Já nejsem já

Já nejsem já

30. 6. 2015

Poslední dobu jsem měla samé takové malé nezdary. Kupily se a toužily mě zavalit. Přicházely po ránu, v podobě zakopnutí o koberec, naražením hlavy o hranu skříňky a podobně. Když jsem zvládla ranní hygienu bez úhony, zadívala jsem se na sebe do zrcadla.To, co jsem uviděla, mě moc neuspokojilo. Tohle už totiž vidím nějak moc dlouho. Účes, doma vyrobený, barva vlasů nevýrazná.

Že vidím starší obličej, na to už jsem zvyklá, ale nějakou změnu by to chtělo. No, moc toho asi udělat nejde, ale co barva vlasů? Ta myšlenka mě dost zaujala. Navštívila jsem tedy místní drogerii a mladou prodavačku jsem delší dobu otravovala s výběrem barvy na vlasy. Věnovala se mi velice zaujatě a bylo na ní opravdu vidět, že by mi ráda pomohla. Nikdo v obchodě nebyl, a tak na mě měla dost času. Nakonec jsme na tu moji hlavu vybraly hnědý přeliv.

Podotýkám, že před tím jsem byla blondýna. Doma, po přečtení návodu, jsem si přeliv na hlavu napatlala, dvacet minut počkala a šla barvu opláchnout. Když jsem úkon dokončila, podívala jsem se do zrcadla. Vypískla jsem hrůzou, až se na mne přiběhl podívat můj pejsek, v domnění, že se jeho paničce něco stalo. Stalo se! V zrcadle jsem uviděla něco, co jsem nečekala. Starou, i když netradičně, modrookou cikánku. Vlasy nebyly totiž hnědé, ale úplně černé. Měla jsem na hlavě naraženou černou helmu.

Ani pes mě nepoznal a když mě uviděl, začal couvat. Couvala jsem taky, ale nebylo to nic platné. Změna tam byla a zůstávala. Když jsem vyšla do ulic, nikdo mě nepoznával. Dokonce se mě prodavačka zeptala, jestli nejsem příbuzná paní Š., prý jsem jí hodně podobná.

A to je vlastně ono, změna je úplná. Já už totiž nejsem já!!!

Změna je život. Jenom doufám, že ta větší a opravdová ještě příjde. Já s tím totiž počítám.

 

P.S. No, možná, že vy jste mě poznali, ale nikomu to neříkejte. Nechcete si také nabarvit hlavu? Ale to víte, sama sobě jsem se úplně ztratit nedokázala, ale strašně mi to prospělo. Je zajímavé, že mám sice černou hlavu, ale víte, že ten život už tak černě nevidím?

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vanda Blaškovič
Sluší Vám to, Hanko. Říká se, že tmavá ke stáru dělá starší, ale u Vás to neplatí. Já když jsem poprvé změnila barvu vlasů na světlou a manžel se vracel z práce, nic netuše, zazvonil a když jsem mu otevřela, zůstal stát s otevřenou pusou a zakoktal:" Promiňte, asi jsem si spletl patro"...))
Hana Šimková
Jste na mne moc, moc hodní. Pane Libore, nechte si nastřelit copánek.
Lidmila Nejedlá
N á h o d o u...máte modré oči a s tmavými vlasy ještě více vyniknou. Jste pěkná baba, změna Vám prospěla.
Alena Tollarová
Paní Hanko, vracím se ještě jednou. Zkoušejte dál. Mě barví doma manžel, nereptá a snad to dělá i rád. Ale kdybyste viděla, jak jsem brečela nad svojí první zrzavou, která zrzavá být neměla, že nevylezu z baráku ...
Libor Farský
Hani, sluší Vám to. Souhlasím, že ZMĚNA JE ŽIVOT a již přemýšlím nad svojí pleší. Váhám s barvou. Nejraději mám modrou, taky by mi pasovala na modré oči. Co Vy na to? Když mohl jeden z kandidátů na prezidenta v prvním kole mít hlavu celou potetovanou....
Naděžda Špásová
Milá Hanko, nevypadá to vůbec tak hrozně. Já se barvím už léta sama a můžu vám říct, že jsem občas z výsledku taky překvapená. Já jsem si na sebe nemohla zvyknout, když jsem si nechala upravit horní víčka. Je to už víc jak rok a ještě teď se při pohledu do zrcadla divím. Nenechte se odradit, vypadáte dobře.
Hana Šimková
No jo, co záleží na vlasech. Hlavně, že ještě žiju a dýchám.
Zuzana Pivcová
Kdysi v mládí byla moje sestra odbarvená na blondýnu a pak se rozhodla, že si vrátí kaštan. Naše maminka jela o dušičkách do Podkrkonoší a já jsem Marcelu obarvila odstínem Hnědá. Byla takřka černá, a protože byla naše máti na takové experimenty dost háklivá, tak sestra skončila hned u kadeřnice a ta jí to nějak částečně odbarvila. Vlasy ale dostaly zabrat. Jasně, že z chemických blond to chytlo víc než z vlastní kaštanové.
Zdenka Jírová
Již několikrát se mi stalo, že po obarvení vlasů jsem spěchala koupit odbarvovač, protože bych asi nemohla do práce. Výsledek nakonec musela upravit kadeřnice. Změny mám docela ráda, ale s barvou vlasů to být nemusí.
Hana Čadová
Paní Hano, změna je život! Já si vlasy také barvím sama doma a někdy zapojím manžela. Moc se mu nechce, ale musí! Příště vyzkoušejte jiný odstín a opět bude změna a Váš pejsek se už nelekne!
Hana Práglová
Hani,myslím,že tato změna není špatná!!!!Pokud počítáš s větší,tak musíš opět trochu riskovat!!!Ale jak se říká,že změna je život,tak se také říká,že risk je zisk!!!Tak ať získáš vše.co si přeješ!!!!
Alena Tollarová
Ano, změna je život. Někdy se zadaří na první pokus, někdy postupujeme metodou pokus-omyl. Přebarvit se ze světlé na tmavo je celkem jednoduché a, jak vidno, někdy i nečekané. Opačný postup je mnohem náročnější. Ale paní Hano, jestli Vám v první chvíli příšla ta změna moc razantní, po několika umytích jste přišla na to, že nic není tak černé, jak to vypadá a vlastně to jde a třeba vyzkoušíte trochu jiný odstín. Vždyť o tom to je, trochu si hrát ... fandím Vám, do toho!
Eva Mužíková
Teda Hani, to je proměna a skvělá. Nikde tu cikánku nevidím...Já si myslím, že kdybys měla na hlavě vlasy třeba i rezavé, nebo fialové, Tvůj nádherný úsměv by byl stále stejný. Jsi sluníčko.
Hana Rypáčková
A já jsem tě poznala.Taky díky tomu, že jsem na tvé vlasy myslela...Něco jsi říkala...Sluší ti to.Vypadáš vesele a výrazně.Kočka Modroočka. Já se také vždy leknu, prostě barva se pak vymývá a vymývá a skončím zrzavá.Tak akorát jsem jen krátce....
Alena Várošová
Hani,tak já Vás taky nepoznala,podle fotek v soutěži.Taky bych nemohla říct,že Vám to nesluší.Líbíte se mi i tak a změna je přece život,né?Muselo to být hrozné v tom zrcadle z blondýny,černá.....To byl tedy šok,asi jste tu první noc nespala dobře.
Dagmar Bartušková
No vidíte, Hano, chmury jsou pryč a vypadáte odhodlaně vyrazit do života. Sluší Vám to, tak do toho!!!
Alena Vávrová
Haničko, sluší ti to! Já sice na černo nepůjdu, ale ten střih, co máš, by mne také ctil. Mám už přerostlé vlasy. Když se dám nakrátko, budu taky vypadat zase trochu jinak a doufám, že líp a taková změna je fajn.
Zuzana Pivcová
Haničko, změna je život, a tahle vnější změna Ti podle mého sluší. A že bys i jinak "už Ty nebyla Ty" (viz Tvé Já už nejsem já), tak toho se rozhodně neobávám!!