Vítám Tě, Měsíci

Vítám Tě, Měsíci

28. 9. 2015

Vítám Tě, Měsíci, tak už jsi tu zase? A vyparádil ses, jen co je pravda.
Ta červená Ti opravdu sluší. U nás na Zemi Tě ale za tu barvu pomlouvají, mají strach, že přinášíš neštěstí. Jaké větší neštěstí bys mohl přinést Ty, který si již od věků pluješ nekonečnou temnou oblohou a jen s výšky se díváš na neštěstí, která si způsobují lidé sami. A že jich už bylo!
Ten nářek nešťastných musí doléhat až k Tobě.

Všechno lidské utrpení bylo vedeno vždy ve jménu čehosi či kohosi a všichni se odvolávají na svou jedinou a největší pravdu. Křižáci vedli svatou válku proti nevěřícím, Osmané vedli válku proti křesťanům všichni bojovníci ve válkách si světili zbraně ve jménu Božím , tak si myslím, že Bůh je od věků na "roztrhání Těla", aby všem vyhověl.
A přitom je pravda tak prostá - žít a nechat žít. Vždyť se na tu naši Matičku Zemi vejdeme všichni. Bohužel, těm neštěstím není konce a hned tak nebude, ale Ty na tom žádnou vinu neneseš. Vždy, když se už na to utrpení nemůžeš dívat, jednoduše se ztratíš. Škoda, že my se také nemůžeme ztratit a vrátit se do klidu a míru.

Dívám se na Tebe, jsem ráda, že ses zase vrátil, dává mi to jistotu, že se vrátí či nastanou šťastnější dny pro lidstvo, aby po nás nakonec nezbyla jen ta stopa v Tvém prachu.

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Magdalena Klosová
DĚKUJI.Mám měsíc v jakékoliv podobě moc ráda.Jako ostatně pohled na celé překrásné noční nebe.Jde odtud taková zvláštní jistota a pocit bezpečí.Je krásné,že jsme toho všeho součástí.mm
Hana Šorejsová
Paní Zdenko, moc hezky a výstižně napsaná úvaha, která hezky nabádá k zamyšlení nad tolerancí a úctou k přírodě, použiji shodná slova jako paní Jana Kollinová. Díky !
Jana Šenbergerová
Krásně jste to napsala, Zdenko. Když jsem nad ránem mrzla na balkoně a vzhlížela k sametu posázenému stříbrnými hvězdičkami a Měsícem jako drahokamem, honily se mi hlavou podobné myšlenky. Byla to krása, a byla by ještě větší, kdybychom tu krásu života uměli vidět všichni.
Hana Rypáčková
Měsíc je nevinen. Život je neuvěřitelně krásný a nepochopitelně krutý- jako celá příroda.
Marie Seitlová
Moc pěkný článek k zamyšlení,........
Jana Šenbergerová
Také si myslím, že bychom se měli přestat trumfovat ve jménu Boha a začít se k sobě chovat ve jménu lásky. Škoda, že pro mnohé neplatí to, co bylo vypáleno na dřevěném srdíčku z pouti, které jsem dostala jako dítě. Bůh je Láska. Oč by byl svět krásnější. Moc hezky jste to, Zdenko, napsala. Když jsem se dnes nad ránem dívala na samet oblohy zdobený stříbrnými hvězdami a Měsícem jako drahokamem, honily se mi hlavou podobné myšlenky.
Zuzana Pivcová
Moc hezké!!