Jsou kočky léčitelky?

Jsou kočky léčitelky?

2. 4. 2015

Kočka je tvor tajemný, opředený mnoha mýty. Kočky byly mnohokrát v historii a v různých civilizacích i uctívány jako božstvo. Já se domnívám, že důvodem je schopnost vnímat velmi citlivě energie. Mám na mysli především základní energii, známou jako či, tchi, reiki, vesmírná energie a nebo i jinak.

Je to všudypřítomná energie specifických vibrací, která je podmínkou životaschopnosti každé živé buňky. Člověk má schopnost vnímat tuto energii velmi omezenou, a zřejmě ji neustále ztrácí. Pravděpodobně dříve byl v tomto ohledu mnohem citlivější. Který živočich je na tuto energii nejvnímavější, nevím, ale kdyby se prokázalo, že je to kočka, nedivil bych se tomu.

Kočka energie vyhledává

A tady je i důvod, proč, když máme někde nemocné místo, můžeme očekávat, že se k němu přijde přitisknout. Když v našem těle dochází k procesu hojení, je zde zvýšená potřeba této energie. Náš organismus ji sem začne stahovat nejen z jiných částí těla, ale i z okolí. Tím dochází k její koncentraci. To je něco, co děláme podvědomě. To dělají i lidé, kteří existenci této energie popírají. Každý, když ho něco bolí, na toto místo přiloží dlaň. Podvědomě cítí, že mu to pomáhá, ale mnohdy toto počínání nedokáže vysvětlit. Přitom důvod je prostý. Uzavírá se tím určitý energetický obvod a proudění energie postiženým místem je intenzivnější.

A kočka koncentraci energie nějak pozná. Možná ji i vidí, ale podle mých zkušeností ji vnímá určitě i jinak.

Může tedy kočka léčit?

Nesetkal jsem se s ničím, co by tuto teorii nějakým způsobem potvrzovalo. Ale podle zkušeností, které z působení energií mám, to lze předpokládat. Ve starých textech jsem se setkával s termínem: „léčení stínem“. Podařilo se mi zjistit, že je to obrazné označení pro situaci, kdy pouhá přítomnost v blízkosti osoby, vyzařující silnou a vyrovnanou pozitivní energii, je léčivé. Kočka určitě takovou energii má. Zajímavostí je, že má opačnou polarizaci.

Také si povšimněte, že si k vám v naprosté většině lehne tak, že je hlavou k vašim nohám. Možná ale, že právě opačná polarizace zvyšuje léčivost. Já sám ji vnímám jako velmi pozitivní. Proto si nemyslím, že by přítomnost kočky mohla ublížit.

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
od mládí mám nějakou kočenku a vždy je to velká láska.Nyní mám malou britku modrou které říkám BritunkaJe to úžasná kočenka, mazlivá a moudrá.Život s ní je báječný a mám ji moc ráda.
Zdenka Jírová
Celý život jsem spojena s kočkami. Jsou to nenároční, milí a vnímaví přátelé. V okamžiku, kdy je mi smutno nebo mě něco bolí, moje kočka se ke mně přijde přitulit, jako by chtěla říci:" Neboj, to bude dobré, jsem s tebou". Život bez koček si neumím představit.
Dana Kolářová
I kdyby kočky léčitelské schopnosti neměly, stačí jejich vrnění a hned je lépe na duši.
Naděžda Špásová
Moc hezky napsané. Magii koček bych i věřila. Oni staří Egypťané nebyli žádní hlupáci. Už tenkrát je uctívali. Mám je taky ráda, ale zatím u nás vítězí pejsci. O těch se také říká, že u člověka poznají závažnou chorobu. Hlavní ale je, že ty naše miláčky, ať je to kočka, pes, králík, morče nebo jiný živý tvor máme rádi a staráme se o ně.
Miluše Hasenohrlová
Pane Jiří, zajímavý článek.Mám tři kočky Týnu, Kaktuse a Emana a s určitostí vím,že se navzájem potřebujeme.
Olga Štolbová
Jestli má moje Míša léčivé sklony, to nevím, ale když ji mám na klíně, zdá se mi všechno nějak jednodušší, ale hlavně, je mi s ní dobře
Zuzana Pivcová
Jsem přesvědčena, že lidé, kteří mají rádi kočky, jsou s nimi dost propojeni a léčí se navzájem.
Zoja Sedláčková
Jestlipak to platí i o kocourech? U nás se totiž ke mně lísá kocourek nejvíc. Jak si sednu, mám ho na klíně ale hlavu si pokládá na mé rameno a ještě se snaží mne objímat. Kočky máme tři, ty si vystačí spolu :-)