Flakonové pré
Ilustrační foto: pixabay.com

Flakonové pré

7. 7. 2020

Nedávno jsem měla své „pré“, tedy, abychom si rozuměli: čas jen a jen pro sebe. Znáte to, všichni blízcí se vytratí, šrumec v domě je najednou ten tam, všechno ztichne a zpomalí se, snad i vlastní dýchání. Nechtělo se mi vůbec nic dělat.

V pomyslném seznamu neodkladných činností jsem udělala škrty. Z úmyslu provést revizi mého hadřince ve skříni, přeskládat prádélko v šuplíku a udělat z mého neceseru inteligentní ženské zavazadlo, nezbylo zhola nic. Jen hledění do „blba“.

A jak tak blbě koukám v tom strnulém chameleonovském posedu, pohled mi ustane na poličce, která se zdá být již přeplněná flakonky a lahvičkami všelijakých tvarů.

„Jejky!“, pomyslím si, „to už jsem jich ale vypotřebovala za ty 3 roky se Stanikem!" Chuť provést prověrku mé tříleté voňavé investice mne zvedla ze strnulosti a čile jsem se přemístila k poličce.

„Márja, tu je ale prachu!“, hubuji si a běžím pro speciální čistící ubrousky, abych tu skleněnou krásu, pozůstalou po vypotřebovaných perfémech, vypucovala a vrátila jí původní glanc.

Jako milovaná koťátka jsem všechny flakonky dala do proutěného koše a jeden po druhém jsem otírala od prachu a leštila blýskavá místa ozdob a uzávěrů. U každého flakonku jsem nasávala z jeho útrob zbytkovou vůni. Moje čichová paměť mne vrátila do vzdáleného času a událostí, které jsem v minulých třech letech prožila.

S každou lahvičkou mi ožívaly vzpomínky, pocity, vnitřní rozpoložení z té které doby, kdy jsem si parfém koupila, používala, ať denně dlouhodobě, anebo příležitostně. S  poličkovými vůněmi jsem se propadla do krásné retrospektivy vztahu s mužem, kterého jsem před třemi lety poznala a který chrání mé kroky dodnes. V lásce mne celou objímá a je mi oporou a společníkem na všechny ty naše lotroviny, jako jsou lezení po stromech, zdolávání ferrat, sjíždění dravých vod, kitting a jiné sporty, společníkem při vaření, pečení, stolování, anebo jen tak na houpačce.

Vůně mne ještě pěknou chvíli houpaly ve vzpomínkovém paralelním světě. S posledním očištěným flakonkem, uloženým na své místo na poličce, jsem se však musela vrátit do reality. Se šťastným povzdechem jsem se navoněla vůní Midlnight. Kdo ví, třeba  mi prostřednictvím této vůně za pár let moje čichová paměť připomene toto vzpomínkové „pré“.

Hodnocení:
(5.1 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

26%

Ještě nevím

19%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

30%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%