Starší generace kraluje
výjezdové turistice

Starší generace kraluje
výjezdové turistice

4. 12. 2011

Turisté ve věku padesát a více let začínají být tahouny výjezdové turistiky. Čeští senioři tak kopírují a rychle dohánějí trend současné Evropy.

Z analýzy Asociace cestovních kanceláří ČR vyplývá, že za posledních pět let (2006 až 2011) zaznamenala tato skupina cestujících prudký nárůst, a to z 15 procent celkového počtu klientů na 32 procent u poznávacích zájezdů. U pobytových zájezdů to bylo z 13 procent na 22 procent. 

„Vývoj v České republice kopíruje vývoj v celé Evropě, kde došlo k souhrnnému nárůstu starších turistů v letech 2005 až 2010 ze 17 procent na 27 procent z celkového počtu klientů cestovních kanceláří,“ komentoval výsledek průzkumu místopředseda asociace Jan Papež.

„U poznávacích zájezdů je tento trend nepřehlédnutelný. Klienti ve věku přes padesát let mají ještě tradiční vzdělání, kde zeměpis a dějepis hrál významnou roli. Lidé, kteří prožili svá mladá léta bez možnosti cestovat a přitom byli vzdělávacím systémem vedeni seznámit se s historií a místopisem mnoha zemí, měli a mají své cestovatelské sny. Věk po padesátce je ideálním věkem pro splnění takových snů,“ doplnil Papež.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.