Můj seniorský život: Pohřeb prosím ještě ne!
Ilustrační foto: pixabay.com

Můj seniorský život: Pohřeb prosím ještě ne!

24. 1. 2016

Mám ve svém životě ještě nějaké plány a ten nejbližší je, podívat se na maturitní ples svého vnoučka, kam jsem byla pozvána. Pak mě také z klidu vyburcoval článek paní Heleny Hejdukové, jak krásně se stará o bábrlinky. Řekla jsem si, že dokud ještě můžu, že bych se chtěla starat také.

Byla jsem se u nás v léčebně zeptat a příští týden už se starat začnu. Další plány už jsou docela všední, jako máme v tomhle věku asi všichni. Ještě tady chvíli být a radovat se z toho, co nám život přinese hezkého (doufám, že hezkého). Do těchto plánů mi ale někdo chtěl zasáhnout dost neomaleně.

Dnes jsem totiž vstala na levačku a měla pocit, že se necítím úplně dobře, když v tom zazvonil telefon. Neznámý, docela příjemný hlas se zeptal, zdali bych se nechtěla pojistit. V pojistce je zahrnuta i úhrada za můj pohřeb, abych finančně ulehčila pozůstalým.

"Nechci ulehčovat pozůstalým," zařvala jsem do telefonu, až se ten na druhém konci vyděsil a zavěsil. Nějak se mi ale po tom telefonátu udělalo trochu lépe a začala jsem uvažovat, jestli jsem neudělala chybu. Jak vděčně by na mne pozůstalí vzpomínali, až by zjistili, že jsem si pohřeb zaplatila sama.

Moje divné úvahy ukončil pejsek, který mi oznámil, že má potřebu. No jistě, přece tu pejska nenechám samotného. To mu nemůžu udělat. Přestala jsem uvažovat o pohřbu, zacvičila si, vyvenčila pejska a zjistila, že se cítím docela dobře, ba přímo krásně.

Ne, já si konec ještě připomínat nechci. Vím, že příjde, ale pohřeb si platit nehodlám. Proč bych to měla příbuzným ulehčovat? Oni vědí, kam chci svůj popel rozsypat a víc už dost! Jsem ještě tady a hodně živá a chci tak ještě nějaký čas zůstat.

A doufám, že moji drazí si přesto na mne vzpomenou v dobrém, i když si ten pohřeb nezaplatím sama.

 

Můj seniorský život - nová soutěž magazínu i60 o zajímavé ceny. Jaké je to být seniorem? Jak prožíváte toto období života? Co vám seniorský věk vzal a dal? Jak se změnil váš život po odchodu do důchodu? Jak se bavíte v seniorském věku, co nejčastěji děláte? Jste aktivním seniorem, anebo většinu času trávíte sami? Napište nám do nové čtenářské soutěže magazínu i60 své příběhy a postřehy, povídky, glosy. Více o soutěži se dozvíte zde.

Můj seniorský život
Hodnocení:
(4.8 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.