Vánoční procházka kaktusovou zahradou 
na Kanárských ostrovech - Lanzarote

Vánoční procházka kaktusovou zahradou
na Kanárských ostrovech - Lanzarote

24. 12. 2015

Vážení a milí, Vánoce jsou tu! Jestlipak vám doma vykvetl vánoční kaktus? Nebo máte nějaký ten pichlavý, nekvetoucí kousek stále ve vlastní péči? Či jste dokonce sběratel kaktusů? Pokud tedy máte rádi kaktusy, zvu vás tímto do kaktusové zahrady na ostrov Lanzarote v Atlantském oceánu. Věřím, že vás tento, i když trochu  pichlavý pozdrav potěší. 

Ostrov Lanzarote je celkem z ruky. Let trvá pět hodin. Ovšem my zde máme výhodu. Virtuálně můžeme cestovat v klidu domova a nevytáhnme při tom ani paty. Ba není třeba utratit ni kačku, což se před svátky jistě také šikne. Tak, prosím, vstupte.

Tato překrásná a působivá kaktusová zahrada byla posledním dílem architekta Césara Manrique. Botanická zahrada obsahuje 10 000 typů kaktusů, okolo 1 400 druhů. O tuto  sbírku rostlin z Ameriky, Madagaskaru, Evropy a Kanárských ostrovů se zasloužil botanik Estanislavo González Ferrer. Je zde  zrestaurovaný větrný mlýn, který  slouží jako restaurace. I kliky dveří jsou zde ve tvaru kaktusů, ovšem bez bodlinek. Původně zde byl lom. Později byl rekultivován za pomoci lávového prachu, který dokáže zadržovat potřebnou vlhkost. Tím byly vytvořeny perfektní podmínky pro růst kaktusů.

Při procházce po ochozech zahrady musíte dávat pozor, abyste nespadli. Jediná možnost dopadu je totiž do pichlavé náruče kaktusů. A takové přistání, zejména před Vánocemi by určitě nebylo nic příjemného. Takže, přátelé, vzhůru či dolů mezi kaktusy! Podle toho, jakou trasu prohlídky si vyberete. Přeji krásný zážitek.

Na videu si vám dovoluji poslat vánoční pozdrav. Již jsem také v pohodě domova. Vítr zde nefičí. Uvidíte, jakou magickou energii má příroda a moře na Kanárských ostrovech. Přeji vám všem, milí íčkaři, krásné Vánoce!

 

 

Hodnocení:
(3 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Vando, tímto videem a procházkou po Lanzarote mezi kaktusy jsi nám dala hezký vánoční dárek. Děkuji Ti a přeji hodně krásných cest i v novém roce. PF 2016, Jarka
Alena Várošová
Taky mi vykvetl vánoční katus,ale to je chudáček,proto těm na Tvých fotkácht,DÍKY ŽE JSI NÁM Kanárské ostrovy Lanzarote přiblížila.Znám jen TENERUFE a už jsem to někde psala,že tento ostrov mne nějak neuchvátil,asi díky jeho sopečnému původu.Ta síla oceánu je ukrutná a díky za to,že jsem tě mohla syšet jak jsi přála krásné Vánoce.
Alena Tollarová
Tak to by si asi můj bratránek kaktusář sedl na pr..., sorry, jinak se to říct nedá!
Eva Mužíková
Vando, při pohledu na to vlnobití mne až mrazí... to musí být nádherný zážitek...
Helena Votíková
Kanárské ostrovy jsou krásné a jak jste psala každý je jiný. Navštívila jsem jen tři, a nejvíc se mi líbilo Tenerife, snad i proto, že jsem celý ostrov procestovala sama. Veliký zážitek pro mě bylo, že všude je Atlantik... . Druhou takovou perlou je Madeira. Přeji vám hodně krásných zážitků.
Hana Rypáčková
Na to , se mi spadl na zem z poličky a kus se ho utrhlo, kvete statečně.Hezké svátky....