Golf je krásná hra,
ale není tak snadná

Golf je krásná hra,
ale není tak snadná

28. 7. 2015

Mám moc ráda chvíle s mými vnoučaty, když se něčemu učí. Je krásné pozorovat, jak se velmi snaží a jak je to baví.

Začali s golfem, malí golfisté. Golf je krásná hra, ale není to snadná hra. Je to o trpělivosti a soustředění, a to se dá pomalu a postupně pěstovat u dětí již od malička. Malý chlapec bere do ruky golfovou hůl a cítí, jak provede pořádný švih. Je to paráda. Vysvětlujeme dětem, že golf je jediná míčová hra, při níž závisí hra s míčem na jediné věci - jak člověk ovládne hůl, která zasáhne míč.

Na rozdíl třeba od tenisu, při kterém musí hráč reagovat na pohybující se objekt zasažený soupeřem, má již malý golfista čas na to, aby se rozhodl. Jak poslat míč k jamce. Proto golf uspokojuje tolik lidí. Neustále pátrat a vylepšovat dokonalý švih. Byla jsem velmi překvapená, jak malá dítka toto zvládají lépěji než dospělí a jak moc jsou snaživá. Na odpališti se procvičují švihy a na odpališti si malí golfisté zkouší, jak jsou připraveni.

Je to zábava pro celé rodiny, protože u toho se zabaví všichni a je to velmi příjemná relaxace od všeho. Při golfu musíme myslet na golf, při golfu se musíme sousttředit, při golfu jsme trpěliví a pak je to prima hra a především se hraje fair play. Dobrými golfisty se stanou ti, kteří pořád cvičí a usilují o to, aby byli lepší a lepší.

Je milé vidět malého chlapce, který pochopí uchopení hole, postoj a držení těla. Dívenky to chvíli rozmýšlejí, jak budou vypadat. Opravdový úspěšný golfový švih záleží na úchopu, přistoupení k míčku, postoji, zamíření míčku. Samozřejmě se také přizpůsobit poloze míčku.

Věřte nebo ne, je to zábava úžasná a hra krásná. Navíc se stále pohybujete na greenu, kolem vás většinou hezká příroda, protáhnete své tělo a je vám fajn. Z některých se stanou golfisti, kteří neustále vylepšují svou hru, ale hrají to pro zábavu. Jiní mají tajný sen, stát se třeba takovým Tigerem Woodsem. Talentovaní to mají jednodušší, ale kdo se chce naučit, ten se naučí.

Chtěla jsem jen přiblížit velmi stručně hezkou hru golf. Kdo si je svou hrou jistý ve vlastním nitru, má půl bitvy vyhráno.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šorejsová
Díky za milé a upřímné komentáře.
Miroslav Štorch
Golf obdivuji jako klidný nenásilný sport, který je možné hrát od dětství až do pokročilého stáří. Krásné a upravené prostředí je příjemné. Zatím jsem také hrál jen minigolf a až si naspořím, tak si zaplatím členský příspěvek v klubu Lázně Bohdaneč u Pardubic :-) Mám přítele, který hodně podnikal a na golf jezdil nejen po Česku, ale i do zahraničí. Na to asi mít nebudu, ale obdivuji ten sport v televizi - patování na velkou vzdálenost a výborní čtení terénu se hráč nenaučí za krátkou dobu. Díky za prima článek a milé snímky vnoučat - jako začínajících golfistů.
Zuzana Pivcová
Golfu vůbec nerozumím, ale kdysi v mládí na dovolené v Rumunsku mě uchvátil minigolf, který je samozřejmě jiný, ale také umění i relax v jednom. A ne jen nějaký rozmar bohatší vrstvy.
Hana Šorejsová
Milá Dagmar, jsem moc ráda jak jste to vyjádřila. I můj názor na tento krásný sport je stejný. Dcera má nyní vyhrála turnaj, a to jsme měli radost. Ale jak píšete, golf je velmi příjemný relax a je to nádhera být stále v přírodě.Díky !
Dagmar Pravečková
Milá paní Hano. Díky za pěkný článek. Mám ke golfu velmi pozitivní vztah, ale jak se všeobecně ví; golfu je potřeba věnovat docela dost času. Takže nyní není golf mojí prioritou. Ale nevadí. Jeho čas zase příjde :-) Tak či tak, jsem člověk, který si zamiloval tento sport právě proto, že je spojen s příjemnou "procházkou" přírodou. Člověk má snahu se zlepšovat, pozná nové lidi, nová místa... A také je mi milé, když potkávám na hřišti celou radostnou rodinu... Ale co odmítám? Počítat, usilovat o snižování HCP, účastnit se turnajů, předhánět se v nakupováním super výbavy... Zkrátka pro mne je golf příjemným relaxem.