Putování do termálů jižního
Slovenska a Maďarska

Putování do termálů jižního
Slovenska a Maďarska

25. 4. 2015

Jako každý rok, tak i letos jsem se vypravila v dubnu za koupáním v teplých termálních bazénech na Slovensku a v Maďarsku. Jezdíme tak s kamarádkou už pátý rok, abychom si po zimě odpočinuly a nabraly nových sil. Zájezd bývá většinou třídenní od pátku do neděle. Teplé termální prameny mají blahodárný vliv na naše klouby, ale i psychiku. Letos jsme navštívily se svou oblíbenou cestovkou nejprve termály v Dunajské Stredě a pak se ubytovaly ve Velkém Mederu (dříve Čalovo).

Cestovka vždy zajišťuje ubytování přímo u termálních bazénů. Penziony jsou velmi slušně vybavené, a tak i stravování má dobrou úroveň. V sobotu jsme autobusem odjeli do maďarského Gyoru, prohlédli si společně město a pak se vykoupali v místních termálech. Večer nás opět bus odvezl do Mederu na večeři, zatančili jsme si při místní hudbě, ochutnali výborné víno a v neděli po snídani nás čekalo celodenní koupání v Mederu. Počasí celé tři dny bylo přímo ukázkové, cestou jsme míjeli plně rozkvetlé stromy a zahrádky u domů, které byly plné jarních květů.

Ráda navštěvuji termální bazény v různých městech, abych porovnala úroveň služeb nebo kvalitu vody. Z putování za termály mě ale nejvíc zaujaly ty v Miškolci, kde jsou umístěny ve vápencových skalách. Na podzim se opět s kamarádkou do termálů vrátíme, abychom nabraly sílu na dlouhou zimu.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.