Pomozte o svátcích opuštěným psům a kočkám
ILUSTRAČNÍ FOTO: pixabay.com

Pomozte o svátcích opuštěným psům a kočkám

22. 12. 2015

Lidé mohou o vánočních svátcích pomoci opuštěným psům a kočkám v útulcích v pražské Troji a v Dolních Měcholupech. Do zařízení, která se ročně postarají o 5000 zvířat, je možné nosit krmení, ale i nepotřebné deky, misky nebo vodítka a náhubky. Pomoci lze i finančním darem.

Návštěvníci jsou v útulcích vítáni a každý rok jsou velmi štědrými dárci. Vloni darovali 5000 tun krmení, opuštěným zvířatům se tak postarali o potravu na téměř čtyři měsíce. "Doporučujeme předem nákup krmení konzultovat se zaměstnanci útulku, kteří poradí, co je nejvhodnějšího pořídit s ohledem na aktuální potřebu," uvedl ředitel Eduard Šuster. "Velkým přínosem jsou samozřejmě piškoty, které zde platí jako nejlepší odměna," doplnil. Lidé mohou nosit potravu nejen pro psy a kočky. Útulky totiž ročně přijmou zhruba 90 druhů zvířat včetně exotických.

Pražskými útulky ročně projde tolik zvířat, o kolik se stará celá trojská zoologická zahrada. Jde o zhruba 3000 psů, které se ve většině případů daří vrátit zpět majitelům, 1700 koček a několik desítek dalších zvířat. O Vánocích uspořádají útulky pravidelné dny otevřených dveří, na které denně přijde až 3000 lidí.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(4.2 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
My už jsme nakoupily a sestra to odnesla jako obvykle do útulku při psychiatrické léčebně v Bohnicích. Na zvířátka nezapomínáme.
Soňa Prachfeldová
Také přispěji našemu útulku, to děvče je super, táhne to sama.
Eva Mužíková
Do nedalekého útulku jsem několikrát předala deky a jiné podložky pro psy. V loňském roce jsem přesvědčila svého známého, aby částku cca 6 .000,-Kč, věnoval tomuto útulku, místo Dětskému domovu. Věděla jsem proč...Nakoupili jsme za tuto částku kvalitní krmivo a osobně předali...
Hana Rypáčková
Máme tu útulek pro psy a hodně dětí tam chodí pro pejsky a vodí je na procházky. Dokonce i důchodci /je to ale na kraji města/ si hodného pejska půjčí domů.Bojí se natrvalo, aby nezůstal sám. My nosíme piškoty.