Srážka s blbcem
Ilustrační foto: pixabay.com

Srážka s blbcem

9. 7. 2012

Srážka s blbcem bolí. Pokud jste na blbce ještě nenarazili, máte nesmírné štěstí. A bude-li štěstí pokračovat, budete blbcem nezraněni.

Srážka s blbcem nebolí jen na těle, ale hlavně na duši. Blbec, s kterým jste delší dobu pohromadě a tudíž se s ním častěji srazíte, udělá ve vaši duši takovou díru, že její zalátání trvá dlouho.Horší je, že díru utrpíte ihned. Není odvolání.

Blbci se jistě můžete vyhnout, ale on se dobře maskuje. Tváří se skoro chytře, usmívá se na vás z dálky, ale když přijdete blíže, je pozdě. Dojde ke srážce. Nejhorší je srazíte-li se hlavou. Blbec ji má většinou tvrdou a je u něho velice pravděpodobné, že on neutrpí ani bouli. Vám ovšem vyskočí veliká. Zalapáte po dechu, ale blbec se usmívá. Co je vám? Vždyť on je nezraněn. Vaše duše je v komatu, ale blbec trochu povyroste.

Blbci se nelze bránit, protože je nezdolný. Čím více od něho utíkáte, tím víc vás pronásleduje. Je ohromně snaživý. Radí vám, dokonce si někdy dovolí vám poroučet. Je to blbec! Pokud je blbec váš šéf, jste nevyléčitelně nemocní. Musíte se s ním srážet každý den a když se obolavělí večer schoulíte ve své posteli, spánek nepřichází a když, tak vás blbec straší i ve snu. Blbec kvete a naparuje se. On je přece neodolatelný, nejchytřejší.

Jelikož má blbec hroší kůži a většinou i spřátelené blbce na dalších vedoucích místech, můžete mít štěstí, že blbec povýší, opustí vás a vy se pomalu uzdravíte.

Blbci se někdy sdružují, a to už jde o život. Také se dobře rozmnožují. V některých lokalitách je jich už tolik, že ji úplně zamoří. Blbec se také pozná podle čichu. Má takové zvláštní pižma vlastní důležitosti. Pokud máte schopnost blbce po čichu poznat, máte vyhráno. Včas utečete a nezraníte se.

V poslední době se blbci rozmnožili hodně. Nejsou léčitelní a nedají se vyhubit. Pokud vás budou chtít napadnout, utíkejte. Jestli se rychle nenalezne na blbce nějaký postřik, pánbu s námi!

 

Z archivu - náš portál obsahuje cca 3000 čtenářských příspěvků,  nejrůznějších příběhů ze života, vzpomínek, ale i cestovatelských tipů, rad či gastronomických receptů. Připomeňme si vybrané příspěvky, které obohatily tento portál. Patří k nim i tento, který jste si právě přečetli.

Hodnocení:
(4.2 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ladislav Vesecký
Jde Bůh a nese pytel blbců, najednou zakopne a pytel se roztrhne. Bůh se naštve a říká: No nic, sbírat je nebudu, Praha bude prostě tady.
Drahomíra Stínilová
Fantastický postřeh. V životě mi jich také mnoho lezlo do spaní. Ještě bych dodala, že je blbec vztahovačný a dost ješitný, ale to už jste vyjádřila krásně výrazem pižmo vlastní důležitosti. Jo ještě mi napadlo, že tito lidé jsou přímo závislí na méně průbojných jedincích, které momentálně nepotřebují a které duševně ničí. Potom je třeba vzít rozum do hrsti a vyzrát nad nimi.
Eva Mužíková
Mne momentální srážka s blbcem sice nazdvihne, ale horší pro mne jsou okamžiky pozdější, kdy se k této srážce v myšlenkách stále, ač nechtěně vracím a přemýšlím o tom, co jsem udělat v dané situaci měla a neudělala. Trvá to opravdu dosti dlouho, nežli na situaci zapomenu...
Jaroslava Handlová
Odhalit blbce po čichu je dobrá schopnost. S její pomocí se dá předejít srážce. Navíc, když se Vám podaří udělat ze sebe naoko ještě většího blbce, než je váš protivník, pak můžete ze souboje vyjít vítězně i proti přesile. Nejsem si jistá, zda teď nejsem za blbce já?
Naděžda Špásová
S tímto nelze nesouhlasit. O srážce s blbcem bych taky mohla vyprávět a myslím, že hodně z nás. *****
Helena Votíková
Super článek.. a pravda.
Jiřina Votavová
Srážka s blbcem je opravdu nepříjemná, ale dá se jí i vyhnout. Mnohem horší je, když z nás chce někdo blbce dělat nebo dokonce dělá. To se musí vybojovat. :-)
Blanka Hlobilová
Vtipné a poplatné dnešní době. Tento živočišný druh je nesmrtelný.
Hana Rypáčková
Hanko, dnes jsem na tebe myslela a najednou tvůj článek.Nevadí, že je starý, je platný stále. Myslím, že blbec důchodce už není tak nebezpečný. V práci je jich dost na vyšších místech, neb nepřijme chytřejšího, aby nebyl blbec za blbce.
Jarmila Komberec Jakubcová
Problém je v tom, že když občas jsem tím blbcem já sama, ale neuvědomuji si to.
Helenka Červenka
Je to dvousečná zbraň. Možná, že blbec neví, že je blbec a myslí si o nás, že jsme ti blbí? Tak teď nevím, jsem z toho blbec!
Květoslava HOUDKOVÁ
Občas se objeví i v Ringu = nereagovat a nechat "vycukat"
Zdenka Jírová
Bohužel, je to pravda.
ivana kosťunová
Člověk člověku blbcem ? To ne...
Jana Šenbergerová
Někdy mám pocit, že jsme všichni pěkní blbci, když se necháme jinými blbci masově oblbovat. Lidí, kteří se nedají oblbovat ničím, je poskrovnu, jsou-li vůbec jací. Je to jen můj pohled na svět, takže nic proti nikomu nebo také všechno proti všem. :-)
Hana Šimková
Pravda, pravda.........
Zuzana Pivcová
Je to fajn a vtipné, Problém ale je, že si toto vše může někdo myslet i o nás. Každý vnímá podle sebe, svýma očima i svým srdcem.