Foto

Tomáš Berdych má první
letošní titul z turnaje ATP

4. 10. 2015

Tomáš Berdych to dokázal. Dlouho očekávaný titul z turnajového okruhu ATP přeci jen letos získal. Podařilo se to díky skvělé hře ve finále turnaje v čínském Šen-čenu, kde porazil Španěla Garcia-Lopeze 6:3 a 7:6. Zúročila se tak Tomášova tvrdá práce pod vedením nového kouče Valverdeho.

Díky vítězství na tomto turnaji si Tomáš Berdych pojistil svou účast na Turnaji mistrů!

Semifinálové zápasy

Že má Tomáš formu a šanci získat titul, dokázal již v semifinálovém utkání. V prvním setu vyhrál nad Tommym Robredem hladce 6:1, druhý set byl již vyrovnanější, za stavu 3:3 byl opět zápas přerušen pro silný déšť, druhý set se dohrál po třech hodinách přerušení. Druhý set byl pro Tomáše rovněž úspěšný 6:4, dal celkem sedm es.

V druhém semifinálovém duelu nastoupili Španěl Garcia-Lopez G. a Chorvat Marin Čilič. První set vyhrál Marin Čilič 6:1. Marin Čilič je pověstný svými esy. Dal jich v prvním setu 8. Druhý set otočil Garcia-Lopez hru a za stavu 4:3 byl rovněž zápas přerušen z důvodu deště. Pak ve své otočené  hře pokračoval a vyrovnal druhým setem 7:5 na stav 1:1. A opět přerušena hra z důvodu deště. Třísetová bitva dopadla vítězstvím Garcia-Lopeze 2:1.