V mechu a kapradí

V mechu a kapradí

1. 10. 2015

A už tu máme to období strachu. Ptáte se proč? Je přeci podzim a to se my, houbičky, bojíme lidiček. Chodí si po lese, snaží se nás najít a pak nás snědí na másle, jako smaženici nebo snad dokonce na řízečky. 

A toho rámusu co nadělají. Stále na sebe pokřikují a volají. Jen malé množství lidí jde potichoučku a ti jsou více nebezpeční. Nejsou slyšet a my, houbičky, nemáme čas se schovat do trávy a mechu. A tak letos, když už konečně zapršelo a přišel ten náš čas, musíme být oparné.

Prosím, lidičky zlatí, buďte v lese opatrní a tišší. Neplašte zvěř a dopřejte lesu a ptáčkům lesní klid. A nezapomeňte, že odpadky do lesa nepatří.

Děkují vám vaše HOUBIČKY!

 


Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
Byli jsme na houbách toto pondělí. Našli jsme václavky a nějaké suchohřiby. Byla jsem nadšená a chtěla jsem jít dnes zase, ale musela jsem dopoledne na ortopedii a odpoledne před deštěm posbírat ořechy. Stihla jsem to, pak začalo pršet. Ale v sobotu půjdu a basta.
Eva Mužíková
Kdo z vás může jezdit na houby tramvají??? Nasednu, vystoupím na páté zastávce přímo v lese. Překročím koleje, vydrápu se asi dvoumetrovou strání a jsem na místě...To byl včerejší zážitek. Jen jsem kousek popošla, už na mne koukaly dva hřiby. Šli jsme s Berťasem proti směru jízdy a kochali se nádherným lesem. Všude obrovské mechem pokryté balvany, spousta spadaných stromů a hlavně houby. Než jsme došli na zastávku, měla jsem košíček skoro plný. Hup do tramvajky a spokojeně domů. Co lepšího si přát.
Hana Rypáčková
Ano- jako ve Švýcarsku, kde jsou liché týdny, kdy se houby nesbírají, aby nezmizely z přírody.S dodržuje se to.
Jaroslava Handlová
Maruško, včerejší slunečný den mne znovu vytáhl do přírody. Vykračovala jsem si měkoučkým mechem, ale hlavičku na mne vystrčily pouze dva křemenáčci a jeden maličký pravý hříbeček. Bohužel, počet nalezených odhozených odpadků převyšoval počet nasbíraných hub. Ale i tak jsem nezapomněla lesu poděkovat za jeho přívětivost.
Soňa Prachfeldová
Milé houbičky, slibuji, že podhoubí zanechám, tak už na mě vykoukněte ! Jsem ukázněná a budu i nadále v přírodě .
Marie Novotná
Nešlo ani o ekologii,ale když jsem to viděla.......Koukni na profil,máš tam adresu houbiček :)
Lidmila Nejedlá
Maruško, Tvoji ekologickou výzvu respektuji. Ale Ty jsi nás nabudila! Kde že rostou???
Alena Vávrová
Maruško, moc hezké! Já se asi letos s houbičkami zcela minu, tak jsem ráda alespoň takto potěšila oči.
Jiřina Votavová
Pěkné a konečně rostou.
Jana Šenbergerová
Letos? Snad to také zkusíme, třeba budeme mít štěstí.
Marie Novotná
Houbičky jsou focené letos 28.9.Teprve nyní tady na Vysočině začaly růst.Toulám se často a ráda.Při procházce lesem mne napadlo,že by se o tom dalo něco napsat a tohle z toho vzniklo.Děkuji za hezké komentáře.Álo,ten pekáček je taky po mamince.
Naděžda Špásová
Taky nemám ráda hluk v lese a odpadky už vůbec ne. Dneska jsme byly s dcerou ve Splavech. V lese nic, kolem jezera dva košíky ( jeden malý), ale ani jeden modrák. Chodila tam paní s pánem a ona nezavřela pusu. Ráno byl 1 stupeň, pak sluníčko a nádhera.
Alena Várošová
To jel je ten pravý tip na houby,které u nás nerostou.Tak se nabažím očka fotogalerií a pěkným článečkem díky Maruško.
Dana Kolářová
Maruško, foto galerie je letošní nebo z minulých let? Letos jsem viděla jen jedinou houbu. Ach jo. Prima povídání z kapradí. Děkuji.
Ladislav Vesecký
Hezké fota i rady. Myslím ale, že mnoho lidí je v lese slušná a odpadky nepohazuje.
Alena Tollarová
Já chci taky takové úlovky. Ale kam za nimi? Já jsem letos viděla jen tu jednu růžovku na Řípu, která se tam asi vylíhla omylem - nebo proto, aby podpořila i60 :) Úplně stejný pekáč vlastním. Mám ho po mamince a nedala bych ho ani za nic!
Jana Šenbergerová
Perfektní včetně komentářů u jednotlivých krásných fotografií. To se ti, Maruško, moc povedlo. :-)
Radovan Cakl
Maru, vtipný apel na nás, lidi. Povedené fotky i komentáře. PS: Na ten pekáček bych si dal říct ;-)))
Vladka Steinová
MARUŠKO,PĚKNÉ A MILÉ VYPRÁVĚNÍ !!!