Moje energie: Knihy, stromy, 
kolo aneb Souznění s přírodou

Moje energie: Knihy, stromy,
kolo aneb Souznění s přírodou

3. 4. 2015

Z čeho čerpám životní energii, co mně zaručeně dodá nový impuls do života, spolehlivě uvolní a vzpruží? Jaro? Ano, bez diskuse. Jenže…

Každý/á relaxujeme jinak. Introverti nejradši o samotě čerpají energii ze svého vnitřního světa pocitů, myšlenek a prožitků, extroverti ve víru společnosti čerpají energii z okolního světa. Ospalci si libují ve vydatném spánku a sportovci nevynechají žádnou příležitost ke sportování. V dnešní uspěchané době je totiž opravdu potřeba mít nějaký fígl na to, jak se „hodit do pohody“. Máme-li jich více, máme jistotu, že když jeden nezabere, účinkuje druhý, třetí… který spolehlivě uvolní a vzpruží.

Miluji přírodu. Příroda je pro mě jako guma, která z mé mysli dokáže vymazat špatné myšlenky, stres a obavy. Miluji stromy, ovocné, na horských stráních, v hlubokých dolinách, zelené i ve zlatě oblečené, svlečené i zasněžené, samotáře či sdružené v lese. Přesto, že nejvhodnější „stromy" pro dobíjení energie jsou prý duby a borovice. Moc ráda se do lesa vracím. Hledám zde klid, odpočinek, bezpečí před vnějším světem a houby.

Miluji jízdu na kole letní přírodou krásnou českou krajinou se sluncem nad hlavou. V nížinách s rozhledem do všech stran, na kopcích s výhledem k dalekým obzorům, při sjezdu do údolí s větrem o závod. Sdílet zážitky a setkávání. To mě blaží po duši a nakonec i po těle, neboť není od věci i hubnout příjemným a nenásilným způsobem.

Miluji knihy. Ze všeho nejvíce. Čerpám z nich životní energii, kdekoliv je možnost, za každého počasí, v kteroukoliv hodinu, jak už jsem několikrát napsala. Sednout si do křesla s knihou, s kávou na stolku a s kocourem na klíně mě spolehlivě nabije pozitivní energií a společně vrníme blahem.

K tomu je ovšem potřeba energie elektrická, samozřejmě hlavně ve večerních a nočních hodinách. Protože, čtení knihy při baterce nebo na chatě při svíčce nebylo ani v mládí, natož ve věku pokročilém, právě to „pravé ořechové“. Sílu sluneční energie vnímáme právě s nadcházejícím jarem, kdy sluneční paprsky probudí přírodu ze zimního spánku a dodají energii všemu živému.

Budiž pochválena energie životní, užitková i sluneční.

 

Z čeho čerpáte vy vaši životní energii, co vám zaručeně dodá nový impuls do života? Napište svůj soutěžní příběh na téma "Moje energie" a vyhrajte některou z cen. Tématem příběhu nemusí být jen "životní energie", ale i ta užitková v domácnosti. Topíte elektřinou, plynem nebo pevnými palivy? Uvažovali byste třeba o sluneční energii? Co si o ní vůbec myslíte? A jste spokojeni se svým dodavatelem elektřiny? Nenaštval vás něčím? Pravidla soutěže najdete zde.
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

20%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

28%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

27%