Na Marjánce, tentokrát malé modelky

Na Marjánce, tentokrát malé modelky

14. 11. 2015

Praha, sobota 14.11.2015 ráno 5:30 hod. Otevřela jsem internet a strnula. Polil mne děs. Teroristický útok ve Francii! Tragédie. Kde jsou moji nejbližší? Měli tam odcestovat, naštěstí až dopoledne, zatím spí a nic netuší…

Máme právo se vůbec smát? Máme právo se bavit a psát  články o zábavě, o dětech, o životu, když pár tisíc kilometrů od nás teroristé zabíjí bezbranné, nic netušící, bavící se lidi? I my jsme se takto bavili včera Na Marjánce.

Rozhoduji se. Stáhnu můj satiricky laděný článek o přehlídce. Je i o dětech. Napíši do redakce.   Vždyť se ta tragédie mohla stát i zde v sále, kde jsme se předevčírem radovali. Hrůza! Teroristický útok vždy vzburcuje okamžitou nenávist k teroristům a solidaritu k zabitým, postiženým, přepadeným i přeživším. Uvědomuji si, že se musí pomoc i tam, kde se takto zabíjejí lidé běžně, denně, jako na běžícím pásu, již skoro bez povšimnutí. Zvěrstva proti lidskosti se nesmějí stát ve světě běžnou normou.

Ale co potom msta teroristů? Máme se stáhnout a starat se jen o sebe, nebo projevit odvahu a solidaritu? Kam se ten svět řítí? Co podniknout? Jak se zachovat? Jak pomoci druhým, abychom se samy nezlikvidovali?

A život běží dál. Musí. A tak mi promiňte tento satiricky laděný článek, který bude následovat. Nemá se ustupovat ani v maličkostech. Dnes bych článek již asi nenapsala, nebo napsala v  jiném tónu. Nechám na redakci jeho vydání. Snad nám jeho obsah i styl psaní nebude připomínat dobu, když jsme byli ještě šťastní a bezstarostní.

Čest památce všem nevinně zavražděným lidem, jejich rodinám. Volám do světa: SOS. 

 

A zde je tedy příspěvek o módní přehlídce:

Na Marjánce, Na Marjánce, tam se tancuje...ale my, babičky íčkařky jsme se na jedno odpoledne převtělily do rolí modelek. Jak to dopadlo, posuďte samy.

Abych se přiznala, když mi asistentka paní Hany Vignerové začala po sešněrování do barokního modelu navlékat ještě spodničky, myslela jsem si, že je to již konec oblékání a taktéž i  konec můj. Ale to jsem se mýlila! Nejenom, že mi horní část těla uvěznily stažením do šněrovačky, že jsem se skoro nenadýchla a dýchala jsem pouze krátkým psím dechem jako při porodu, ale k mému zděšení mi na moje boky, které nejsou nikterak rachitické, začaly připevňovat polštář ve tvaru obrovského „rohlíku" a řekly mi, že mám štěstí, že nevzaly polštář klasický..:))

SOS, skoro volám! Nikdo na moje volání ovšem nedbá, neb všechny modelky jsou v zajetí svých modelů. Za to, že organizátoři přehlídky nevzaly s sebou klasický polštář, jsem byla skutečně vděčná, protože by mne s ním určitě „vycpaly". Záviděla jsem kolegyni, které rohlík odpustily. Jen mezi námi, děvčaty, umírala jsem hlady, ale až později jsem pochopila, co to znamená, že dostanu rohlík .Paní Vignerová, jasně, že přeháním, ale nyní již můžu, vše dopadlo dobře a po bitvě je každý generál. Byla jste výborná!

Ovšem nejkrásnější byly děti. Aleno, víš, že byly úžasné i v zákulisí? Někdy jsme byly my, ženské, napomínány více než-li dětičky. Moc jsme štěbetaly. Paní Vignerová byla na nás ras. Nic nám neodpustila. Ale také díky ní měla přehlídka takový úspěch. Krásný zážitek, za který děkuji všem, kteří se na něm podíleli.

Nafotila jsem pár fotek našich malých modelek. Byly kouzelné! Omlouvám se, že jsem nezachytila všechny děti. Ale určitě pochopíte, když jsem je konečně „ty naše" našla, alespoň jsem je rychle vyfotila, že jsou stále v pořádku, naživu a připravené na přehlídku. Tyto dvě holčičky se jmenují Adélka a Michaelka. No, nejsou kouzelné?..:)

Jinak přidávám i některé další fotografie k přiblížení atmosféry přehlídky. Snad se vám budou líbit.

P.S. Doba Ludvíka XIV. musela být nádherná, ale není nad to, vklouznout do šatiček bez cizí pomoci. Ale, nyní se zamýšlím na tím svlékáním... Nebyly na tom ty dámy lépe nežli my? No, třeba je to námět na diskusi.:) Na druhou stranu je fakt, že takto nákladné šaty měly jen vyvolené dámy. Určitě ne každá. Ale ono na tom vlastně nezáleží.

Hodnocení:
(2 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Malé modelky jsou půvabné, prostě děti jsou nejhezčí ve své přirozenosti. A těm modelkám ostatním to také moc slušelo, ale ten rohlík bych také nemusela :-)
Alena Várošová
Přiznám svou chybu,omlouvám se Aleno.Ještě v tom neumím tak hledat a tak jsem se dívala na jedno to samé video,co jsem si tam uložila.Že videa jsou to jinámi písmeny,či čísly to jsem si všimla hned.
Alena Tollarová
Dovolím si reagovat. Nebylo řečeno, že videa jsou ze zákulisí. Tam jsem nebyla, a tudíž nemohla nic natočit ani vyfotit. Obě videa jsou ze závěru historické části přehlídky a to, že nejsou stejná, napovídá už odkaz.
Alena Várošová
Co tam přidala Vanda a Vy Aleno,to bych neřekla,že videa jsou ze zákulisí,jsou stejná.Nebo,že bych se sletla?Taky moc neumím videa otvírat..Video v chatu je totožné s Vandiným a co jste přidala poslední,tak je taky ze sálu,kde probíhala přehlídka.No nevím.
Alena Tollarová
Tak kdo chcete, tak si pusťte ještě kousíček: https://youtu.be/JccmB20OHyM
Alena Tollarová
Vando, zrovna jsem si sem najela, že přidám svůj komentář a odkaz na video (zjistila jsem, že to umím a jde to) a vidím, že už je tady. :) Byl to okamžitý nápad, pustit záznam. Zprostředkovala jsi nám pohled do zákulisí a máš zase docela jiné fotky, což je dobře. Děti byly bezprostřední a bylo to zkrátka fajn. Je vidět, že jste si přehlídku vychutnaly. Všechny!
Alena Várošová
To je jenom dobře,že jsi Vando video přidala.Z těch pár fotografií nebylo vidět barokní styl všech zralých modelek,umocněno vhodnou hudbou.Co dodat přehlídka na videu jako taková se mi líbila,slušelo to všem a všechny si ji užily, hlavně ty dvě nové .Paráda.
Vanda Blaškovič
https://www.youtube.com/watch?v=UkH1FI6xJJo Video z Marjánky je krásné, Aleno! Dovolila jsem si ho přidat i sem. Nejenom malé modelky budou mít určitě radost. Děkuji.
Eva Mužíková
Hezky jsi Vando připomněla atmosféru módní přehlídky a je dobře, že jsi fotografiemi i slovem přiblížila účast malých princezen...
Jarmila Komberec Jakubcová
Milá Vando, velmi dobře napsané články, psát opravdu umíš. Atmosféra na Marjánce musela být úžasná, asi by se to moc líbilo i mé 5ti leté vnučce, protože je velká parádnice. Tvoje reakce na situaci v Paříži plně vystihuje situaci.Mám Paříž moc ráda, často tam létám, protože miluji procházky okolo Seiny a hlavně navštěvuji galerie.
Lidmila Nejedlá
Škoda, že jsem tam nebyla s vnukem, jak jsem původně zamýšlela. Tomu by se holčičky určitě líbily a tety modelky také.
Alena Várošová
Vando,nap sat dva různé články,každý s jinou tématickou a sloučit je,to se ti tedy povedlo,jako vždycky.. K prvnímu článku,je to asi uměle vyvolaná provokace se spousty zraněných a mrtvých v Paříži.Opravdu lituji ty co tam zahynuly. A přehlídka na Marjánce.?V krásném prostředí,holčičkám to moc slušelo.,z dětí sálá obrovská radost a v tom jsem s Tebou za jedno, jsou kouzelné.
Marcela Zvadová
Vando napsala jsi to moc hezky,S dětmi byla pehlídka moc krásná.Taky si přeji ať se mohou jenom smát a hrát si společně s námi.
Vladka Steinová
Milán Vando,svým literárním uměním a hezkými fotkami jsi opět přiblížila krásnou atmosféru na přehlídce, kterou tentokrát obohatily i děti.Děti, svým úsměvem a svou nevinností. Netuší ještě zlo a nebezpečí, které tu je. Kéž by život těch usměvavých dětí nebyl nikdy v budoucnu pokažen a zničen.
Helenka Červenka
Vando, nejen že jsi krásně přiblížila i zázemí a pocity modelek, ale vzala jsi mi myšlenku...to samé mne napadlo při čtení zpráv z Francie - že to mohlo být u nás, a že to nebezpečí pro naši republiku roste