Moje milé reklamy

Moje milé reklamy

11. 4. 2015

Po vyčerpávajícím dni, kdy musím třikrát obejít kus městečka s pejskem, trochu nakoupit, trochu uklidit, uvařit, umýt nádobí a vyprat, sedám vyčerpaná k televizi. Těším se!

Před sebou mám dvě deci červeného vína. U nás ho prodávají točené, jeden litr za čtyřicet pět Kč. No, nic moc. Má to být dobré pro zdraví, ale nevím, jestli to tahle žbrunda ví. Jelikož jsem průměrná důchodkyně s průměrným důchodem, tak na dražší a lepší mok finančně nedosáhnu. No co, už jsem zvyklá.

Moc jsem ale odbočila, a tak se musím vrátit. Sedám si k televizi se zdravou žbrundou před sebou a těším se. A už je to tady. Moje milované reklamy. Ke sledování pořadu nás zve odličovač tamponů, hustotu prožití nerušené zábavy přejí řecké jogurty a svalovec, kterému po požití jogurtu narostly neuvěřitené svaly. Tiše žasnu. Prý si máme vychutnat tento pořad, a to nám přeje chlazená paštika Májka, tentokrát s brusinkami. Pak nám ještě pořad přinese čokoláda Figaro, a v tom to přeruší nějaký stupidní seriál.

Jdu si uvařit kafe, dojdu si na záchod a čekám, až bude zase přestávka. Příjde miliardář, který mě vyzve k sázení. Netuší, že sázím vždy, když mě vyzve, ale pak jsem skoro prosázela důchod, a přestala  mu věřit. Mladá dívka skotačí v šortkách po městě a vykřikuje, jak je důležité mít pevný zadeček. No, to už se mě až tolik netýká. Za to, když přijde starší žena s chlapečkem do lékárny dr. Maxe odevzdat svůj důchod, prodavačka jí sdělí, že jí půlku peněz vrátí. Zvídavému chlapečkovi řekne, že i on si své léky může koupit za polovic. Chlapeček radostně utíká z obrazovky a asi si jde k rodičům pro peníze. Možná, že to nevíte, ale pneumatiky mají poslání. Pak se tři puberťáci cpou  u televizního sportovního utkání pálivými brambůrkami  a podpálí byt. Jestli ho někdo uhasil, to už tam není. Do reklam opět vleze seriál.

Po chvíli se ale dozvím, že mám  chytře nakupovat luxusní parfémy. Já bych chytře nakoupila, ale opravdu nemám za co. Fešná důchodkyně jede autobusem na výlet a raduje se, že nepomočila sedadlo, protože má na sobě nepromokavé kalhotky na únik moči. Jemná fialová kravička svou čokoládou zjemní i Frantu mlátičku. Pojišťovna mě pojistí na život, jaký je. Dozvím se také, že Staropramen je příjemně hořký.

Pokud si koupíte brýle, nemusíte za ně dát celý důchod a ještě dostanete jedny pro partnera. Až toho partnera najdu, jistě bude mít radost. S blechami a klíšťaty se nebavíme a se zvířecími miláčky se potom můžeme mazlit v klidu. Pak se na mne ještě vycení několik lidí, kteří používají bělicí zubní pastu.

Jdu spát, plná zážitků. Jak skončil seriál, nevím, ale zítra se opět těším na fotbalovou scénu, až podokryje oponu. Dobrou noc!

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Na doporučený p. Farského jsem si přečetla váš článek, zasmála se. dodatečně ohodnotila, a měl pravdu p. Farský, máme to dost podobně nastaveno, popisuji to tak nějak podobně ve svém článku Reklama a já
Hana Rypáčková
Že se tu článek Hanky zase objevil je fajn. A protože jsem ji včera osobně poznala při kafíčku a bábovce u ní doma, kam mne pozvala,dovedu si představit, jak na nešvary poukazuje s nadhledem humorem jí vlastní...Jsi prima, Hanko.
Květoslava HOUDKOVÁ
Milá Hanko - pokud při TV reklamě nemáš kam odběhnout, ber to jako "nutné zlo" nebo perfektní návod k tomu, co nekupovat ! Za peníze mnohokrát převyšujicí naše mizerné důchody i celebrita"odkecá cokoliv".
Zdenka Jírová
Neznám nic horšího než reklamu v detektivce, zejména 3 minuty před koncem, kdy dochází k rozuzlení.To asi vymýšlí nějaký sadista či masový vrah.Někdy dokonce chápu, proč lidé vraždí.
Dana Kolářová
Výstižné. Jsem ráda, že při čtení knihy reklamy neotravují.
Soňa Prachfeldová
paní Hanko, reklama je otravná, zavřu oči a říkám, jen si trochu odpočinu a často končívám v novém dění jiného pořadu, když oči otevřu. Někdy i nedokoukám, vypínám. Reklamy jsou děsné.
Libor Farský
Zase překlep, kurník! Libor prostřední má alergii na všechno možné, ale největší na zvířecí srst. Když jsme se stěhovali do městského bytu, bez možnosti zahrady, musel jsem si podat inzerát, že Dinga daruji "do dobrých rukou". A to byl s rodokmenem a vítěz třídy mladých na výstavě. Chyběl nám dlouho.
Libor Farský
Moc mě to pobavilo, Haničko, bezva! No vida, o co přicházím. Už půl roku nemám TV, tak se dívám jen na internetové vysílání ČT a tam ty reklamy šidí. Můžete mi, prosím, zaznamenat to o těch blechách? Nejlépe kdyby přišli s nějakým sprejem. Naši kluci Ben a Bertík se mohou udrbat a přes zimu jsme je ani nemohli koupat, protože kvůli alergii syny nemohou dovnitř.
Zuzana Pivcová
Já už v současnosti pomalu nevím, co je televize, takže tím pádem neznám ani reklamy. Vím, že nejvíc mě braly reklamy zpívané, kdy se na známou (i neznámou) melodii vytvořil přitroublý text. Tys to, Hanko, všechno vtipně skloubila, takže z toho vzniklo opět zábavné povídání.
Jana Šenbergerová
Pěkný článek! O reklamách vím jen to, že jsou mnohem hlasitější než filmy, které svou soustavnou přítomností "vylepšují". Zpočátku mi vadily, teď je využívám k jiným, užitečnějším a potřebným činnostem. :-)
Hana Šorejsová
Hanko, napsala jste to hezky, také reklamy nemusím, a když jsou dlouhé, tak přepínáme. Ale my sledujeme hodně sport a čteme. Vtipné, pěkné . Díky !
Hana Rypáčková
A já se na televizi nekoukám, jen když si vyberu program bez reklam.Na film se podívám na PC .Muž stejně sleduje sport.Třeba mám chuť na film a po druhém přerušení to vypnu.Jdu si číst.Známí mají spoustu cédéček s pěknými filmy.Stejně nic nového nedávají. Ale prý herci mají větší zisk z reklamy než z natáčení....
Lidmila Nejedlá
Paní Hano, máte přehled o reklamách. Já je vůbec nesleduji. Jsou vlezlé a přehnané. Ale napsala jste to pěkně.
Libuše Křapová
Dámy, jak vám závidím, že víte, o čem mluvíte. :-((( Já mám tik, - jakmile naskočí reklama, vypínám zvuk a pak se s manželem dohadujeme, o čem byla :-)))
Eva Mužíková
Hanko, moje řeč. Také mi vadí seriály a filmy, které odpoutávají moji pozornost od huhňající paní, která se může díky lepidlu Corega konečně najíst, od pána, který je díky ArginMaxu schopen hned a ráda bych se těšila s dívkou, která se díky vložkám Always cítí sebevědomě tak, jako nikdy :)))) Velmi vtipný příspěvek... já u reklam když mohu, ztlumím hlas
Jitka Chodorová
Máš Hanko úplnou pravdu,taky si někdy říkám,kde to jsme,že se musíme dívat na skoro nahé zadky,no a další věci snad ani nebudu komentovat.Reklama mezi vařením Prostřeno trvá 10minut,a pořád se opakují ty samé reklamy,až mám někdy chuť ten pořad nedokoukat.No,mohla bych pokračovat,ale...