Pomoc pro letní alergiky? 
Třeba konopná mast Carun

Pomoc pro letní alergiky?
Třeba konopná mast Carun

26. 7. 2015

Léto je v plném proudu. Úmorné teploty se do nás opírají a pro alergiky je to doslova pohroma. Navíc, jestli neustále bojují s posmrkáváním a odřeným nosem. Co s tím? Řešením jsou i konopné produkty. Například od Carun Pharmacy.

Není nutné se spoléhat jen na léky nebo mastičky jako framykoin. Dnes jsou k dostání i účinné konopné masti. Jsou tak univerzální, že si s bolavým a odřeným nosem hravě poradí. Šetrné jsou i pro děti. Některé jsou pro ně již dnes specializované - s příjemným bambuckým máslem místo pojivé vazelíny.

„Na jakékoli projevy rýmy a odření nosu z důvodu častého smrkání bych doporučil konopnou mast. Dávejte ale pozor, aby obsahovala skutečný výtažek z konopí. Neublíží ani dítěti. Má protizánětlivé a hojivé účinky,“ radí Jiří Stabla, odborník na konopí z Carun Pharmacy a zakladatel sítě Konopných lékáren po celé ČR i v zahraničí.

Tajemství konopí? Částečně odhaleno

Účinné konopné masti totiž obsahují látky zvané cannabinoidy. Ty pomáhají pokožce. Zejména cannabidiol (CBD), který má i antibiotické účinky.

„Pomáhá při rýmě a bolestech v krku, a to tím způsobem, že napomáhá k uvolňování hlenu, pomůže při astmatických obtížích, jelikož uvolňuje dýchání. Rovněž zabírá na migrény, při bolestech hlavy,“ vyjmenovává Jiří Stabla z Carun Pharmacy.

Jak mast aplikovat?

Jednoduše. Stačí natírat nos, odřenou oblast pod nosem, namasírovat krk a převázat šátkem. Při bolestech hlavy mastí natřít čelo a spánky. Za pár dní by měl být nos ve stavu, jako dříve.

Mast pomáhá i na všechny druhy oděrek, povrchní říznutí, zanícené póry při akné nebo na opary a mnoho dalších problémů.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Používám konopný olej Carun a ústní vodu téže značky, s obojím mám opravdu dobrou zkušenost. Olej na praskliny mezi prsty, na ekzém, otlaky na chodidlech, podrážděnou kůži, ústní vodu na udržování nezánětlivých dásní. Nedělám reklamu firmě. Na konopí věřím a mezi různými výrobky jsou velké rozdíly.
Lidmila Nejedlá
Přivezla jsem si ji z konopných lázní a mám s ní také dobré zkušenosti.
Soňa Prachfeldová
Potvrzuji, pokud mě vezme kříž, když přeženu na kole, namažu a opravdu se to zmírní.