Moje postřehy z módní 
přehlídky v Letňanech

Moje postřehy z módní
přehlídky v Letňanech

25. 10. 2015

Dobrý den. Abych se přiznala, nějak se mi tentokrát na módní přehlídku do Letňan nechtělo. Je to daleko, půjdu se raději trochu protáhnout. A když jsem pak po cvičení relaxovala v bazénu, rozhodla jsem se. A jedu! Viděla jsem totiž v duchu posmutnělá děvčata, jak chodí po molu a dívají se do hlediště, kdo jim tleská a kdo jim fandí. Nemůžu je tam přece nechat samotinké! Jistě, že přeháním, vím, že tam bude dost fandících. Nebudu mít udělané vlasy, ale čert to vem!

A tak jsem tady. Vidím růžovou barvu a sdružení Mamma HELP. Setkávám se s děvčaty, co prošly chemoterapií. Organizovala jsem totiž pro ně v začátku existence tohoto sdružení dva podzimní zájezdy na Hvar.

U Fontány vidím zástupkyni redakce, krásnou Danielu a štěbetající hlouček modelek kolem ní. Vidím známé i nové tváře z portálu. Třetí vystoupení přehlídky začíná, je kolem půl čtvrté. Je zajímavé pozorovat naše modelky. Každá je úplně jiná.

Ája s kamennou tváří profesionálky suverénně chodí po molu sem a tam. Elegantní otočka, je to kočka, ruka v bok. Neusměje se, i když na ní děláme s Elen opičky.

Mája vyšla na podium v tak neuvěřitelně vysokých podpadkách, že se bojíme o její kotníky. Jsou to téměř chůdy. Ale zvládá to bravurně. Ani neztratila balanc a nezakopla.

Marcelka se svojí výškou si ovšem vystačí s balerínkama, ale je jí to houby platné, stejně vyčnívá nade všema. Rozená modelka.

A náš Ježeček, Zrzounek, Alík v jedné osobě přináší na molo nenucenou pohodu a úsměv. Cupitá drobnými krůčky nahoru, dolu po schodech a nakonec vysekne rozkošné pukrle. Kde se to ta holka naučila? Že by na Wimbledonu před královnou? Kdo ví, u Aleny můžeme čekat ledacos. Ohrnuté kalhoty se tentokrát nekonají. No proto!...:)) Naopak, přibyly krásně vázané šátečky.

Je po přehlídce a my se setkáváme u stejného stolu jako před rokem. Pan vrchní, bez jednoho zubu a my o jeden rok starší, nám dovolí konzumovat domácí, sušené fíky. Slíbila jsem je, tak jsou tady. Přivezla jsem na ukázku i jednu sušenou cikádu, dala jsem ji k fíkům, ale zapomněla jsem na ní. Děvčata, jedna z vás tu cikádu musela sníst! Nevadí, je ekologická. Jen mám obavu, aby děvčata na ty fíky nevypily moc vína. Odcházela jsem dříve, tak nevím, jak to dopadlo. Věřím, že dobře.

My všichni dospělí víme, že rodiče si nevybíráme, ale přátele, v našem věku, již ano. A to je přednost i tohoto internetového portálu. Myslím, že nejenom pro mne, bylo včerejší setkání u kulatého stolu zopakováním loňského milého setkání, ale v něčem i milým překvapením. Tož, děvčata, na zdraví další módní přehlídce, tentokrát Na Marjánce!

Hodnocení:
(1 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vladka Steinová
Vando, dej slib všem, co Ti fandíme a máme rády Tvé literární příspěvky, že budeš psát dále! Děkuji.
Vanda Blaškovič
Dobré ráno. Vidím, že téměř všechny žijeme po fíkách i vínu, takže konec dobrý, vše dobré...:). Lidmilo, cikády obsahují hodně proteinu a někde se i jedí. Je to vlastně takové saranče, jak jsi podotkla a to se jí ve světě celkem běžně. Takže máš vlastně další kulinářskou zkušenost. Pokud měl fík chuť oříšku, tak jsi cikádu opravdu zblajzla. Všem přeji dobrou chuť a krásné pondělí.
Elena Valeriánová
Hezké přiblížení super akce.
Dagmar Bartušková
V mámině náruči je malé modelcel nejlépe.
Dagmar Bartušková
V mámině náruči je malé modelcel nejlépe.
Lidmila Nejedlá
Snědla jsem tři fíky. Byly výborné. Bylo mi trapné, vzít si další, ale jeden se jevil takový chudinka, tak jsem si řekla, na toho nebude mít nikdo chuť a snědla jsem ho. Že to byla ta cikáda!!!
Jitka Mošovská
Milé opětovné setkání a pokoukání.
Eva Mužíková
Vando, díky za přiblížení této akce Tvým osobitým způsobem. Zase jiný pohled - umíš.
Vladka Steinová
Vando, je dobře, že jsi do Letňan jela.Takto pěkně napsané postřehy nedokáže každý.A je vidět, že ve společnosti těchto milých a úspěšných žen je Ti velmi dobře. Moc Ti to přeji.
Alena Tollarová
Ježeček svoje bodlinky už uložil k zimnímu spánku a aby sis nemyslela, taky umím vážnou tvář. Jenže, pak to je ... inu Alena křivoústá, takže sorry, s vážnou tváří mě hned tak někdo neuvidí. Jo, a tu cikádu jsem si domů nepřivezla ani já. Hledala jsem marně... prima
Alena Várošová
No Vando být v Praze a nejít na takovou akci,to by jsi ani nebyla Ty.To Ti řeknu to by byla ostuda.Děvčata co jste se sešly,tak jste všechny holky šik.Společná fotka super. Krásně popsaný článek,jak píše paní Marcela,ani spisovatelka by to nenapsala líp,takže se opakuji. Postřehla jsi to vše všechno dokonale a ještě líp popsala modelky.Díky.
Marcela Zvadová
Vando,krásný příspěvek,obdivuju tvou výřečnost.Hotová spisovatelka.Bylo to fajn setkání,poznala jsem se osobně s děvčaty.které znám jen z tohoto webu.Paráda
Jana Šenbergerová
Vando, to je dobře, že ses překonala a na přehlídku vyrazila. Podáváš zas trochu jiný pohled na stejnou událost, takže i my, co jsme se nezúčastnili, získáme ucelenější přehled. Tímto zdravím Olinku, už dlouho ji nebylo vidět ani "slyšet".