Co je  láska?

Co je láska?

26. 4. 2015

Láska je neprozkoumaný fenomén. Láska si vůbec nevybírá. Postihuje lidi krásné i lidi u kterých si myslíte, že láska je nikdy potkat nemůže. Mýlíte se! Láska je přepadne na rozdíl od vás, kteří si myslíte, že si ji zasloužíte víc. Láska není výhra v loterii, ani se nepřiděluje na předpis. Láska opravdu není ani zásluha.

Budu hodná a každý mě bude mít rád. Nebude, protože ne každý má rád lidi hodné. Lásce se nelze ani vnutit. Čím víc ji chcete získat, tím víc vás odstrkuje a někdy se vám i vysměje. Říkáme si, že je to nespravedlivé. Proč tenhle člověk lásku přitahuje, aniž ji nějak vyhledává, a druhý jenom smutně kouká v rohu?

Láska není ani o kráse, ani o chytrosti, a možná ani o nějakých dobrých vlastnostech. Prostě si vás vyhlédne a zaútočí. Někdy si ji ani nevážíte a odháníte ji. A odháníte ji tak dlouho, až se na vás vykašle a už nikdy nepřijde.

Lásku si prostě ani nemusíte zasloužit. Láska se zdá tak nevybíravá a někdy i slepá, že vzplane i tam, kde ji vzápětí někdo zahubí. Láska se nikdy nevzdává. Jde za svým vybraným cílem přes překážky a když se někde usadí a je přijatá s díky, je to všude vidět. Jak se říká, kde je láska, přichází i štěstí. Patří totiž k sobě. Kdo má tedy štěstí i lásku, už vlastně vůbec nic nepotřebuje. Láska totiž přitáhne vše, co je důležité.

S pomocí lásky se  lépe překonává i nemoc a chudoba. Kdo lásku nemá, nebo její štědrost vyčerpal a někdy i zneužil, žije život neradostný. Musí lásku hodně odprošovat a prosit, aby se vrátila.

Láska se však někdy zatvrdí a člověka nechá bez lásky dožít. Proto si lásky vážit musíme a teď na jaře je všudypřítomná. Jenom ji nenutit, ale nechat pomalu přicházet.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Jsi citlivá a moudrá, Haničko.
Hana Šorejsová
Láska je prostě nevyzpytatelná ! Napsala jste to Hanko hezky . Díky !
Hana Rypáčková
Hezké zamyšlení.Lásku má každý živý tvor,čím víc jí rozdává, tím víc jí zůstává.Nebojme se ji rozhazovat kolem sebe plnými hrstmi.... "Jaro sice klepe na poklopec...",ale není to jen o tom....