Můj fígl: Jak zpracovat na jaře uskladněná jablka?

Můj fígl: Jak zpracovat na jaře uskladněná jablka?

22. 3. 2015

Je konec zimy a naše uskladněná jablka už nejsou „ k nakousnutí“, ale vyhodit se nám je nechce. Co s nimi? Právě takovou otázku jsem si položila v sobotu já a našla řešení.

Jablka jsem přebrala, nahnilá vyhodila a ta ostatní pořádně oprala a oloupala. Hezké slupky jsem dala do kastrolu s vodou a dala vařit. Oloupaná jablka jsem zbavila jádřinců a rozstrouhala je na hrubém struhadle. Má výhodu ten , kdo má struhadlo na mixeru jako já. Práce jde mnohem rychleji. Rozstrouhaná jablka dáme po částech do staré, čisté utěrky a důkladně je „vyždímáme“. Nevěřili byste, kolik ještě obsahují dobré šťávy. Tu si dáme stranou. Vyždímaná jablka napěchujeme do připravených zavařovaček – pěchujeme pořádně, bubliny vzduchu by mohly zapříčinit kvašení - až po okraj a uzavřeme. Pak normálně zavaříme v hrnci, asi 15 minut při 80 stupních. Hotové vyjmeme a obrátíme vzhůru nohama na utěrku a necháme vychladnout. Je to pojistka, že budou držet. A máme hotovo. Strouhaná jablka, která jsou bez přidaného cukru, vydrží i několik let a hodí se na domácí štrúdl, který je pak hotový jedna dvě. Vylisovanou šťávu dáme do lednice a máme výbornou jablečnou šťávu k napití.

Abych nezapomněla, vyvařené slupky přecedíme a po dochucení citrónem a cukrem nebo medem máme výborný jablečný čaj.

Toto všechno jsem měla za jedno odpoledne hotové při zpracování asi 5 kg jablek. Získala jsem 4 velké sklenice rozstrouhaných jablek, 1 sklenice stačí na 3 šišky štrúdlu, asi 1 litr šťávy a zrovna tolik čaje.

A to vše bez chemie.

Poznámka: Toto se dá udělat i z padaných jablek v létě.

Hodnocení:
(4.5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Slavíková
Kromě toho zpracovávám jablka na přesnídávku pro vnoučata. Rozvařím, rozmixuju, přidám trochu třtinového cukru a steriluju v malých skleničkách. Do poslední dávky jsem přidala hrušky a oběma prťouskům (zítra 10 měsíců) to moc chutnalo.
Zdenka Jírová
Poznámka: ta jablka se musí "vyždímat", jinak jsou pak rozvařená a ráda se kazí.
Eva Mužíková
Zdeni, takto si také jablka " uskladňuji" na horší časy, ale i s tou šťávou. Pravda, že jsou pak na závin rozblemcaná... dobrá rada... Alenko, škoda že nebydlíš blízko, taky bych uvítala takovou sousedku, která rozdává jablíčka z vlastního sadu:)))))
Jana Šenbergerová
Dělávala jsem to na podzim s jablky, která byla hezká, ale málo šťavnatá a syrová nikomu nechutnala. Na štrúdly byla skvělá.
Alena Várošová
Paní Zdenko děkuji Vám za vyčerpávající příspěvek.Dělala jsem to stejným způsobem,až na to,že jsem štávu z jabek nevymačkávala.Strouhala jsem to ručně i se slupkama,pochopitelně dobře umytýma.Protože jsem taky šetrná,děla jsem z toho i křížaly,které jsem sušila na odstřihnutých starých záclonách a na radiátorech. Ještě´mám jablka do konce června ve sklepě,sice nejsou tak krásné jak v obchodních řetězcích,ale vońavé a nejsou chemicky ošetřené.Hodně jablka rozdám po příbuzných sousedech a kamardkám na štrůdl,žemlovku a pod.