Dieta bez tuků je nesmysl, ukazují nové výzkumy
ILUSTRAČNÍ FOTO: pixabay.com

Dieta bez tuků je nesmysl, ukazují nové výzkumy

6. 1. 2016

Lidé, kteří chtějí zhubnout, by se měli přestat vyhýbat vysoce kalorickým tukům, protože jim mohou pomoci shodit více kilogramů. Tvrdí to doktor David Ludwig, odborník na výživu z Harvadovy univerzity. Mnoho diet je podle něj odsouzeno k neúspěchu, protože jsou příliš přísné a neobsahují dostatek tuků.

Snaha vyřadit z jídelníčku tuky a nahradit je uhlovodany způsobuje podle Ludwiga hlad a přepne tělo do "módu hladovění". Ve své nové knize Always Hungry? (Pořád hladoví?), vysvětluje, že když se to stane, tělo se bouří a znovu začne kila nabírat, což vede k známému jo-jo efektu.

Diety zaměřené na nízký obsah tuku, které byly v oblibě v 70. letech, podle Ludwiga nejen rozdmýchaly epidemii obezity, ale také přispěly ke kardiovaskulárním chorobám.

"Představa, že všechny kalorie jsou si rovny a vysoce kalorické tuky je lepší nahradit jinými kaloriemi, je opravdu scestná," míní Ludwig. Touto problematikou se zabývá už 20 let a chce ukázat, že není správný názor, podle něhož je nízkotučná strava pro člověka lepší.

Ve své knize cituje například studii z roku 2012, podle níž titíž lidé spálili denně o 325 kalorií méně, když jedli nízkotučnou stravu, než když konzumovali stravu se středním až vysokým obsahem tuku, jako je například středomořská strava. Obsah přijaté energie přitom byl stejný.

To je důsledkem toho, že tělo začne v "módu hladovění" šetřit energetické zásoby, což je pozůstatek dávného boje o potravu z dob, kdy jí byl nedostatek. Tajemství zapuzení hladu na co nejdelší dobu podle Ludwiga spočívá v konzumaci lahodných a vydatných jídel.

Společně s manželkou-šéfkuchařkou vytvořili celou řadu receptů na vhodná jídla, jako jsou například křehké jehněčí nožičky, pastevecký koláč s květákovou náplní či steakový salát s dresinkem z modrého sýra. Dezerty pak doporučuje přelít domácí omáčkou z tmavé čokolády nebo smetany, ovšem bez přidaného cukru. Příjem cukrů a rafinovaných uhlovodanů doporučuje snížit.

S Ludwigovou teorií souhlasí například londýnský kardiolog a poradce Národního fóra pro obezitu doktor Aseem Malhotra. "Nízkotučná strava se stala jednou z největších katastrof moderní medicíny a podle mě podpořila epidemii obezity. Je čas, abychom přestali počítat kalorie a začali jíst skutečné jídlo," dodal Malhort.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Naprosto souhlasím
Alena Várošová
A Ivanko dodávám a dožili se vysokého věku.Všude samé studie ,na každém programu v TV se vaří a není nad starou už dnes zažloutlou kuchařku od mé babičky.Jím skoro všechno, nejsem vybíravá,jen nemusím moc maso,skopové,králičí,jehněcí,vegetarián nejsem.Mléko a sýr od koz a syrová rajčata,držkovou polévku a prdelačku.
Alena Tollarová
Vždyť to říkám pořád, ať jsou s těmi výzkumy do háje. Jím všechno, na co mám chuť, ale s mírou.
ivana kosťunová
ukazuje se zase, že naše babičky měli opět pravdu. Jedli vše, ale s mírou.
Květoslava HOUDKOVÁ
Lidskému tělu se má dodat vše potřebné - uznávám pestrou stravu, bez přežírání - a pitomé průzkumy mohou přestat!
Libor Farský
Člověk neví, komu má věřit. Tolik různých teorií během pár let!
Tomáš Horáček
Tohle se krásně čte :-)
Soňa Prachfeldová
Pravda odvěká - jez do polosyta, pij do polopita, dožiješ se dlouhá léta.
Jana Šenbergerová
I bez vědeckých výzkumů jsem neuznávala potraviny s uměle nízkým obsahem tuků. Říkám jim vykradené. Všechny výživné látky jsou v přírodním stavu správně vyvážené a jakékoliv vylepšování je může jenom pokazit.