Melounová

Melounová

10. 8. 2015

Vždycky jsem měla ráda melouny. Bydlela jsem jako holka v činžáku, kde z jedné strany byl skoro rodinný koloniál, a z druhé obchůdek s ovocem a zeleninou. V tuto dobu, v srpnu, bývaly největší závozy melounů, a ty se válely prakticky před naším vchodem. Jen se sliny sbíhaly.Kilo za 1.50 Kč. Paní prodavačka, starší osůbka, nás dobře znala a krájela nám červené půlměsíce za korunu, a my děti jsme se s chutí zakously do tohoto sladkého pokušení, až nám růžová šťáva tekla po bradách, a nejen tam.

To už je všechno dávno, ale já si v tuto dobu vždy připomínám svá mladá, horká melounová léta. Můžu ale říct, že melouna si dopřávám dodnes, a to velmi ráda. Protože krom snachy nikdo u nás melouna nejí, kupuji si většinou jen čtvrtku, abych ho ujedla. Má to jednu výhodu, že vidíte, co kupujete, a jste ušetřeni zklamání, když rozkrojený meloun doma není takový, jaký byste si přáli.

Nejchutnější melouny jsem ale jedla na dovolených u moře, ochutnala jsem tam i jiné druhy, než ten klasický červený, ale nejvíce vzpomínám na Turecko, kde nám podávali sladké červené melouny, zbavené kůry, prostě jen to "maso", jako když před vás někdo postaví už hotový, sladký dort. Pokud byly melouny i u snídaně, neodolala jsem, vzít si aspoň kousek do pusy a nastolit v ní to melounové blaho.

Asi před dvěma roky jsem zjistila, že se dělá i melounová zmrzlina. Sorbet. Ta musí být dobrá, říkám si, a koupila jsem si ji. Byla jsem mile překvapena.Teď, když vidím zmrzlinový stánek, tak hned přejedu očima nabídku, jestli nemají náhodou melounovou. Někdy se mi to povede. Nemá chybu. U moře jsem si jí dopřávala, ale tady to pro mě byla novinka.

Dobrý den, koukám, že máte melounovou, říkám zmrzlinářce, a ta se jen usměje a říká, že je moc dobrá. Je to pár dní zpátky, ještě teď cítím její chuť v ústech. A pak jsem dostala nápad. Vždyť já si ji můžu udělat sama. Melouny jsou teď laciné, koupila jsem si celý menší, když nebude sladký, tak přisladím. A jinde krásnou čtvrtku na jídlo. Bude melounový sorbet. Domácí. A melounové hody. Dávám si melouna někdy i do pití. Lahodné.

Tak jsem dostala z toho psaní chuť na melouna, mám koupeného, dám si kousek, zelený čaj v hrníčku na stole chvíli počká, však na něj v dnešním horkém dnu taky dojde.

Přeji dobrou chuť všem, kdo milují melouny jako já. Mějte se melounově!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Peerová
I kdyz opozdene,priznam se i ja ke sve vasni pro cerveny meloun.A ac se snazim stolovat podle pravidel slusneho chovani,priznam se,ze meloun mam nejradeji vyjidat lzici....To je ta slast,v pulce melona si vykrajovat kulicky.Proste,ac dlouho velka holka,meloun jim s chuti a radosti jak male decko....Udelala jsi mi " chute " a pripomnela take detstvi,,,diky Ti za to.....
Květoslava HOUDKOVÁ
Honem posílám recept (ráno byl v mailech): Melounový "šopák" : Meloun nakrájet na kostičky, smíchat s balkáns.sýrem a přiměřeně pepř. Z "jiného soudku (opět mail) - Vylepšená tatarka: majonéza-pórek-pažitka-plnotuč.hořčice-pepř-trošku mléka (já dělám obdobně - Hellmans nekupuji. Levná tatarka dokonce smrděla rybinou - fuj).
Alena Tollarová
Ano, vzpomněla jsem si teď, jak jsme kdysi na firemní oslavě MDŽ měli Bohumila Bezoušku. Předváděl tenkrát, jak ukusuje meloun a byla to velká legrace. Zkuste si to představit. :)))
Jitka Chodorová
Děkuji všem za komentáře,jsem ráda, že většina z nás melouny miluje, a myslím si, že ony k takovému létu,jako je to letošní,určitě patří,a navíc jsme si holky připomenuly i to naše dětství, a různé historky, které jsme s melouny zažily. Mňam!
Elena Valeriánová
A teď jsem si vzpomněla ješt na jednu příhodu. Bylo mi asi tak 9 let, v samožce měli melouny - obrovské a za kačku kilo. Tak jsem jeden koupila, vybrala jsem pořádný. I když mi doma říkali, abych vzala nějaký menší. PCHÁ! Už jsem se na něj těšila, Jenže holka pitomá, zapomněla jsem, že se ten meloun pěkně pronese a domů jsem to měla 2 km. Statečně jsem šlapala, meloun co chvíli jsem si v náruči nadhodila, ale najednou mi tak nějak vyklouzl a plácl sebou do prachu krajnice. Rozprskl se na spoustu kousků. Nešel zachránit.
Elena Valeriánová
Melouny mám ráda nejen tyto červené, ale i žluté, ale musí při čichnutí vonět sluníčkem. Jednou jsme jeli z dovolené ze Slovenska, zastavili jsme se u tety a na noc odjížděli k domovu, auto naloženo paprikami, rajčaty a melouny. Čůr pauza, vylezeme z auta a když se k němu vracíme - čicháme, auto voní jako jeden velký meloun a co teprve ta vůně uvnitř! Smáli jsme se po zbytek cesty.
Alena Várošová
Jitko,to byl ale dobrý nápad psat o melounech.Patřím mezi ty příznivce,kteří melouny milují,tak jako zmrzlinu. Meloun pěkně vychlazený do letošního horkého léta přímo patří,ale zabere hodně místa v ledničce.Ale zase na druhou stranu,tam nevydrží tak dlouho.Mńam....Díky za krásný článek.
Hana Rypáčková
Ano, ano...Chladí se v lednici.Ráda dlabu lžící, mám jednu ubroušenou s ostrým okrajem po babičce.Je mi líto melounů , z kterých vyřezají krásu.Sní je někdo potom?
Olga Štolbová
Jíťo, prima...*****
Soňa Prachfeldová
Kdo by neměl chuť na vychlazený meloun, zejména po přečtení Tvého článku Jitko ! První týden v září jsem blízko, pokud nebudeš někde jinde, snad to vyjde :-)
Zuzana Pivcová
To je moc hezké připomenutí melounu. Ten jsem měla ráda už od dětství, vzpomínám, že mě v Lomnici s ním maminka poslala v činžáku na balkon, tekla z něj hrozně šťáva a mezi prkny v balkonu protekla na hlavu jedné paní z domu, která se pak přišla nahoru pro jistotu podívat, co tam kdo na ni lije. Před několika lety jsem se přejedla na dovolené v Týně, známý našeho správce rozvážel melouny z Maďarska, měli nějakou obrovskou nadúrodu, tak tam shodil tak 10 melounů, a, jezte. No, tenkrát jsem jich už měla doslova plné zuby, ale teď už zase beru! Sestra ne, že je z toho "ulepená". :-))
Vanda Blaškovič
No tak tedy, Jitko, to je ale lahodné, melounové probuzení! Už si mažu pro něj do ledničky. Musím mít meloun vychlazený, a pak už je mi všechno jedno. V těchto vedrech si ho beru k snídani. Ano, ano, melounové blaho je melounové blaho...a z Tvého článku ta sladká šťávička přímo tryská ! Umíš ale naladit chutě! Je to prostě dnes melounové probuzení!
Květoslava HOUDKOVÁ
Po návratu z Luhačovic jsem musela řešit zdravot.problém a tak jsem promeškala každoroční hezkou událost: V pražském nákupním centru "Metropole" Zličín proběhl ve dnech 31.7. a 1.8. již 6. ročník Melounového festivalu = soutěže ve vyřezávání melounů. Hlavní kategorie byla vyhlášena jako "1. mistrovství Evropy". Vzpomínám na ty krásné výtvory, co dokázaly s pomocí různých nožíků a dlabadel ( též vystaveny) vytvořit šikovné ruce řezbářů . Prostě "pastva pro oči", doplněná chutěmi melounového občerstvení, krásnými obrazy M.Brožové "Pastelka" a dalším doprovodným programem. Vyhledavač mi našel - tak se podívejte a přečtěte reportáž na : sRecepty.cz (hned jsem se taky zaregistrovala - zřejmě se mi zde bude líbit - a třeba se dozvím o dalších zajímavých akcích.
Lidmila Nejedlá
V mládí jsme pořádali soutěž o to, kdo spořádá polovinu melouna lžicí co nejdříve. Pak nám lezla semínka i z nosu, když jste se zakuckali. Jo, mám melouny ráda, když jsou vychlazené. Hezky jste mě Jitko, navnadila. Ale kde sehnat o půlnoci meloun???
Dagmar Bartušková
Melouny jsem dlouho nemusela, zrovna tak jako ananas. Na dovče v Thajsku jsme tyto plody měli několikrát denně. Přejedly se, lezly krkem. Až v poslední době si zase občas zobnu, zmrzka je fajn.
Zdenka Jírová
Miluji melouny odnepaměti. Dovedu jich spořádat velké množství. Jen kdyby nebyly tak těžké, těch malých nebývá mnoho a jsou hned pryč a velký neunesu. Dnes jsem měla štěstí, u přívětivého Vietnamce jsem sehnala tu správnou velikost a celé odpoledne jsem do lednice chodila"ochutnávat", Byl moc dobrý, kousek mám ještě na zítra.
Jana Šenbergerová
Také miluji melouny. Jakmila se jejich cena začne pohybovat kolem 15Kč za kilo, stávají se nedílnou součástí našeho jídelníčku. Mohu ho snídat, obědvat i večeřet. Dokud jsou k mání, neodpustím si je. V letošních vedrech je jíme místo polévky. Na melounovou zmrzlinu jsem ještě nikde nenarazila. Možná by to byl první sorbet, který by mi chutnal. Teď ještě aby přestala ta vedra, ať se nám melouny neuvaří, než se z obchodu dostanou k nám domů. Tvůj článek i šťavnaté fotografie mě potěšily.
Alena Tollarová
Hmm, sliny se sbíhají. Já už budu navždy mít meloun spojený s nemocnicí, kam mi ho vozila snacha v květnu, nakrájený na kostičky a s malou vidličkou. Nikdy jsem ho snad tolik nesnědla. A souhlasím s tureckým postřehem, také jsem si ho tam ráda dávala a byla i radost pohledět na porcujícího kuchaře. Ale melounovou jsem ještě nejedla.