Putování do termálů jižního
Slovenska a Maďarska

Putování do termálů jižního
Slovenska a Maďarska

25. 4. 2015

Jako každý rok, tak i letos jsem se vypravila v dubnu za koupáním v teplých termálních bazénech na Slovensku a v Maďarsku. Jezdíme tak s kamarádkou už pátý rok, abychom si po zimě odpočinuly a nabraly nových sil. Zájezd bývá většinou třídenní od pátku do neděle. Teplé termální prameny mají blahodárný vliv na naše klouby, ale i psychiku. Letos jsme navštívily se svou oblíbenou cestovkou nejprve termály v Dunajské Stredě a pak se ubytovaly ve Velkém Mederu (dříve Čalovo).

Cestovka vždy zajišťuje ubytování přímo u termálních bazénů. Penziony jsou velmi slušně vybavené, a tak i stravování má dobrou úroveň. V sobotu jsme autobusem odjeli do maďarského Gyoru, prohlédli si společně město a pak se vykoupali v místních termálech. Večer nás opět bus odvezl do Mederu na večeři, zatančili jsme si při místní hudbě, ochutnali výborné víno a v neděli po snídani nás čekalo celodenní koupání v Mederu. Počasí celé tři dny bylo přímo ukázkové, cestou jsme míjeli plně rozkvetlé stromy a zahrádky u domů, které byly plné jarních květů.

Ráda navštěvuji termální bazény v různých městech, abych porovnala úroveň služeb nebo kvalitu vody. Z putování za termály mě ale nejvíc zaujaly ty v Miškolci, kde jsou umístěny ve vápencových skalách. Na podzim se opět s kamarádkou do termálů vrátíme, abychom nabraly sílu na dlouhou zimu.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Havrlíková
Na podzim, v zimě bych si taky nějaké termály dala, připojí se někdo? Marie sdilenispol@seznam.cz
Anna Jordáková
Meder jsme si velmi oblíbili a jezdíme tam každý rok v červnu na týden. Na klouby i na psychiku vynikající. Bydlíme u paní domácí každý rok a jedeme tam už jako domů. Po těch letech můžu zhodnotit, jak velice se změnil a zmodernizoval celý areál. Díky.
Jiřina Votavová
Termály na Slovensku máme také v plánu, ale alespoň na týden. Pár termálů jsme navštívili při našem turistickém pobytu ve Švýcarsku, kam jsme se po návratu z túry zajeli osvěžit. Pohoda, z vyhřáté termální vody koukáte na alpské vrcholky.
Zdeněk Horenský
Termály jsou vynikající skoro všude v Maďarsku, je třeba navštívit nejméně čtyřikrát v roce, někdy i častěji. Za návštěvu určitě stojí i Hévíz - největší termální jezero a je to kousek od Balatonu.