Hudebka, příběh, který 
jsem slyšel a napsal

Hudebka, příběh, který
jsem slyšel a napsal

30. 7. 2015

Když si mamka s taťkou povšimli hudebního nadání dcerky Janinky, rozhodli se, že ji dají na hudební vzdělávání, a to do  Lidové školy umění. A jelikož hudebka byla dost daleko od domova, bylo rozhodnuto, že Janinku budou do a z hudebky vozit autem. Nebyl problém, neboť auta byla v rodině dvě. A tak jednou jel taťka, jindy mamka.

Janinka měla nařízeno, že na rodiče musí počkat před školou a že nikam nesmí chodit. Vše bylo v pohodě, ale jednou se rodiče nedohodli, kdo pro Janinku dojede, a tak se stalo, že nejel nikdo. Janince skončila hudebka, oblékla se a vzorně jako obyčejně, čekala na rodiče před školou.

Milí rodičové na sebe navzájem spoléhali, a tak, když se večer sešli doma, s hrůzou si uvědomili, že na Janinku zapomněli. Tak honem start a spěch ke škole s obavou o Janinku. Ale ta jako každý den stála vzorně stále před školou. Honem pusu a dotaz, je-li všechno v pořádku. Ano, jen mě už bolely nožičky, řekla Janinka.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Naštěstí opět úsměvné. Tady šlo spíš o to, že se rodiče jednoznačně nedohodli, kdo dcerku vyzvedne, ne o nedbalost. Hrozné ale bylo, jak před pár dny ve vedru nechal otec malé děcko v autě a šel do práce. Totální pohlcení prací.
Květoslava HOUDKOVÁ
Nadání - zpěv, hudba se v naší rodině projevuje "střídavě": Syn přinesl ze školy poznám.: "Je nedostačující ve zpěvu". Býv. manžel do "žákajdy" napsal odpověď: "Paní učitelko, ať děláme co děláme, kanár z něj nebude!" - a byl za to předvolán až k řediteli školy. Dcera úspěšně zpívala ve školním pěveckém sboru. Vnuk David (od syna) začínal se zobcovou flétnou a uvažovalo se o klarinetu. A šok jsem zažila o Vánocích, když mne pozval podívat se do dětsk. pokoje na stromeček a pod ním stála BICÍ SOUPRAVA. Jen do toho (ukázkově) "bouchnul", hned jsem byla pryč . Nevím ani , jak a zda pokračuje - raději se neptám !! Další 3 vnoučata mají své sporty, přírodu - odd. ved.Skautů