávací místu.Ale to sem nepatří,paní Hanku je naučím dělat a je ruka v rukávě.Hezký večer všem.
Zuzana Pivcová
Hanko,Ty bys na oplátku taky mohla hodit Liborovi nějaký špek, jestli umí to a to. Ty nejsi holka na defenzívu. :-))
Jana Slavíková
Paní Hano, pokud vám Libor doporučoval škubánky jako levné jídlo a vy je nerada, nabízím vám místo nich lepenici, tedy šťouchané brambory s kysaným zelím a osmaženou cibulkou. Pokud je ale chtěl od vás uvařit, omluvám se, to je jen na vás :-))
Jan Raška
Paní Hano, moc pěkně jste to napsala. Jen k té seznamce: ano, přemýšleli jsme o ní. Ale zdá se nám, že přes ty články, komentáře a diskuse se dá docela dobře poznat, jaký kdo je. A navíc je tu možnost najít si přátele i podle společných zájmů a oslovit je přes vzkazy. Ale možná tu klasickou seznamku uděláme, bude-li zájem.
Hana Šimková
No seznamka tady je ště není. Opravdu by to stálo za úvahu. Ale jak to tak čtu, tak mužů je tady nějak málo . Nevím, čím by se dali přilákat.
Soňa Prachfeldová
Paní Hanko, samota je zlá a ještě horší, pokud někdo nemá žádného koníčka, vidím u nás v klubu, jak jsou naše děvčata ráda, když se mohou sejít, zajet do divadla , i probrat ty dědky. Prostě humor nesmí chybět, je to potom snažší,ale nic se nedá lámat přes koleno a snad ? snad ? jednou?
Hana Šimková
Pane Libore nachytal jste mne. Škubánky opravdu neumím.Já je totiž nemám ráda,
Hana Šimková
Já vím Zuzanko, že jsi hodná,ale dědkové nějak ubývajÍ a u některých a pro některé je to škoda.
Zuzana Pivcová
Já už Tě. Haničko, dost znám, takže vím, že se nehodláš poddat smutku a přikrýváš ho svým sarkastickým humorem. Ale ta vážná nota zůstává. Ráda bych Ti pomohla, ale s "dědkem" bohužel. :-)
Libor Farský
Paní Haničko. Umíte uvařit škubánky? Maminka je dělávala slané a nikoliv s mákem, ale s brynzou. A tak, aby se nelepily na patro v ústech a přímo klouzaly do krku. Má zesnulá manželka se to téměř naučila. Teď si tady představte smajlík, nevím jak ho sem vložit.
Eva Mužíková
Také mne paní Šimková příspěvek zaujal, v mnohém Vám dávám za pravdu. Patřím mezi seniorky, které žijí dlouhá léta bez partnera. Nemám zas tak nízkou penzi, je pravda, kdybychom byli na veškeré náklady dva, určitě by se žilo lépe. Ale, je tu právě to ALE... co je menší zlo????? Z těch kůžiček jsem jedinkrát zkoušela uvařit drštkovou polévku... NIKDY VÍCE!!!!
Lidmila Nejedlá
Paní Šimková, já jsem se tímto Vaším rozsáhlým inzerátem pobavila. Je to humorné, ale smutné zároveň.
Alena Várošová
Paní Hano,já bych ten článek neviděla jak píše pani Hana R.do Vtipnější vyhrává,ale vy jste myslela kůžičky,jasňačka..Já to beru tak,že i ten starší člověk potřebuje mít nějakou milou spřízněnou dušičku, mít se na koho spolehnout,aby mohl ten svůj život spojit s tím druhým.Samozřejmě dobře jste to napsala,že jeden důchod je tak,tak na přežití.Proč by starší lidé nemohli mít nárok na lásku?Hezký článek,třeba redakce něco takového zveřejní na Váš popud.Moc Vám paní Hano přeji štěstí. Taky si s manželem si nějak nevyskakujeme, byli jsme celí život skromní a taky jsme zůstali.
Hana Rypáčková
Ráda jsem si vtipně napsanou úvahu přečetla, i muž se pobavil se mnou.Nejvíc jsme se nasmáli větě o kůžičkách...Hruškovo vaření nemusíme... Ve Vtipnější vyhrává by článek u mne bodoval.
Eva Balúchová
Líbí se mě váš článek.Taky patřím mezi ty,co nemají téměř žádné zásluhy i když jsem pracovala 40 let.Mezitím opatrování tatínka,po jeho smrti bez práce,zachránilo mě podnikání což jsem si na důchod moc nepomohla. Naštěstí mám svého dědečka s kterým se máme 45 rádi,takže společně všechno zvládáme.Ale musíme být skromní.