Marmeláda z černého rybízu za studena

Marmeláda z černého rybízu za studena

10. 7. 2012

Letní slunce hřeje v plné síle a mezi koupáním i výlety najednou zjistíme, že nastal čas otrhat černý rybíz, ale nechce se vám zavařovat. Zkuste rychlou a jednoduchou marmeládu bez vaření. 

MARMELÁDA Z ČERNÉHO RYBÍZU ZA STUDENA

1kg šťávy z černého rybízu
1kg pískového cukru 

Postup: 

Do vylisované šťávy přidáme cukr a mícháme, až se cukr rozpustí. Když je cukr ve šťávě zcela rozpuštěn, plníme marmeládu do čistých suchých skleniček a upevníme víčky nebo převážeme celofánem. Uložíme v chladu a temnu. 

Marmeláda je výborná nejen na chléb nebo pečivo s máslem, na palačinky, vdolky, ale i na vánoční cukroví např. slepované linecké. Taková marmeláda z černého rybízu na vánočním cukroví připomene léto. Pochutná si na ni i ten, kdo normálně černý rybíz nemusí. Je výborná, skvělé chutná a voní. Neváhejte - vyzkoušejte - nekazí se.

Je to mňamka.

DOBROU CHUŤ

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Moje babička to takhle dělávala z rybízu, malin a lesních jahod, ale říkala tomu rosol. Třela ovocnou šťávu s cukrem v míse dřevěným trdlem.
Hana Rypáčková
To jsem nevěděla, že to bez povaření zhoustne....
Dana Kolářová
Černý rybíz dozrává a marmeláda je dobrota velká.
Zdenka Jírová
To musí být dobrota, jen z četby jsem měla plnou pusu slin. Mívala jsem keře černého rybízu na zahradě a výborná byla šťáva za studena, ta se ale musela dát do ledničky, ale dlouho tam stejně nevydržel.
Magdalena Drbalová
Paráda, nevíte zda to bez vaření funguje i na červený rybíz, nebo jiné ovoce?