Pohádka pro seniory

Pohádka pro seniory

14. 10. 2015

Byl jednou jeden senior a byl velmi smutný. Každou noc se mu totiž zdál stejný sen. Jakmile zamhouřil oči a podařilo se mu usnout, už tady ten sen byl. Byl neodbytný. Vábil milého seniora a sliboval: "Pojď, seniore, já ti ukážu, jaký může být ještě život."

"Podívej, slunce svítí, tobě je sladkých 60 let a právě ti dovolili jít do důchodu. Procházíš se po ulicích, díváš se do plných obchodů a všechno si můžeš koupit. Zájezd! Ano, zájezd do teplých krajin k teplému moři a s plnou penzí. Neboj, důchod ti stačí a ještě hodně zbyde. Můžeš si s sebou vzít i tu kočku od vedle. Určitě s tebou pojede ráda, důchodci jsou totiž v kurzu. Kdo jiný má peníze, když ne oni."

Zdraví ti slouží, protože máš k dispozici svého hodného pana doktora, který se snaží tvé zdraví udržovat, aby z tvé penze něco měl. Pro pana lékárníka jsi také klenot. Kdo jiný nosí do lékárny tolik peněz, než ty? Vítá tě již ve dveřích a vábí na své čerstvé zboží. Právě přišly nové prášky na potenci, důchodci musí být fit i v tomto směru.

Rozdáváš úsměvy na všechny strany a jsi šťastný. Vše je ti k dospozici. Nemusíš počítat, protože tvůj důchod je dosti velký, aby ti umožnil si stáří jaksepatří užít. Křepce si poskočíš a zastavuješ se u proslulé restaurace. Dáš si něco malého k snědku. Třeba ústřice a trochu dalších mořských plodů. Na závěr to spláchneš výborným archivním vínem, a takto posílen pokračuješ ve své procházce.

Trochu tě zamrzí, že se důchodu nedožila tvoje žena. Určitě by se jí to také líbilo. Protřeš si oči, no, co je pryč, to je pryč, a zálibně se ohlédneš za dlouhonohou blondýnou. Blondýně se také líbíš a určitě by se nechala pozvat. Ty ale spěcháš, abys stihnul fotbalový zápas. Tvoji favoriti vyhráli, a tak to jdeš s ostatními šťastnými důchodci zapít do nedaleké restaurace. Vítají vás velice a posadí k nejlepšímu stolu. Jste přece jejich nejvzácnější zákazníci. Kdo jiný by mohl takto utrácet a dávat tak veliká dýška. Číšníci se lámou v pase a už nesou napěněné pivo.

Natáhneš po něm ruku a už se těšíš na první zasloužený doušek. Bum!!! Jak jsi se natahoval po půllitru, spadl jsi z postele a sen je pryč. Zase! Nikdy tě nenechá napít, když mizí. Je to totiž sen hrozně zlomyslný

.Ovšem horší je, když si sen vybere konec jiný. Jdeš domů do svého vkusně zařízeného bytečku a na chodbě potkáš krásnou mladou sousedku. Pozveš ji k sobě na dobré víno. a ona pozvání příjme.Popíjíte a ona se   svůdně usmívá. V tom se zvedne a jde k tobě. Vyskočíš  a chceš  ji vášnivě obejmout. Ale  sen se opět dočkal a budí tě. !

A proto je senior tak smutný a stále čeká, že se sen jednou smiluje a nechá ho polknout ten doušek vychlazeného piva., nebo pomilovat se s krásnou sousedkou.

A protože je to pohádka, tak by měla mít šťastný konec. Ale copak ještě někdo věří na pohádky? A penzista už vůbec ne!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vladka Steinová
Pěkný článek. Sigmund Freud, autor knihy Výklad snů z r. 1900 řekl, že "Sen odměňuje snícího a střeží jeho spánek".Pan Freud by nám jistě vysvětlil tuto zajimavou psychoanalytickou oblast. Žijí jeho pravnuci, tak kdo ví?
Soňa Prachfeldová
Sny asi odráží naše tužby amožná i varují. Mě se občas zdají docela živé sny a dokonce se mi zdá, že se ocnu na zanedbaném wc. A to prý znamené, že vás někdo pomlouvá a zbytečně se stará. Není to hezké? Dokud se mluví, tak se žije :-)
Jiří Libánský
Já většinou ráno netuším, co se mi v noci zdálo. Když si náhodou vzpomenu na nějaké útržky, jsou to divoké nesmysly. Tak tedy se na prožitky ve snu spoléhat nemohu. Musím bdělý. :-)
Marie Magdalena Klosová
Chce se mi dodat:" Každý je svého štěstí strůjcem".mm
Jana Šenbergerová
Jsem si jista, že i penzista jednou dosní svůj sen do šťastného konce. Hodně dlouho se mi zdával sen, ve kterém jsem se vždy snažila někomu uletět, ale vznesla jsem se jen do takové výšky, že na mě dosáhli. A pak jsem se jednou vznesla do závratné výšky a už nikdy jsem nemusela před nikým a ničím uletět, ale také jsem se už nikdy tak krásně neproletěla. To jsem se nechala trochu unést vzpomínkou na své sny, ale to nic nemění na tom, že jste to napsala moc hezky, Hanko.
Hana Šimková
Milá Jarmilko, děkuji za Vaší přízeň a určitě bych Vás také ráda poznala.Dívala jsem se na Vaše články a viděla že hodně cestujete. Také bych ráda cestovala, ale to mně už opravdu nehrozí.Moje články jsou daleko přízemnější.
Hana Rypáčková
Ale Hani, jeden sen se mu splnil- vyhráli jsme s Holandskem-to se mu nezdálo. Taky se mi v noci zdálo, jak se potuluji podzimním lesem. A věřila jsem tomu, něž se mi při vstávání nepodlomila noha .
Květoslava HOUDKOVÁ
Důchody, i s tím "závratným tempem" valorizací + problémy zdraví dopřejí většině jen ty zlomyslné sny a jet do p..... .
Zuzana Pivcová
Já bych si přála dlouhotrvající sen, že se fyzicky i psychicky cítím moc dobře. :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
Paní Hano, píšete velmi pěkné články, přečetla jsem si je na vašem profilu a máte můj hluboký obdiv.Osobně bych vás ráda poznala.Váš poslední článek nemusí být jen snem seniora.Mnoho jich znám že žijí velmi pěkně, užívají si cestování, pohody a jsou smířeni se svým věkem.Na svých cestách potkávám právě tyto seniory a tvoří převážnou část zájezdů.Myslím,že na stáří se člověk musí připravovat od mládí - zní to jako fráze, ale je to skutečnost.Bohužel z malého důchodu asi nelze podnikat nic závratného.To plně chápu.