Revoluce na i60 právě začíná:
seznamka, tipy a další novinky!

Revoluce na i60 právě začíná:
seznamka, tipy a další novinky!

16. 11. 2015

Symbolicky, v den výročí 17. listopadu 1989, kdy se naše země vydala na cestu svobody, startujeme novou éru magazínu i60, portálu pro všechny ženy a muže, kteří si chtějí naplno užívat zralé období svého života.

Magazín i60 je určen aktivním seniorům - jsou to právě oni sami, kdo obsah magazínu utváří. Kdokoli se na portále registruje, může psát příspěvky o dění v tuzemsku či zahraničí, reportáže, rozhovory, tipy na dovolenou, výlety či kulturní události, ale i básně, povídky či recepty. V tom je právě magazín i60 unikátní - čtenáři si jej píší sami!

Seznamte se na portále i60

Náš magazín nyní přichází s jednou zásadní novinkou, a tou je Seznamka. Jste-li v seniorském věku a hledáte partnera, se kterým byste chtěli společně sdílet radosti podzimu života, zaregistrujte se a vyplňte formulář potřebný pro vložení bezplatné inzerce. V tuto chvíli je pochopitelně Seznamka prázdná, věříme ale, že řada z vás porjeví o službu Seznamky zájem. A rozhodně nemusí jít jen o "vážná" seznámení, ale třeba o vyhledání přítele či přítelkyně, se kterým byste si mohli vyrazit do kavárny, divadla či na hory.

Tipy: pozvěte na událost ve vašem okolí

Druhou novinkou jsou Tipy. Děje se ve vašem okolí něco zajímavého - koncert vaší oblíbené kapely, divadelní představení, farmářské trhy, výstava fotografií? Napište tento tip do formuláře zde. V tipech je možné oznamovat i setkání seniorských klubů, akce kaváren, restaurací či jiných služeb ve vašem okolí. Tipy budou řazeny chronologicky podle data vložení a bude si je možné vyhledávat pomocí mapy - tak, aby bylo vyhledávání akcí ve vaší lokalitě co nejjednodušší. Takže neváhejte a pozvěte naše čtenáře na událost u vás!

Přehledná homepage

Nová verze magazínu i60 je na rozdíl od té původní mnohem přehlednější. Hned na hlavní stránce, homepage, má čtenář přehled všeho nového, co se v poslední době událo: nejnovější články se řadí v levém sloupci pod sebou dle data vydání, v pravém sloupci je pak přehled nejnovějších komentářů, diskusí, nových soutěží i nově přihlášených modelek. V tabulce je pak možné sledovat, které články byly za poslední měsíc nejčtenější, jaké měly nejvíce komentářů a které nejvíce hvězdiček, jež označují kvalitu článku, tedy jak se komu text líbil.

Po přihlášení pak každý registrovaný čtenář uvidí nejnovější komentáře ke svým článkům, ale i nové vzkazy od přátel či nové žádosti o přátelství.

Senior Fashion

Nadále pokračujeme ve sledovaném projektu i60 Senior Fashion, který má všem ukázat, že ženy mohou být půvabné i po padesátce. Na titulní stránce se vždy objeví dvě poslední zaregistrované dámy, velké tablo s modelkami najdete po rozkliknutí Senior Fashion na horní liště. Své favoritky zde opět můžete orientačně podpořit hlasováním. Původní počítadlo hlasů ve staré verzi jsme vynulovali a začínáme od znovu, abychom stojaté vody trochu rozčeřili.

Věk 50+ je jediná podmínka pro přihlášení do našeho projektu i60 Senior Fashion. Každý rok pořádáme několik módních přehlídek, kde budou mít zaregistrováné dámy šanci se předvést na mole. Je zřejmé, že se nemůže dostat na všechny, vybíráme nikoli podle počtu hlasů, ale především podle místa přehlídky a jejich bydliště. Kromě přehlídek však připravujeme pro naše modelky další program.

Foto dne

Změnou prochází i oblíbená sekce Foto dne. To je nyní umístěno v horní části homepage. Vaše krásné fotografie tak nyní budou doslova tváří celého magazínu. Fotografie na toto prestižní místo budeme nyní každý den vybírat ze všech snímků, které čtenáři na portál vloží. Pro vložení do sekce Foto dne tedy nebude jako dosud připraven zvláštní formulář. Ale pozor! Jak vidíte, snímky mají nyní moderní úzký formát. Vaše fotografie budeme do takového formátu ořezávat, a proto musíte počítat s tím, že šanci na vydání fotografii v sekci Foto dne mají jen snímky na šířku. Nově také budou mezi fotkami dne nejzajímavější články či nejdůležitější témata.

Registrace a přihlášení

Čtenář, který se rozhodne přispívat do magazínu i60, anebo se účastnit jeho soutěží, se musí nejprve zaregistrovat. Vstup do registračního formuláře je na úvodní straně portálu, anebo zde. Kromě povinných údajů pro registraci jako je jméno, příjmení, e-mail a heslo, doporučujeme vyplnit také údaje o adrese a telefon. Je to z toho důvodu, že čtenáři s takto vyplněnými údaji mohou rychleji očekávat zaslání cen ze soutěží. Registrace je v této nové verzi rozšířená, dalšími nepovinými údaji jsou také informace o povolání, koníčcích, ale i datu narození - tyto rozšířené údaje slouží k vyhledávání přátel, ale i případných partnerů v Seznamce.

Čtenáři, kteří jsou již registrovaní ve staré verzi portálu i60 se nyní budou přihlašovat tak, že jako přihlašovací jméno vyplní svou e-mailovou adresu, heslo zůstává původní. Pokud někdo heslo zapomněl, požádá si o nové heslo (u přihlašovacího formuláře kliknete na Zapomenuté heslo).

Profily čtenářů - vkládání článků a fotografií

Změna nastala také ve čtenářských profilech, které jsou nyní přehlednější - najdete na nich rychle nové čtenářské vzkazy, nové žádosti o přátelství, nejnovější komentáře k vašim článkům.

Ke změnám došlo také při vkládání článků a fotografií. Pokud chcete napsat na portál článek, přejdete na svůj profil, tam najedete na sekci Články a zvolíte zelené tlačítko Založit nový článek. Do příslušných polí vepíšete název (titulek) článku, text a kliknete na tlačítko Uložit. Ke článku následně můžete připojit jednu či více fotografií. Ty lze nyní nově nahrávat hromadně, tedy více fotografií najednou. Stačí si fotky připravit v počítači, pak kliknout na tlačítko Hromadné nahrávání fotografií, poté kliknete na oranžové tlačítko Najít fotografie, čímž se dostanete do svého počítače. Tam si fotografie označíte myší, dáte možnost Otevřít a fotografie se vám automaticky začnou nahrávat na váš profil. Po jejich nahrání pak kliknete na červené tlačítko Uploadujte soubory a fotky se zařadí do seznamu fotek na vašem profilu. I nadále pracujeme na vylepšení, už za pár dní se můžete těšit na další.

Názory, chat, Líbí/Nelíbí, hodnocení článků

Jsme svobodným a necenzurovaným médiem. Každý čtenář může slušnou formou vyjádřit svůj názor ať už prostřednictvím vlastního článku, anebo okomentováním článku jiného čtenáře, případně vyjádřit svůj názor v diskusích na chatu či v rubrice Líbí/Nelíbí. Nově pak v magazínu přibyla možnost ohodnotit článek kliknutím na hvězdičky u článku. V pravém sloupci pak bude každý měsíc přehled článků s největším počtem komentářů, ale i těchto hvězdiček, tedy článků nejlépe hodnocených. 

Vážení přátelé, je nám jasné, že je těch informací na první pohled až příliš. Spoléháme na to, že ovládání nové verze je do značné míry intuitivní, takže na mnoho dalších detailů jistě přijdete sami. Vaše případné dotazy se budeme snažit zodpovědět na chatu (na liště pod Názory) v sekci redakce. Vzhledem k tomu, že i my budeme v prvních hodinách zřejmě řešit řadu problémů, buďte prosím trpěliví.

Pevně věříme, že to společně zvládneme a nový magazín i60 se vám bude líbit.

Tahle země není jenom pro mladý!

čtenáři i60.cz
Hodnocení:
(3.9 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA