Oslava 50. výročí školy

Oslava 50. výročí školy

19. 5. 2015
Škola v Česticích, kam jsem dostala v roce 1968 umístěnku a učila tam jen necelé dva roky, mi přirostla k srdci.

Dříve se učilo v prostorách zdejšího zámku, na faře a ve staré škole. Nový areál na kraji vesnice tvořila hlavní budova s tělocvičnou a dílnami, jídelna a školní družina, sportovní hřiště a zahrada. Při stavbě, která pro zajímavost stála 3 645 272 Kčs, probíhaly náročné  terénní úpravy, protože pozemek byl na skále. Vyrovnat plochu  hřiště a osázet okolí školy stromy a keři, vyžadovalo také velké úsilí. Problémy byly i s vodou. Školní studna nestačila zásobovat vodou, a tak škola přispěla k vybudování obecního vodovodu. Občané, rodiče dětí i pracovníci školy věnovali spoustu svého volného času na dokončovací práce.

Mne nejvíc zaujala ekologická zahrada, která je učebnou pod širým nebem v překrásné okolní krajině. Posuďte sami, učit se v přírodě musí být veliká radost. Proto se zde děti zdržují až do večera v zájmových kroužcích při svých oblíbených aktivitách.

A mají svou školu rády. Jako já.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Aprobaci přírodopis-pozemky, ale jak to bývá,učila jsem tam i výtvarku,tělocvik,hudebku a dějepis.Šla jsem na mateřskou a tak jsem se pomalu nevešla za piáno a kryla se při míčových hrách za futrem dveří od tělocvičny.Ale nejlepší byly přírodovědná praktika....Tykáme si?
Libor Farský
Hani, jaké ročníky či předměty jste učila? Nebo ještě učíte?
Zuzana Pivcová
Vzpomínám, že moje sestra začínala učit u Týna nad Vltavou v obci Chrášťany, kde byla na přelomu 60.-70. let ještě stará škola z doby císaře pána, včetně topení v kamnech a suchých záchodů. Za pár let tam měli nejhezčí školu v okolí. Škola měla partnerství s vojenským letištěm v Bechyni, tak jim tam dali před vchod dokonce vyřazenou stíhačku, to bylo něco pro děti. Učit se aspoň chvíli venku musí být fajn.