Pět ***** může mít i hotel
FOTO: autorka

Pět ***** může mít i hotel

2. 2. 2016

 Kanárské ostrovy - ostrov Lanzarote - hotel Meliá Salinas*****

Vážení přátelé, toto bude asi naše poslední společná zastávka na ostrově Lanzarote. Již znáte tento ostrov skoro tak, jako byste tam sami byli. Docela dlouho jsem se rozmýšlela, zda-li budete stát o představení hotelu Salinas. Ale nakonec jsem si řekla, že by vás mohl zajímat.

Jedná se o největší a nejluxusnější hotel na ostrově. Leží v moderním letovisku Costa Teguise, asi dvacet km od letiště. Hotel je součástí Kulturního dědictví Lanzarote. Jako všude na ostrově i zde měl vliv César Manrigue. Hotel má tři překrásná, velkolepá  átria s botanickou zahradou, vodotrysky a vodopády s jezírky. A to vše uvnitř hotelu. Hotel má čryři patra, přes tři sta pokojů s terasou a výhledem na moře. Má několik restaurací, sálů, barů, posilovnu, tenisové kurty, bazény….prostě veškerý komfort.

Z jižní strany hotelu vycházíte přímo na pláž. U východu na pláže se shromažďovaly skutečně čtyřnohé kočky, jak psala i Jarmila J., do hotelu se však nedostanou. Avšak pikantní z hotelových dvounohých koček byly dvě slečny, které chodily každé ráno na pláž z pokoje již v monokinách, tedy jen ve spodním dílu od bikin. Ano, byly krásné, když tak ladně sestupovaly po mohutném schodišti do náruče moře. A jak se dokázaly protahovat! Fakt kočky, radost pohledět!

Součástí hotelu je také deset luxusních vilek, The Garden Vilas, které jsou skryté v zeleni a mají dokonalé soukromí. Každá vilka má vlastní bazén, postele s nebesy, můžete si vybrat, jaké chcete přikrývky, polštáře a dokonce i vzorek povlečení. Je-li libo vzorek se sluníčky, mráčky či sněhuláčky? Nic není problém. Obsluha je k dispozici 24 hodin denně. Opravdu veškerý myslitelný komfort, ale také závratná cena. Pro normálního smrtelníka nenormální.

Hotel i vilky jsou přístupné jen přes ubytovací hotelovou čipovou kartu. V době hrozících teroristických útoků zde byly značné, ale nenápadné kontroly.Hoteloví hosté jsou přijímáni pouze dospělí od osmnácti let.

Jedna kapitolka by mohla být i o hotelové gastronomii. Ano, byly to takové gastronomické orgie. Ale při popisu jídel  bych zase musela vstát a jít štrachat do ledničky, co bych sezobla, tak toto raději přeskočím. Záměrně v lednici totiž skoro nic nemám, tedy kromě ovoce a zeleniny. Lahůdky včetně nápojů a alkoholu byly prostě všude a v každou denní i noční dobu. Jen podotknu, že součástí večerních programů byla i gastronomická šou. Samozřejmostí byl večer tanec, tanečnice, zpěv, kouzla, levitace a po půlnoci krása bez závoje. Ale ta byla k mání i přes den na plážích. I když, pravda, že na plážích někdy byla vskutku pokleslé kvality. Přes den probíhaly animační programy jako aerobik, joga, masáže, turnaje v šipkách, lukostřelba, kola, potápění, tenis, golf.

Přikládám dvě kraťoučká videa z prosince 2015. První představuje pohled z hotelu na pláž, když byl šílený vichr a pobřežní hlídka vyvěšovala červenou vlajku. Druhý představuje botanickou zahradu v hotelu. Je to pohled z nejvyššího patra do átria. Tak dávejte pozor, přátelé, ať tam dolů nepřepadnete. Snad se trochu i ohřejete, když jsou u nás takové mrazy, nebo již pominuly?

Ale ten vítr byl příjemný opravdu snad jen pro ty serfaře. Vězte přátelé, že ostrov Lanzarote má svoje nezaměnitelné kouzlo. Celý ostrov je vyhlášen za biosférickou rezervaci UNESCO. Doufám, že nejenom po mých reportážích, to kouzlo ostrova Lanzarote přeskočilo i malinko na vás.

 

 

 

 

Hodnocení:
(3.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vanda Blaškovič
Dobré ráno, děkuji za komentáře, přátelé. Je vidět, že jste labužníci! Ráda vám nabídnu další bonbóny. Nejlepší jsou ty čokoládové s oříšky nebo s višničkou.. každý máme ovšem jiné chutě. Tak je to v životě se vším...:)) ale co není, může být...:)
Lubomír Müller
Vando, jsi perfektní reportérka a místa, která popíšeš a přiblížíš i fotografiemi v nás zůstanou (tedy ve mně určitě) jako lákavé a sladké bonbóny na rozbalení. Ať je to pětihvězdičkový hotel na Kanárech nebo spacák na kamenném pobřeží Jadranu. Díky. ♥
Vanda Blaškovič
Blanko, kdepak, bazén nemáme a jsme docela daleko od moře - cca 1 km. Ale raději o našem pensionu soukromě, ano? Děkuji.
Blanka Hlobilová
Hotel určitě krásný. Něco podobného jsem zažila v Turecko a stačilo! Raději se zase budu plavit na Silvě. Vando, je u vašeho pensionu bazén a jak daleko je to k moři? Děkuji za informace.
Eva Mužíková
Hlídám a hlídám, žehlím a zašívám... a pořád žádný hotel bé bé:)))))
Eva Mužíková
:))))))))
Vanda Blaškovič
Bertice, čertice, trochu jsem si seděla na vedení...:)) jsi stále a bez přestávky báječná. Děkuji.
Vanda Blaškovič
Tak přesně takovou nádhernou atmosféru, jakou popisujete, pane Libánský, máme u nás v pensionu na Hvaru! Já ji nemusím mít stále a trocha změny určitě neuškodí...darovanému koni na zuby nehleď i když se jedná o 5***** hotel!. No, nevyplatí se hlídat občas vnoučata??...:)) to jsou moje priority..:)) ale cestuji určitě ráda, natož když vás k tomu ještě takhle hýčkají!..:))
Eva Mužíková
Nic neodmítám, kdo na takový hotel má peníze a cítí se v něm spokojený - proč ne. Také jsem si několikrát okusila " pohostinnost pěti hvězdiček", určitě ne v takovém luxusu. Ale na druhou stranu dovolená pod stanem na břehu Ohře s kotlíkem a "suchým WC" v křoví byla také velkým zážitkem. Krásně jsi nám tento luxus Vando přiblížila, nejen slovem, ale i fotečkami.
Jiří Libánský
Připadá mi to jako takový normální hotel pro pracháče, jakých jsou po celém světě tisíce. Mám raději ubytování v malých rodinných penzionech. Majitelé si s vámi sednou večer na terasu, přijdou sousedé, otevře se lahvinka. Kolem jsou stromy, žádné átrium. Klobásky na grilu mohou přijít k chuti spíš než drahé delikatesy. Žádní uřvaní turisté, ale halekání rybářů, co se vracejí do přístavu. Pokoj, který si nemusíte zamykat mi vyhovuje víc, než čipová karta. Když mne ráno přeje pan majitel krásný den, myslí to naprosto upřímně a potěší mě to víc, než číšník, co se klaní až k zemi s nataženou rukou. Nemusím luxusní hotely, už jsem je taky zažil, ale stačilo. Některé zážitky nejsou otázkou peněz. Samozřejmě, každý má jiné priority.
Vladka Steinová
Krásné!
Zdenka Jírová
Moc hezky popsaná návštěva v luxusu, kam se nikdy nedostanu. Ale jedno jsem poznala - viděla a jela jsem Atlantik a kousek se na něm i svezla z Francie do Anglie, ale mám "zářez".
Soňa Prachfeldová
Je to moc hezké , umíš vše přímo profesionálně popsat a nafotit Vando, moc se mi to líbí a ráda se podívám. Je tolik nádherných míst, které nespatřím na vlastní oči, ale nevadí, jsem takový človíček šťastný doma mezi horami, lesy a rybníky. Musel by mě vytáhnout nějaký princ z pohádky z těch našich pahorkatin a údolíček. A děkuji za tu společnou zastávku :-)
Lidmila Nejedlá
Čeká mě pobyt v 5ti hvězdičkovém hotelu na Hluboké. Těším se hlavně na bazén, sauny, snídaně do postele...pak to porovnáme.
Jiřina Votavová
Pěkný 5* hotel a tentokrát i fotky. :-) Ale musím být upřímná. Po již zveřejněném a bouřlivě diskutovaném článku o bezdomovci, mám divný pocit. :-( Také hodně cestujeme, ale více nám vyhovuje skromnější ubytování, kde se cítíme svobodněji. Přehnanou péči personálu a někdy i přítomnost snobských turistů už nemusíme. Stejně jsme celý den venku, poznáváme přírodu, památky a lidi. A fotíme. Třeba díla Césara Manriqua a ještě si mi podařilo krásně vyfotit i surfaře v ohromných vlnách Atlantiku. Občas si s mužem doma říkáme, že naše zážitky neumíme náležitě prodat, ale i tak z nich máme radost. :-)
Alena Várošová
Vando, dobře popsaný článek,krásný ba přímo exkluzivní hotel.V takových hotelech bývají botanické zahrady i aťria,všude luxuas a vodopády.Zažila jsem to jednou v Dominikánské republice i v Egyptě.Ale stejně jsou tam lidé vyšší vrsty krásně oblečení vybraného chování a lidé oblečení stroze,kde dovču odchodí ve dvojích kraťasech a třech trikách.Večer samozřejmě dlouhé kalhoty pánové.A samozřejmě je to o penězích.Když se poštěstí na last jet do takového hotelu za pěkné peníze proč ne,?Ale na druhou stranu proč platit draze skoro stejný hotel,se stejným mořem a skoro stejnými pokoji.?Pěkné video,ale ty příšerné větry,to není nic pro mne.
Vanda Blaškovič
Dobrý večer, právě jsem dorazila a mám radost, že vidím uveřejněný článek. Ano, jsem si vědoma, že hotel je luxusní a že se každému nebude zamlouvat k rekreaci. .. ale mně šlo o to, že je snad zajímavé, zde na íčku, poznat a ukázat různé kategorie hotelů. Kanárské ostrovy se s Hvarem nedají moc srovnávat. Jsou naprosto rozdílné. Troufám si říci, že moře na Hvaru je jedinečné. Zase Kanáry oproti Hvaru vynikají perfektními hotely a hotelovými službami. Děkuji za komentáře, děvčata. Ať se Ti Eleno na Hvaru dovolená vydaří. "Pro normálního smrtelníka nenormální" - tato poznámka se týkala těch luxusních vil, které zde nejsou zdokumentovány.
Elena Valeriánová
"Pro normálního smrtelníka nenormální. " Jsem normální smrtelník a po tomto ani netoužím. Mám ráda menší hotely. Na Krétě jsme bydleli v malém rodiném hotelu a měli jsme se tam báječně. Takže přečetla jsem si článek, koukla na fotky, ale nenadchlo mě to. Víc mě bavily Tvoje články z Hvaru, letošní dovolená bude právě tam.
Jaroslava Handlová
Takový luxus se mi sice moc líbí, ale já ho využívám jen tehdy, když jsem pozvána zdarma v rámci pracovních aktivit. Jinak se spokojím s menšími útulnými hotýlky. Vando, s Tvým popisem, videi i fotkami jsem si připadala jak na úžasné infocestě. Zahrady uvnitř hotelů miluji. Díky.
Marie Magdalena Klosová
Václavko,užíváš si,umíš si užívat a já Ti to z celého srdce přeji.Myslím,že na ta místa se nepodívám,tak děkuji za zprostředkování.Dáváme na svých poznávacích cestách přednost malým hotýlkům,které mají sotva dvě hvězdy,ale bývá nám tam domácky pěkně.Už se těším na letní pokračování,tentokráte v Itálii.pa mm
Hana Rypáčková
Pěkně prožitý advent ! Moříčko bouřlivé, ale krásné.Ten hotel už není moje cenová skupina, takový neosobní a studený mi připadá. Líbí se mi to "ahoj" na konci, jak jsi to posílala domů.. :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
Milá Vando, dík za krásné vyprávění o kanárských ostrovech, které i já velice miluji a hlavně navštěvuji. Na Lanzarote jsem sice byla 1x a vše je takové jak popisuješ. i ty kočky u hotelu.Byla jsem v jiném hotelu, ale také byl velmi pěkný i když ne tak luxusní. Já létám každý rok na Gran Canarii do tříhvězdičkového holelu Beverly Park, který je také přímo u moře a patřím už k hotelovému inventáři.Máš určitě hezké zážitky na krásné ostrovy věčného jara. Já si koncem září opět na týden zaletím zkontrolovat stav koček na gran Canarii. Tak ti dám také 5 hvězdiček.