Italka Flavia Penettaová
vyhrála grandslam US Open

13. 9. 2015

Italka Flavia Penettaová se stala ve svých 33 letech vítězkou grandslamu US Open. Poprvé ve své tenisové kariéře vyhrála grandslam v ženské dvouře. Bývalá světová jednička a vítězka Turnaje mistryň z roku 2010, vítězka grandslamu ve čtyřhře Australian Open v roce 2011.

V dnešním duelu porazila svou krajanku Robertu Vinciovou. Za 55 minut finálového duelu 1.set v tiebreaku 7:6. Druhý set 6:2. Flavia dala 4 krásná esa a opravdu hrála skvěle. Ve druhém setu byla vidět značná převaha nad svou krajankou. K vítězství velká gratulace!

Kdo sledoval celý zápas, včetně vyhlášení vítezek, kdy se loučily s naplněným hledištěm fanoušků, byl v šoku. Flavia, tolik šťastná, oznámila ukončení své tenisové kariéry. Zkušená a výborná hračka ví, kdy má odejít. Tak to ve sportu chodí.

Má však velkou šanci, díky vítězství v New Yorku, kvalifikovat se na podzimní Turnaj mistryň v Singapuru. Na takovou radost z vítězství čekají sportovci někdy i celou kariéru.