Diskotéka pro pamětníky č. 12 - Sarah Brightman
FOTO: Sarah Brightman, Live Earth China, autor - Jiazi pro Wikimedia Commons

Diskotéka pro pamětníky č. 12 - Sarah Brightman

4. 1. 2016

V polovině devadesátých let minulého století se z rádií začala ozývat písnička, která se mi moc líbila. Možná i vám? Byl to duet, kombinace tenoru a sopránu - Time To Say Goodbye. Vůbec jsem tenkrát netušila, kdo ji zpívá. O několik let později syn nevěděl, co mi koupit k vánocům a vybral úplně náhodou CD La Luna zpěvačky Sarah Brightman. Nevědomky tak odstartoval jednu z mých lásek. Úplně jsem se do písniček, všech na téma měsíc, některých nových, ale také autorů klasiků (Dvořáka, Beethovena, Rachmaninova...) i do hlasu této divy zbláznila. Teprve tenkrát jsem pochopila, že duet Time To Say Goodbye zpívá právě anglická zpěvačka Sarah Brightman se slepým operním pěvcem Andreou Bocellim.

O dalších pár let později, v září 2004, přijela Sarah Brightman svůj koncertní program k právě vydanému albu Harem představit i do naší Prahy. Slavila jsem tenkrát zrovna padesátiny a vstupenku jsem k mému velkému překvapení dostala jako dárek. Ještě dnes, po tolika letech, když si pustím DVD se záznamem tohoto představení, cítím to zvláštní chvění a nepopsatelnou atmosféru, nebojím se říci i s erotickým nábojem, jaká v hale tenkrát byla.

Ale toto je diskotéka a máme si pouštět písničky, tak už jen pár slov pro ty, kteří Sarah náhodou neznají. Je dobrý ročník, 1960, takže by klidně už mohla i k nám na i60, kdyby jí o něm někdo řekl. Ale vážně, zpívala v muzikálu Cats, kde zaujala skladatele Andrew Lloyd Webbera, kterého si také později vzala. Po rozvodu s ním pak přesídlila do USA. Možná víte nebo už tušíte, že právě ona je tím "andělem hudby" z Webberova slavného muzikálu Fantom opery, který se mimochodem nyní hraje v Praze. Sarah s rozsahem více než 3 oktávy se připravuje na let do vesmíru. Nebudu vyjmenovávat její bohatou diskografii, jen zmíním, že poslední album se jmenuje Dreamchaser a ústřední melodie Angel (Anděl).

A teď už si budeme jen snít při poslechu krásné a povznášející hudby:

La Luna (Dvořák)  

 

 

Figlio Perduto (Beethoven) 

Zděs chorošo (Rachmaninov) 

La Califfa (Morricone) 

La Wally Classics (Catalani) 

Lascia ch'io pianga (Händel)

Nessun Dorma (Puccini) 

Ave María (všichni znáte asi tisíc dalších nahrávek)

Pie Jesu (Webber) 

Fantom opery (s Antoniem Banderasem) a ještě z téhož Music of the Night a All Ask of You

A question of honour

Angel (z alba Dreamchaser)

 

 

The War Is Over (s Kazeem El Saherem)

The Journey Home, Arabská noc a What a Wonderful World (nahrávky jsou z Los Angeles, ale v Praze to bylo stejné).

 

 

Udělejme si také takový báječný svět. Několik těch lístečků, co se na nás shůry snášely, mám schovaných. A jestli se vám zpěv Sarah Brightman bude líbit stejně jako mně, určitě si další písničky najdete sami.

Hodnocení:
(4.5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.