Foto

Eva Pilarová je na scéně 55 let!
Koncerty budou v Brně i Praze

28. 9. 2015

Vynikající zpěvačka Eva Pilarová oslaví 55 let na hudební scéně dvěma velkými koncerty: 27. října v Mahenově divadle v Brně a 29. října v pražské Lucerně. Na obou vystoupeních ji doprovodí Petr Sovič a jeho Golden Big Band Prague. Speciálním hostem bude Karel Gott, vystoupí i řada mladších zpěvaččiných kolegů jako například mladíci Vojtěch Dyk nebo Matěj Ruppert.

S pozvanými interprety zazpívá Eva Pilarová i duety, z nichž ty nejslavnější jsou například Láska nebeská nebo Tam za vodou v rákosí. „Měla jsem štěstí, že jsem vytvořila duety s Waldemarem Matuškou nebo Karlem Hálou, ale i s Karlem Gottem ještě ve zlaté éře Divadla Semafor. Teď mám to štěstí, že mohu zpívat i s vynikajícím zpěváky české současné hudební scény,“ uvedla Pilarová. 

Na obou koncertech se představí také skupina Wohnout a Lokomotiva Petra Vondráčka, zazpívá i mladý Tomáš Ringel. Vystoupení, na kterém zazní swingové skladby, písně z repertoáru Divadla Semafor nebo legendární duety, bude trvat dvě hodiny. Šestasedmdesátiletá zpěvačka, fotografka a kuchařka plánuje u příležitosti 55 let na scéně vydat Box 55, ve kterém bude 55 písní, 55 fotoobrázků a 55 receptů. 

Eva Pilarová, která stále slýchá přezdívku Eva Fitzpilarová, na vyhlašování výsledků ankety Český slavík 2014 převzala mimořádného Zlatého slavíka. Ředitel pořádající agentury Musica Bohemica Jaroslav Těšínský tak napravil "historickou křivdu". Pilarová totiž skončila v roce 1962 na třetím místě, ale tehdy se v pěvecké části ankety nerozlišovala mužská a ženská kategorie a před ní dostali více hlasů jen Karel Gott a Waldemar Matuška.

Brněnská rodačka se v roce 1960 stala členkou divadla Semafor, kde vystupovala mimo jiné s dvojicí Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Prvního Zlatého slavíka dostala před padesáti lety v roce 1964, další pak v roce 1967 a 1971. 

V roce 1993 obdržela od vydavatelství Supraphon platinovou desku za 1,4 milionu prodaných nosičů. A v roce 2009 převzala od tehdejšího prezidenta Václava Klause Medaili Za zásluhy. 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
Na "Pilarku" chodím do Hybernie, je vždy skvělá.
Vladka Steinová
Skvělá zpěvačka!
Alena Vávrová
Také mám Evu Pilarovou odjakživa moc ráda. Setkala jsem se s ní naživo na koncertě v Č. Lípě a v Dubé (Jazzové dny). Má tady nedaleko i chalupu.
Elena Valeriánová
Evi Pilarovou màm moc ráda, patřila k mému mládí. Jednou měla koncert i v našem vesnickém kulturáku. Lidí přišlo jen pár, myslela jsem si, že to "odflinkne", ale zpívala jak před vyprodanou Lucernou. Nádhera. Konec představení a pani Pilarová si stoupla na kraj jeviště a začala zpívat bez mikrofonu a bez doprovodu. Tekly mi slzy dojetím a nebyla jsem sama. Přeji ji hodně zdraví a radosti do dalších let.
Zuzana Pivcová
S paní Pilarovou jsme se sešly v roce 2001 v pořadu Primy Sauna na téma Za volant mě nikdo nedostane. Seděly jsme vedle sebe. Pořad tehdy moderoval Tomáš Krejčíř. V publiku byl i její manžel Jan Kolomazník. "Pilarka" byla jako správná Lvice suverénní, ale přátelská, a na svého muže trochu hubatá jako vždy. Ale jak se zdá, oboustranně to dobře funguje už léta.
Tomáš Horáček
Muzikální talent, hlas, rytmus a hudební cítění Evy Pilarové jsou fenomenální. Pro mne je to jedna z nejlepších světových zpěvaček. A to jsem spíš na bigbít.