Největší konopné lázně v Evropě

Největší konopné lázně v Evropě

23. 10. 2015

První konopné lázně v Evropě jsou již dva roky ve Volarech. Vznikly z bývalého hotelu Bobík a jejich majitelem je město Volary. V sedmdesátých letech minulého století hotel postavila Jednota. V devadesátých letech hotel zakoupil soukromník, který udělal zateplenou fasádu  a vyměnil okna. Novou střechu pak v roce 2007 orkán Kyril úplně zničil. Zkázu hotelu dokončila obrovská rvačka, která hotel změnila v bitevní pole, a tak byly zničeny interiéry restaurace a vymlácena okna. Nakonec zdevastovaný hotel začátkem roku 2012  zakoupilo město Volary. Investice ve výši 13 milionů se vyplatila - ve Volarech vznikly konopné lázně.

S kamarádkou jsme hledaly wellnessový pobyt a podařilo se nám najít Volary. Zvolily jsme cestu vlakem z Plzně s přestupem ve Strakonicích na místní lokálku, která právě končí ve Volarech. Lokálka je známá i z trilogie Slunce,seno.... "nezastavujeme, máme zpoždění". Cesta do hotelu Bobík  z nádraží trvá cca 10 minut. Byly jsme ubytovány v prostorném dvoulůžkovém pokoji. Součástí hotelu je i minipivovar, ve kterém se vyrábí  3 druhy piva, a to jedenáctistupňový světlý ležák nefiltrované (živé pivo), dále pak konopná dvanácka a tmavá třinácka. Volarské pivo je vyráběno přímo v prostoru hotelové restaurace před vašima očima. Ochutnaly jsme všechny druhy a nejblíže našemu plzeňskému mělo 11ti stupňové. V místních hospodách se ale čepuje buď "plzeň" nebo "budvar"..

 Z lázeňských procedur jsme vyzkoušely konopnou koupel s bylinnými extrakty ve formě perličkové koupele, pak se nám moc líbila procedura v suché masážní vaně  (vodní postel, kde tlakem vody je masírováno celé tělo). Při procedurách jsou používány výrobky firmy Carun.

Abychom se jen neválely v hotelu a po procedurách šly jsme v sobotu po snídani na procházku do okolí. Na recepci jsme si vyzvedly Nordic hole a vyrazily na procházku okolo místního hřbitova na kopec Kamenáč, kde je obnovená Křížová cesta. Nakonec na místní vyhlídce jsme si prohlédly panorama krásné Šumavy. Počasí nám přálo, a tak se náš první podzimní výlet moc vydařil. Protože jsem zapomněnka, nemám z výletu fotky, ale třeba vás moje vyprávění zaujme a vydáte se na výlet do Volar, Lipna, Lenory či Kubovy Hutě. Už jen pohled z lokálky na krásnou přírodu je lékem na  podzimní deprese.

Objevila jsem knihu, která by vám přiblížila atmosféru Volar a jeho okolí. Jedná se o "Šumavské povídání" od Jaroslava Pulkrábka. 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
Vando, tak pávy ani labutě se nekonaly, ale za to bude všude čisto a úžasně tam vařily a to nejen pivo.Protože se nám to tak líbilo jedeme tam ještě znovu 17.11. abych před cestou do USA nabrala sílu.
Dana Kolářová
Zajímavý tip na wellness pobyt.
Vanda Blaškovič
Jarmilo, a zdali jste měly také z ručníků na postelích vytvořené labutě či pávy?....:)) hezký článek! Ahoj!
Helenka Červenka
Gratuluji, dobrá volba do těchto pošmourných dnů. Je dobře investovat občas do svého těla - ono to potom v dobrém vrátí. Zažila jsem něco podobného v Rožnově p.R. a moc se to mému tělíčku líbilo :-)
Soňa Prachfeldová
Byli jsme v červnu v hotelu Bobík a moc se nám líbilo a nejvíce se mi líbila konopná olejová lázeň, skvělé pro kůži. O výšlapech v okolí ani nemluvě - paráda.
Květoslava HOUDKOVÁ
Hezké povídání o krásném, leč mně nedostupném pobytu - měla bych tak na cestu a ochutnávku piva.
Vladka Steinová
Jarmilo, díky za informace a pěkně napsaný článek.
Zuzana Pivcová
Líbily by se mi i Volary, i konopné lázně. A nejvíc asi ta netradiční piva!