Nejlepší nemocnice v Česku:
Homolka, Strakonice, Třinec

Nejlepší nemocnice v Česku:
Homolka, Strakonice, Třinec

3. 12. 2011

Nejlepší péči poskytují v Česku pacientům pražská Nemocnice Na Homolce, Nemocnice Strakonice a Nemocnice Třinec. V posledním průzkumu sdružení HealthCare Institute takto hlasovalo 30 689 oslovených pacientů a 4095 lékařů. Kromě kvality služeb se posuzovala i vybavenost a finanční zdraví zdravotnických zařízení.  

Nemocnice Na Homolce si vysloužila nejlepší pověst nejen díky špičkové medicíně, ale také příjemným prostředím a vlídným zacházením.  „K němu motivuje zaměstnance speciální systém odměn,“ podotkl náměstek nemocnice Michal Toběrný.

„Když si uvědomím, že jsme kdesi takzvaně bokem, a přesto jsme druzí napříč republikou, nesmírně mne to těší a je to obrovský úspěch, o který se zasloužili všichni zaměstnanci. Díky tomu také pacienti hodnotili naši práci a přístup takto kladně,“ uvedl ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala. „V určitých kategoriích se nemůžeme samozřejmě porovnávat s velikými nemocnicemi či velkými ústavy, ale v rámci toho, na co takzvaně máme, jsem velmi spokojený a hrdý na toto umístění,“ dodal strakonický ředitel.

Zvlášť v kategorii Nejoblíbenější nemocnice u pacientů se umístil na prvním místě Masarykův onkologický institut a v kategorii Nejoblíbenější nemocnice zaměstnanců je to Karvinská hornická nemocnice.

 

Nejlepší nemocnice celkem

1. Nemocnice Na Homolce (Praha)

2. Nemocnice Strakonice

3. Nemocnice Třinec

4. Nemocnice Písek

5. Městská nemocnice Ostrava

 

Nejlepší nemocnice podle pacientů

1. Masarykův onkologický institut

2. Swiss Med Clinic

3. Jesenická nemocnice

4. Masarykova městská nemocnice v Jilemnici

5. Nemocnice Na Homolce (Praha)

 

Nejlepší nemocnice podle zdravotníků

1. Karvinská hornická nemocnice

2. Vojenská nemocnice Brno

3. Nemocnice Na Homolce (Praha)

4. Nemocnice Písek

5. Nemos Sokolov

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.