Zkuste pétanque! Ideální
hra vhodná i pro seniory!

Zkuste pétanque! Ideální
hra vhodná i pro seniory!

6. 7. 2015

Přemýšlíte o nějaké nenáročné sportovní aktivitě, která by byla vhodná i pro lidi v seniorském věku? Co takhle pétanque?

Občanské sdružení Pétanque pro Vás připravilo na léto 2. ročník Ligy pétanque pro seniory, do kterého se můžete přihlásit i vy, a to do 15.července 2015! Jednotlivé zápasy se odehrají v srpnu v parku v Lannově ulici (mezi bývalou nemocnicí Klimentská a Botelem Albatros). Zúčastnit se mohou hráči, kterým je letos minimálně 55 let (jednomu hráči může být minimálně 50 let) a jeden tým tvoří 4 - 12 hráčů (hrají paralelně 2 dvojice a mohou se na další zápasy vystřídat).

Finále proběhne v neděli 20. září 2015 na Střeleckém ostrově v rámci akce Pétanque pro Prahu, jež realizujeme v partnerství s MČ Praha 1 a Střediskem sociálních služeb Praha 1. Mediálním partnerem 2. ročníku Ligy pro pétanque bude náš magazín i60.cz!

Chtěli byste pétanque zkusit? Je to možné! Každé úterý odpoledne pořádá Občanské sdružení Pétanque pro Vás pravidelné tréninky pro seiory na Praze 6, každou středu pak na Praze 1.

"Tréninky jsou celoroční, v zimě se trénujeme s Prahou 1 s koulemi na pétanque indoor a Praha 6 chodí na naše krytá hřiště v Únětickém pivovaru," říká Petr Fuksa, zakladatel občanského sdružení Pétanque pro Vás a také dlouhodletý sekretář České asociace pétanque.

Neváhejte a zkuste i vy hru pétanque. Uděláte něco pro své tělo, poznáte nové lidi, budete soutěžit a přitom se bavit!

Více informací najdete zde

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
Všude kde jsou francouzští turisté jsem viděla hraní Pétanque.Také jsem to zkusila a je to zajímavá zábava.
Květoslava HOUDKOVÁ
V době mého mládí se o Pétanque snad ani nevědělo, ale hrával se ruský kuželník a tenkrát vyhrála nad všemi rekreanty. Pétanque už jsem také zkusila, ale vzhledem ke stavu po zranění páteře bych k tomu ještě potřebovala pohyblivé vnouče na podávání koulí.
Alena Várošová
Taky jsem tento sport si zkusila poprvé v životě na dovolené v Egyptě.A protože tam hráli lidé různých národností,byla to veliká legrace.Bylo nás na jedno družstvo sedm a na druhé totéž.Takže než jsme se všichni někoikrát vystřídali,tak bylo hodina a půl dne v háji.Hrozně to utíkalo,pohyb a sluníčko nám nevadilo.Doporučuji.
Jana Šenbergerová
Tak tuto možnost Pražanům závidím. Pétaque je příjemný kolektivní sport, u kterého se dá zažít i spousta legrace. Navíc se dá hrát i v tropických vedrech. :-)