Vánoční návštěva Zrcadlové síně Klementina

Vánoční návštěva Zrcadlové síně Klementina

25. 12. 2015

Krásné vánoční svátky, přátelé! Nevíte, kam zajít v Praze, nejenom v tento sváteční čas? Navštivte Zcadlovou síň Klementina. V této  překrásné, mystické síni se pořádají téměř každý den zejména koncerty.                                                                             

Naposledy jsem zde byla na výstavě originálu Vyšehradského kodexu, viz článek: Viděli jsme Vyšehradský kodex.

Využila jsem informaci Vladky Novákové, která na i60 napsala o chystané zajímavé akci, melodramu Emila Viklického Tajemství člověka. Koncert proběhl  právě v Zrcadlové síni Klementina minulý týden. Touto akcí se uzavíral rok 2015 jakožto "rok Václava Havla a Izraele". Naše diplomatické styky s Izraelem byly (jako ve všech soc. státech kromě Rumunska) přerušeny v roce 1967 a navázal je až Václav Havel po r. 1989 svou první cestou do Izraele.

Herci Táňa Medvecká a Jaromír Meduna přednesli útržky z projevů a dopisů Václava Havla  za doprovodu našeho jazzového kvintetu s izraelským saxofonistou. Byl to nádherný jazzový zážitek.  

Před koncertem probíhala v Zrcadlové síni velice přísná bezpečnostní opatření. I já jsme musela jmenovitě několik dní předem nahlásit naší účast. Uvítací řeč měl izraelský velvyslanec v Praze Garry Koren. Dále byli přítomni někteří členové diplomatického sboru a parlamentu. Ze známých osobností jsem zahlédla například PhDr.Jiřinu Šiklovou.

Na závěr koncertu byli všichni hosté pozváni na vynikající izraelské víno. Procházka noční Prahou umocnila náš zážitek. Přiznám se, že jsem musela překonat nepatrnou obavu z možnosti teroristického útoku. Svět již není jako byl. Izraelský lid v sevření nepřátel je odvážný a hrdinský.  Naučte se žít za plotem,“ vzkazuje izraelský velvyslanec v Česku Garry Koren. Jak prý totiž ukazuje izraelská zkušenost, plot může svobodu i chránit. Jsem ráda, že naše republika stojí na straně této země. Naštěstí se zdá, že plot nebudeme potřebovat. A to by bylo dobře pro všechny. Mír a pokoj lidem dobré vůle.

 

Hodnocení:
(3.2 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Vando, to se ti povedlo. Jak ta účast na zajímavé akci v krásném prostředí, tak moc hezké fotky.
Hana Rypáčková
Muselo to být hezké zlaté pokoukání...
Jarmila Komberec Jakubcová
Milá Vando, napsala jsi moc hezký článek za který ti moc děkuji.Přečetla jsem si ho teprve dnes a ohvězdičkuji ti ho 5.Tak doufám že ti nikdo hvězdičky nekrade, jak jsem se dozvěděla, že prý to tady tak funguje.
Eva Mužíková
Vando, jako Libor i já již po několikáté žasnu, jsi člověk všestranných zájmů. Tady u nás je také opravdu kam jít, ale já jsem asi pecivál, nebo se spíš soustředím na kouzlo přírody. Přestože nejsi sama, kdo nás seznamuje s krásami Prahy, děkuji Ti za : " rozšířování mých obzorů"...
ivana kosťunová
To je výhoda vás, Pražáků. Vždy je kam zajít.
Libor Farský
Vando, znovu žasnu, co všechno stihneš.
Vladka Steinová
Ahoj, Vando, jsem moc ráda, že jsi se zúčastnila a poskytla na I60 podrobné informace a popsala zážitky z této jedinečné kulturní akce, na kterou jsem se, žel, nemohla dostavit. Moc Ti děkuji, též za krásné fotografie Zrcadlové síně a noční Prahy.Vladka.