Pivní lázně, to byl zážitek!

Pivní lázně, to byl zážitek!

18. 7. 2015

Ach, moře piva! zasní se možná čas od času leckterý milovník zlatavého moku. Moře piva? Teda ne moře, moříčko. Teda ani moříčko ne, pouze vana. Ale přece jen - vana piva. Povytáhla jsem s úžasem obočí a poněkud svraštila čelo nad tou představou. Já, totální pivonepijec, když jsem mezi narozeninovými dárky objevila i Poukaz na pivní lázeň.

Všelijakými peripetiemi se nedostávalo času si tento dárek vybrat, a tak k jeho realizaci došlo skoro za rok.

Pivní lázně se nacházejí v Harrachově, na samém rozhraní Krkonoš a Jizerských hor. Zde je i nejstarší fungující sklárna na světě - sklo se v ní vyrábí už od roku 1712. A její nynější majitelé (Novosad & syn) se rozhodli rozšířit výrobu skla o výrobu piva - v areálu sklárny vybudovali minipivovar. Právě pivo se rozhodli využívat i jinak než vnitřně a zřídili při pivovaru pivní lázně.

Pivo má totiž na lidské tělo blahodárné účinky, specifikované takto: celé tělo se prohřeje, zmírní se celulitida, detoxikuje se organismus, zlepší se obranyschopnost těla, kůže dostane přírodní výživu, aktivuje se krevní oběh, z těla se odplaví škodlivé látky, tělo přijme vitamíny B, proteiny a sacharidy, zvláční a zregeneruje se pokožka, vylepší se pleť i vlasy, uvolněné tělo navodí i duševní rovnováhu. Omládnete! To vše jsem si přečetla na cedulce na dveřích a zazvonila.

Otevřela mi milá paní pivolázeňská, která mě uvedla do šatny a hned se mě ptala, jaké pivo si dám. Rozpačitě jsem odpověděla, že pivo nepiju. Osprchovaná jsem se omotala přiděleným prostěradlem a vstoupila do prostor pivních lázní. Odpočívárně s lůžky vévodí výčep a paní lázeňská mi hned s úsměvem hlásila, že mi připravila řezané, protože to je pro nepijáky. A pak mě zavedla do místnosti s vanou, nad kterou jsou dva kohoutky.

Z jednoho teče voda a z druhého vážně pivo. Do jedné lázně se takto připustí pět litrů světlého a pět litrů tmavého kvasnicového nefiltrovaného nepasterizovaného piva a ještě se přisype trocha chmele. Na stoleček - soudeček se postaví sklenice s pivem a račte se koupat. Vana oplývá i knoflíkem - bublinkovačem, měnícím lázeň prostou na lázeň vířivou. Jantarovou barvu moku ještě umocňuje žárovka, která jej ve vaně prosvěcuje. Po 30 minutách blaženého cachtání v pivečku mě paní lázeňská vyhnala odpočívat na lůžko. Pěkně mě zabalila a donesla další sklenici řezaného. Odpočinek trval dalších 30 minut. Usnula jsem.

Za sebe musím říci, že to byl zážitek vesrkze příjemný a světe div se, já jsem vypila i ta dvě přidělená piva a docela mi i chutnala! Zážitek je možné ještě umocnit následnou masáží.

V pivních lázních mají i dvě veliké dvojité vany, kde se v naprostém soukromí dá strávit pěkná chvilka s partnerem.

V areálu se kromě sklárny a minipivovaru nachází i hotel a restaurace, ve které můžete posedět a přes prosklenou stěnu pozorovat skláře při práci. Ve sklárně se rovněž za plného provozu konají exkurze, je zde i firemní prodejna skla i piva.

Mimoto Harrachov je známé krkonošské středisko, takže o další zábavu zde není nouze. Krátká je vycházka ke skokanským můstkům, které svou impozantností budí respekt, vyjet se dá lanovkou na Čertovu horu, udělat si vycházku k Mumlavskému vodopádu nebo samozřejmě nepřeberně turistických výšlapů. Cestou do Harrachova se nezapomeňte zastavit v Tanvaldu a nad vchodem kina si prohlédnout sochu Járy Cimrmana.

 

P.S.: Více informací najdete zde: http://sklarnaharrachov.cz/lazne

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Magdalena Klosová
Teprve teď to tady čtu a zdravím pivní lázeňkyni Alenku.Taky jsem vyzkoušela ,u nás v Ostravě Na zámečku,taky to máme moc pěkné a doporučuji všem,co váhají.S partnerem v jedné vaně to také má svůj půvab a masáž po té je k nezaplacení.Ali,pěkně jsi to napsala.mm
Eva Balúchová
Další tip na výborný výlet. Ali,měla ses nádherně a nejvíc mě pobavilo,že jsi zvládla 2 piva.Určitě jsi po pivní kůře zase omládla.
Zuzana Pivcová
Trochu mě to láká, i pivní vlasová kosmetika, ale zatím zůstalo jen u lákání a popíjení zlatavého moku.
Zdenka Jírová
Skoro vám závidím, taky bych si dal říct.Pivo mám ráda, i když vždy jen malou sklenku.
Alena Tollarová
Díky vám všem za ohlasy. Mořské lázně musejí být také prima. A pane Tomáši, můžete se vzít Vltavou až k Mělníku a tam pokračovat po Labi, v Lázních Toušeň přesedlat na Jizeru, v Mýtě uhnout na Mumlavu a poslední úsek je Milnice - teče přímo přes sklárnu. Akorát s tou splavností teda nevím.
Hana Rypáčková
Parádní relax!
Alena Várošová
Pěkně popsaný článek.pivní lázně,ne jedom pro jednoho,ale i pro dva jsou v Plané u Mariánských Lázní,kde je možno zaplatit si balíček i s masážemi.Sice jsem ještě pivní lázně nezkusila,ale proč ne?Než člověk se odebere na jiný svět,měl by zkusti všechno.
Květoslava HOUDKOVÁ
Děvčata-dle rady mého syna (starosty našich Dobrovolných hasičů) klidně pivo pijte (i se v něm "cachtejte") Pivo je ZDRAVÉ, BEZ BACILU = protože je VŽDY PŘEVAŘENÉ. A moji Hasiči (skoro celá rodina) vědí, čím se "hasí žízeň" !! Ve sklárně Harrachov i pivovaru jsem byla kdysi - se "Šmejdy".
Miluše Hasenohrlová
Alenko, moc pěkně povyprávěné.Můj muž,pivař, by řekl :"To je škody....:-)))
Soňa Prachfeldová
Je to krásný zážitek, pivaři by asi litovali ředit vodou. A po pivíčku se Ti dobře usnulo.
Helenka Červenka
Alenko, věřím. V Rožnově p.Radhoštěm jsou taky, ale já byla v druhém patře - v mořských lázních. O to romantičtější, že celá dvouhodinová procedura je vždy pro dva a kromě provázející plavčice/kapitána/kormidelníka..../ nepotkáš nikoho jiného/krásně koordinované, i když v jednu chvíli se tam relaxuje třeba 6 párů/. Sauna s mořským vzduchem, koupel ve velké dřevěné kádi v jodobromové solance s mořskou řasou, s obličejovou bahenní maskou a zmrzlinou, relaxace mezi delfíny/tam jsem okamžitě usnula/, reflexní a akupresurní masáž, ochutnávka středomořské stravy, sluneční terapie, kde si připadáš opravdu jak na pláži a na závěr všeho pečené koleno v pivovarské restauraci - to už se dnes do balíčků nedává :-)
Tomáš Horáček
Okamžitě tam odjíždím!
Vanda Blaškovič
Aleno, pokud to pivo na konzumaci bylo dostatečně chlazené - měním z fleku zdejší moře za pivní lázeň!! Určitě nevšední zážitek, děkuji!!