Procházka podzimním Petřínem s fotoaparátem

Procházka podzimním Petřínem s fotoaparátem

25. 11. 2015

Krásný den, přátelé! Když se řekne Petřín, co si představíte? Nejvyhledávanější místo všech zamilovaných, zahrady, romantické procházky či rozhlednu? Ať je to cokoli, je tu překrásně. Petřínské zahrady jsou souborem rozsáhlých zahrad a patří k nejatraktivnějším místům v Praze. 

Prosím, projděte se se mnou podzimním Petřínem. Chci procházku stihnout ještě dřív, než napadne první sníh. Podařilo se. Byl nádherný sluneční den. Na vlastní procházku si rezervujte takové čtyři hodinky času, na přečtení pět minut.

Chci vás upozornit, že v současné době až do března je v rekonstrukci lanová dráha vedoucí z Újezdu. A tak, abychom nemuseli chodit do vrchu, zajedeme si raději tramvají č. 22 na Pohořelec, na stanici Dlabačov, kde pod Strahovským klášterem vstoupíme do stejnojmenné zahrady a za 20 min jsme procházkou až na vrcholu kopce u Petřínské rozhledny. Projdeme Strahovskou zahradou s jedinečným výhledem na nedaleký Pražský hrad. Schody ve Vlašské ulici budeme stoupat k rozhledně.

Prozradím, že poslední okrový baráček na těchto schodech, je dům kamaráda. Již jsem se o něm zmiňovala. Dům je památkově chráněný. Dříve šindelová střecha je nahrazena břidlicovou. Poloha je snad nejkrásnější v Praze. Ze zahrady i domu je opravdu neuvěřitelný pohled na Prahu a na Hradčany. A víte, co je docela legrace? I z místnosti, kam chodí i císař pán sám, se můžeme kochat pohledem, za kterým se do Prahy sjíždí skoro celý svět... Trochu směšné, veselé, nezvyklé, ale pravdivé a opravdu nezapomenutelné!

Naše trasa bude: Strahovská zahrada – schody ve Vlašské ulici – Petřínská rozhledna – Křížová cesta – Růžový sad – Květnice - Štefánikova hvězdárna - Nebozízek – Myslbekova socha K. H. Máchy – památník obětem komunismu Olbrama Zoubka a jsme na Újezdě.

Mírné stoupání je pouze k Petřínské rozhledně, pak se již jde po rovině, ale hlavně z kopce. Největší stoupání je ovšem na rozhlednu po 299 schodech, pokud nepoužijete výtah za 50 Kč. Vstup 65 Kč. Ale nechť za mne mluví fotografie. Byl to požitek. Jak procházka, tak fotografování. Přeji příjemné pokoukání a určitě se na Petřín vydejte, stojí to za to!

Ještě chci upozornit, abyste nepřehlédli Květnici, malou trvalkovou botanickou zahradu na 1600 metrech čtverečních. Zahradníci zde pěstují na 3000 druhů trvalek. Zahrada je inspirací pro toho, kdo si na své zahradě chce vytvořit květinový ráj jako v pohádce. Tak přátelé, šup na Petřín!

 

Dále doporučuji: 

http://www.praguecityline.cz/petrin

 

 

 
 
Hodnocení:
(3.4 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Těmito místy jsem brouzdala vícekrát, ale nikdy se mi ty krásné výhledy neokoukají. Vando, Tvého kamaráda potkalo štěstí, že má veškerou nádheru kolem sebe k mání denodenně. Pro mne jsi přidala nový objev - o té Květnici jsem slyšela, ale ještě nikdy nenavštívila. Dík za hezké vyprávění i velmi zdařilé, pestré fotozáběry.
Libor Farský
Již jsem také párkrát uplatnil své zážitky z těchto míst, neboť kouzelný Petřín je spojen s mým studentským mládím. Abych se neopakoval, tak již jen mé pětihvězdí.
Vladka Steinová
Překrásné fotky, roztančené barvy! A skvělý popis.Díky, Vando!
Lubomír Müller
Města mají svou duši, Praha má duší několik. Jedna z nejkouzelnějších duší je duše výhledová. Těch výhledů, které třeba Petřín nabízí! Vando, krásné nabídnutí podívat se do téhle pražské duše! Fotografie, které tu duši dokázaly zachytit, a k tomu ještě kus podzimní melancholické romantiky. Nádhera! ♥
Alena Tollarová
Vando, nejvíc se mi líbí Praha z Petřínské rozhledny. Na Petříně jsem byla na školním výletě v 5. třídě. Měla jsem červenou manšestrovou sukni. To si pamatuji. Byli jsme v planetáriu i v zrcadlovém bludišti. Nahoře na rozhledně nikoliv. Chtělo by to napravit.
Hana Rypáčková
Krásně barevná procházka. Na jaře se domluvíme, až zas pojede zubačka.. Kdyby někdo chtěl šetřit tělo. Já jo.
Eva Mužíková
Vando, opravdu nádherné fotky, hlavně nápadité záběry / ve dvou se to lépe táhne, kontrast staré x nové, lavičky/. No a průvodcem by jsi mohla být okamžitě. Jednou se tam také ráda podívám...
Alena Várošová
Vando,díky že jsem se mohla poprve v životě projít s Tebou a dalšími účastníky výletu na Petřín.Ale vždy v životě je jednou poprve.Moc krásně popsaný článek a úchvatné podzimní fotky,jsi šikulka.Máš ode mne 5*
Soňa Prachfeldová
Díky paní průvodkyně za bezva výklad a ještě krásnější fotky :-)
Jitka Chodorová
Krásná procházka Petřínem, krásné fotky a taky vyprávění naší Vandy. Prostě kdo umí, ten umí. Potěšila jsi mě, byla jsem tam několikrát, ale to už je hodně let. Díky Vando.
Vanda Blaškovič
Dobrý den, u vydaného článku se nezobrazily odkazy: http://www.praguecityline.cz/petrin http://www.magazinzahrada.cz/zahradni-inspirace/tajemna-zahrada-kvetnice-inspirace-pro-milovniky-trvalek.html