O tajemství za kadibudkou

O tajemství za kadibudkou

24. 8. 2015

Měli jsme hezkou starobylou chalupu s dvorkem a zahrádkou. Na konci zahrádky, v rohu, stála kadibudka. Byla částečně ukrytá keři rybízu a bezinky. Za budkou bylo složené dřevo. Osvětlení jsme tam samozřejmě neměli, a tak jsme v noci museli chodit s baterkou.

Jednou na jaře jsem si to před půlnocí namířila na ono místo. V tom jsem uslyšela divné zvuky, nějaký šramot z křoví a někdo tam těžce dýchal, přímo funěl. K smrti jsem se vyděsila, že se roštím prodírá nějaký zloděj. Pádila jsem zpět do chalupy s voláním, že je někdo na zahradě. Manžel se ozbrojil klackem a baterkou a neohroženě se vydal na zahradu, já opatrně za ním.

Potichu jsme se přiblížili ke kadibudce, muž posvítil do křoví a to už jsme se oba smáli. Kolem rybízového keře běhali dva funící a dupající ježci, kteří funěním a vytrvalostním během projevovali svou zdatnost paní ježkové. Ta  seděla v klidu u keře a nezúčastněně čekala, kdo ten sprint vydrží déle a bude jí tak hoden.

Asi deset minut jsme se dívali, jak to dopadne, ale měli větší výdrž než my, tak jsme šli pobaveně spát. Jak jsme se přesvědčili, ježčí námluvy jsou zřejmě dost náročné. To mají naši páni namlouvání mnohem snazší.

Později jsme objevili ježčí příbytek schovaný pod složeným dřevem a v něm se krčilo pět malých pichlavých  kuliček. Večer, když jsem dávala na dvorek misky se žrádlem pro toulavé kočky, zahlédla jsem u misky našeho ježka. Moc mu chutnalo. Rychle jsem zhasla a odešla, abych ho při večeři nerušila. Však si to ježek i kočky odpracovali - v chalupě jsem neměla celou dobu ani myšku a o šneky na zahradě se staral ježek.

Hodnocení:
(2 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Ježci nám dokážou připravit zajímavé situace. Milé vyprávění.
Soňa Prachfeldová
Milé povídání,také mám často noční dobrodružství s ježky většinou po půlnoci se promenádují po dvorku, psi okolo skáčou a štěkají, vykráčím s baterkou v noční košili a s lopatkou a odnáším do zahrady do bezpečí.
Hana Rypáčková
Nedupal mi ježek u chaty, ale v kompostu pod větvemi jsem narazila na maminku s ježčátky, zjistila jsem, že tam něco funí....Tak jsem se zaradovala a nechala je v klidu.Letos tam mají spoustu myší.Vím, že chodí Vendovi na granulky ...
Květoslava HOUDKOVÁ
Že do zahrady našeho Pečováku přicházejí 2 černobílé kočičí "bezdomovkyně" vím. MěÚř mne hned při předání klíče od bytu upozornil na zákaz krmení - a já to respektuji. Ale kočky tu někdo krmí - a co zbyde, likviduje po setmění ježek - taky pěkně funí a dupe, jinak je neškodný. (Horší je, když do domu někdo vpustí podomní prodejce - ti otravují mnohem víc. No, já je - pro jistotu - posílám hned do p.....).
Elena Valeriánová
To Vaše povídání bylo jako pohlazení po ránu, milé a veselé. Doufám, že mi to dlouho vydrží.
Jarmila Komberec Jakubcová
Hezké vyprávění, i u mně na domečku se občas objeví ježkové a je zajímavé, že s našimi kočičáky nemají žádné problémy a kočičí granule jim hutnají.