Foto

Jak jsem chtěla být užitečná (IV. část)

12. 10. 2015

Pokračování III. části

Pejskovi se něco v noci zdálo a začal štěkat. Možná i reagoval na štěkání všech psů okolo. No, jestli je snad  staroušky vzbudil, tak nevím. Ráno jdeme brzy ven. Dole je úplné ticho. Nechci tam chodit, abych je snad nevzbudila. Vracím se po sedmé hodině, a když slyším šramot, jdu se opět zeptat, co vlastně potřebují. Dozvídám se, že jsem tam měla být už v sedm hodin, že pán musel všechno udělat sám. Netváří se vůbec příjemně, a tak to nevydržím a říkám, že mi musí opravdu říci, co a kdy chtějí, že já stále nebudu jenom tápat. Nejsem zvyklá někomu lézt do věcí bez souhlasu a nejsem opravdu jasnovidná.

Prý jsem měla už začít dělat snídani. A snad i vyluxovat a umýt okna. Prý mám vědět sama, co je třeba. Vidím, že jejich představy jsou opravdu zvláštní, a už se ani nedivím, že nikoho nemůžou sehnat.

Rozhodnu se tedy jejich hnízdečko opustit. Jak je vidět, dorozumění je docela nemožné. Ptám se, jestli mi zavolají taxík a nebo mě pán odveze na nádraží. Začínají se omlouvat, ale já už opravdu nechci nic slyšet. Po vzájemném uklidnění a vyjasnění si věcí mě prý na nádraží odveze, ale až po snídani.

Snídaně je tak opulentní, že kdybych ji měla připravit sama, musela bych mít plánek. Paní si dává mističku ovesných vloček, do toho různé druhy ovoce, oříšky a další přísady. Pán má pomazánku, nevím z čeho, chleba, šunku. Pak si připraví dva velké talíře se zeleninou a ovocem. Na stůl se to skoro nevejde. Také ještě hrnky s čajem a kávou. Já sedím u malého kousíčku stolu a dávám si kousek zbylého koláče, nevím od kdy, a trochu bryndy.

 

Pokračování příště

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Je to celé nějaké divné. Jsem zvědavá na další vývoj ...
Marie Foltýnová
Rychle od nich pryč.Jsou to nerudní starouškové.
Eva Mužíková
Hani, také bych prchala....
Hana Rypáčková
Ještě, že jsi měla s sebou psa ochránce.
Květoslava HOUDKOVÁ
Když mi odrostla vnoučata (4), přemýšlela jsem také o další užitečnosti? Pro rodinu=dítě, nebo člověka-dobrovolnice. Po zralé úvaze jsem zvolila možnost 3: Občas "funguji" jako psí MŠ! Terinku hlídám zdarma (dobrovolnictví), nezlobí (jako některé děti), ani nemá požadavky (jako povahově různí lidé). A já tak mohu být užitečná = v klidu a pohodě - Terinko, dík.
Soňa Prachfeldová
Tam by se mi ale vůbec nelíbilo.
Jarmila Komberec Jakubcová
paní Hano, příběh je velmi zajímavý, sama jsem se zabývala dobrovolnictvím.Založily jsme tři kamarádky TOTEM, který dodnes funguje.Základem je vymezení vztahů a činností, kterou dobrovolníci budou dobrovolníci vykonávat. ze zkušeností vím, že občas ze strany klientů docházelo i k zneužívání dobrovolníků.
Jitka Chodorová
Hanko, začínám tušit, jak to bylo dál,ale třeba se mýlím, zatím je to až tajemné . Díky.
Zuzana Pivcová
Myslím, že někomu je těžko vyhovět za všech okolností.