Foto

Maminčin štrúdl

30. 3. 2015

Každá rodina má několik receptů, které považuje za rodinné stříbro. Mezi ně rozhodně patří jablečný závin, neboli štrúdl. Recept mojí maminky vám nyní prozradím.

Potřebujeme k tomu:
500g hladké mouky
150g tuku (máslo, Hera)
1/8 l mléka
1 vejce
1 prášek do pečiva
150 g cukru krupice

Do náplně:
Asi 1 kg oloupaných, rozstrouhaných jablek (pokud jsou moc šťavnatá, trochu je „vyždímejte“)
Rozinky, mleté vlašské ořechy, skořice, trochu strouhanky, rozehřátý tuk na pomazání
1 rozšlehané vejce na potření

Postup práce:
Těsto dobře vypracujeme na vále nebo v hnětači, rozdělíme na 3 díly a každý rozválíme asi na ½ cm silnou placku. Celou ji pomažeme rozpuštěným tukem a posypeme jemnou strouhankou. Na asi 1/3 plochy (blíž k sobě) naklademe rozstrouhaná jablka, přidáme ořechy, skořici, trochu cukru (podle sladkosti jablek), ořechy, pokapeme omastkem a placku opatrně zavineme a utěsníme oba konce. Přeneseme na plech, pomažeme rozšlehaným vejcem, na několika místech propíchneme vidličkou, aby mohla odcházet pára z jablek, vložíme do  středně teplé (asi 170-180 stupňů rozpálené) trouby a pečeme do růžova. Po vychladnutí krájíme šikmo řezy. Pak pocukrujeme.

Věřím, že vám bude chutnat, tak dobrou chuť!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Štrůdl je v naší rodině také oblíbenou pochoutkou. Dělám ho podobně, jen těsto dělám trochu jinak. 250 dkg hl. mouky, jeden tvaroh a jedna Stella a je taky vynikající. Náplň je podobná. Trocha rumové tresti je také dobrá. Váš štrůdl je určitě moc chutný, velmi dobře si to dovedu představit.
Elena Valeriánová
Tiskařský šotek se přehlídl a apríluje už dnes :-)