Foto

Jak jsem chtěla být užitečná (III. část)

10. 10. 2015

Pokračování II. části

Prohlížím si vilky. Jedna ulice je jako druhá a já se svojí orientací mám strach, že zabloudím. Raději se vracím. Dole se nic neděje. Je tam ticho. Jdu tedy do svého nového bytečku. Je mi nějak divně. Bolí mě hlava a jsem hrozně unavená. Přemýšlím, jak to soužití budu vlastně zvládat. Od pána vím, že už tam uchazeček bylo hodně. Jedna je okradla, jiná se nastěhovala i s dospělým synem, třetí byla velmi hrubá... Já jsem vlastně ze všech nejslušnější.

Jdu dolů a zase se ptám, co mám udělat. Prý nic. Pán je ustaraný a zasvěcuje mě do svých problémů. Já se dozvídám, že manželé nevědí, co udělat se svojí vilkou. Mají sice zařízené bydlení v pečovatelském domě, čeká tam už na ně připravený byt, ale oni z vilky odejít nechtějí. Prý by ji odkázali někomu, kdo se o ně do smrti postará. Děti i vnuci se prý nechovají tak, jak by měli. Je to hrozná debata, z které není východisko. Vždyť věřit nemůžou vlastně nikomu. Snažím se zasáhnout do debaty a poradit, ale ono to vlastně nejde a strašně mě to unavuje. Stejně nevědí, co chtějí.

Stále netuším, co mám vlastně dělat, a tak jdu znovu s pejskem. Večer se dozvídám, že pán pomůže paní s toaletou i s uložením a vším ostatním. No dobře, tak jdu nahoru. Ještě před tím jsem snědla housku, co mi zbyla od oběda. Co udělali se zbytkem mého oběda, nevím. Mají ale slepice a králíky a možná jim to chutnalo. Jdu brzy spát, protože je mi opravdu nedobře jak tělesně, tak vlastně i duševně.

Opravdu to není to, co jsem očekávala.

 

Pokračování příště

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
Oba starší manželé mi připadají trochu svérázní a přiznám se, že nechápu proč potřebovali ženu, která by s nimi bydlela. Pečovatelská služba se dá zařídit i jinou formou.
Soňa Prachfeldová
Byla to odvaha se vydat do neznámé rodiny - těším se na další .
Zuzana Pivcová
I když se to ještě nerozuzlilo, zajímá mě to i po psychologické stránce.
Elena Valeriánová
Doufám, že to neskončí masakrem. Taky bych chtěla rychlejší pokračování.
Hana Rypáčková
No, počkám si na rozuzlení.Kolik to má dílů?Na seriály moc nejsem....:-)))
Jana Šenbergerová
Panečku, vy umíte gradovat napětí. Jsem moc zvědavá, jak tohle skončí.
Alena Tollarová
Některé články jsou tak dlouhé, že se mi ani do nich nechce. Tady by klidně mohlo být víc najednou. Jsem zvědavá.